Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Смерть

Смерть

Назва:
Смерть
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
36,03 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Вступ
І народження і смерть – природні події, але їх емоційний вплив і особистісне значення суттєво відрізняються. Народження нової людини часто очікують з приємними хвилюваннями і оптимізмом думок; про смерть люди уникають і навіть заперечують її реальність.
Так, смерть – це остання критична подія у житті людини. На фізіологічному рівні смерть – це незворотня зупинка всіх життєвих функцій. На психологічному рівні вона має особистісне значення для тої людини, яка помирає і її різних та близьких. Померти – означає перестати відчувати, залишити людей, яких любиш, залишити незакінчені справи і піти у невідомість. Але смерть – це ще й важливий компонент культури, бо так вона отримує відображення у колективній свідомості – у вигляді відносно стійких значень. Багато з цих колективних значень відображаються у літературі, мистецтві, музиці, релігії і філософії культури і далі розвиваються у ритуали і звичаї, як усе це впливає на сприйняття життя і смерті конкретними людьми? Спробуємо з’ясувати відповідь на це запитання, перш, ніж перейти до сприйняття суті явища евтаназії, яке безпосередньо пов’язане з переходом людини у інший вимір – зі смертю.
Кожна культура не лише виробляє певну систему цінностей, в якій усвідомлюється питання життя і смерті. Вона створює також певний комплекс образів і символів, за допомогою яких забезпечуються психологічна рівновага індивідів. Людина не тільки має відсторонені знання про факт невідворотної смерті, а й пробує також сформувати з арсеналу культури певну структуру наочних уявлень, які роблять можливими повноцінне життя перед фактом неминучої загибелі.
На думку психологів, така система починає складатися у психіці людини уже у ранньому дитинстві. Образ, який виникає у підсвідомості людини у зв’язку з її народженням, коли плід відділяється від матері, пізніше трансформується у деякий прообраз жаху перед смертю. Індивід пробує побороти цей жах. Він шукає способи уникнути розраду, увіковічнивши себе, постійно відчуваючи її присутність. Радянський письменник Андрій Платонов в одному зі своїх оповідань відмітив, що смерть не один раз відвідує людину. Ось чому образ невідворотної далі сильно впливає на психіку. В результаті, навіть у свідомості однієї людини система образів, які підтримують земне існування індивіда, постійно змінюються, перебудовується.
Виживання людини передбачає, що в її психіці складається певна структура, яка дозволяє за допомогою символічних образів наповнити земне існування змістом. Цю психологічну рівновагу приходиться постійно підтримувати, підкріплювати. Така потреба притаманна не лише окремій людині. Культура в цілому може ввійти у стан розладу й сміття, зруйнувавши притаманне їй філософсько-гармонійне сприйняття життя і смерті. Коли виникає небезпека для життя окремої людини чи цілого народу, образи символічного безсмертя стають більш вираженими, інтенсивнішими.
На думку американського філософа і психолога Еріха Фрамма, психіка людини з самого початку несе в собі драматизм людського існування. Адже, тварина „проживає” своє життя завдяки біологічним законам природи. Вона наділена здібностями, які допомагають їй вижити в умовах, яким вона протиставлена, точнісінько так само як насінина рослини „оснащеної” природою для того, щоб вижити, пристосовують до умов ґрунту, клімату в умовах еволюції.
З появою людини життя стало усвідомлювати саме себе. Замість того, щоб діяти на основі інстинктивної приреченості, людині приходиться оцінювати в думках різноманітні способи дій. В неї пробуджується усвідомлення трагічності своєї долі: бути частиною природи, але не вписуватися в неї. Вона усвідомлює, що в кінці кінців на неї чекає смерть, хоча і прагне заперечувати це в різних фантазіях. Образи смерті проникають у масову свідомість, породжуючи специфічні духовні феномени. В епоху суспільних зрушень, культурних нововведень відбувається переосмислення тих символів, за допомогою яких людина прагне увіковічнити себе. Потреба у виробленні образів „ вічного існування” нескінченна.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Курсова робота на тему: Смерть

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок