Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Природа інтелекту

Природа інтелекту

Назва:
Природа інтелекту
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,00 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота
ТЕМА : Природа інтелекту


З М І С Т
Вступ………………………………………………………………3.
Розділ 1. Поняття про інтелект …………………………………5.
1.1. Типи інтелекту, динаміка розвитку інтелекту …….5.
1.2. Рівні інтелекту ……………………………………….6.
1.3. Концепція Ж. Піаже. Особливості інтелектуального
розвитку …………………………………………………..6.
Розділ 2. Структура інтелекту …………………………………12.
2.1. Фактор G ……………………………………………12.
2.2. Інтелект і первинні здібності ………………………12.
2.3. Специфіка інтелектуальної активності в залежності від виконуваної задачі …………………………………..13.
Розділ 3. Фактори інтелектуального розвитку …………………14.
3.1. Генетичні фактори …………………………………..14.
3.2. Фактори оточуючого середовища ………………….16.
Розділ 4. Оцінка інтелекту ………………………………………21.
4.1. Перший тест і уявлення про розумовий вік ……….21.
4.2. Поняття про коефіцієнт інтелектуальності (IQ) …..22.
4.3. Інші тести на інтелект ………………………………23.
4.4. Розподіл рівня інтелекту ……………………………24.
Тест IQ ……………………………………………………………26.
Висновок …………………………………………………………29.
Література ……………………………………………………….30.


Вступ.
Дуже довго існувало дві думки відносно інтелекту. Згідно першої думки, інтелект – риса суто спадкова: або людина народжується розумною, або ні. Відповідно до другої точки зору, інтелект пов”язаний зі швидкістю сприйняття або реагування на зовнішні стимули.
Ще в 1816 р. німецький астроном Бессель запевняв, що він може визначити рівень інтелекту в своїх співробітників за швидкістю їхньої реакції на світловий спалах.
В 1884 р. англійський вчений Гальтон пропонував серію тестів особам, які відвідували Лондонську виставку. Гальтон був переконаний, що представники певних сімей біологічно та інтелектуально вище інших людей, а також, що жінки в цьому відношенні явно поступаються мужчинам. На виставці Гальтон пропонував десяти тисячам людей пройти різні вимірювання (зріст, окружність голови та інше) і випробовування (різного роду тести на зорове розпізнавання і мускульну силу). За цими даними відомі діячі науки не відрізнялися від простих смертних. Крім того він констатував, що у жінок багато показників виявилися кращими, ніж у мужчин.
В 1885 р. Дж. Кеттелл розробив багато більш “психологічних” тестів, які він назвав “ментальними”. В цих тестах визначалась швидкість рефлексів, час реакції, час сприйняття певних подразників, больовий поріг при надавленні на шкіру, кількість букв, які запам”ятались після прослуховування буквенних рядів та інше. За допомогою цих тестів Кеттелл визначив параметри реакцій на подразники різної сили. Виявилось, наприклад, що середній час сприйняття звуку складає близько 0,1 секунди, а середній час реакції на цей звук – приблизно 0,2 секунди. Особливо важливим результатом є той факт, що якщо в більшості людей ці показники лише ненабагато відхиляються від середнього рівня, то в деякої частини піддослідних час реакції був значно більший або менший за типові величини. Представивши ці дані графічно, Кеттелл одержав дзвіноподібну криву, подібну до кривих розподілу деяких фізичних або хімічних показників.
Уявлення, які сформувалися в результаті цих двох різних досліджень, лягли в основу способів об”єктивної оцінки інтелекту. При цьому була створена певна концепція людського розуму, яка утримувалася протягом багатьох років.
В тестах, які були розроблені пізніше, показником ефективності був час, який витрачався піддослідним для вирішення запропонованих завдань. Головним вимірювальним приладом психологів став хронометр: чим швидше виконував завдання піддослідний, тим більше він набирав балів.
Дзвіноподібний розподіл часу реакції, одержаний Кеттелом, був використаний для оцінки інтелекту з допомогою різних тестів і для вияснення питання про те, як розподіляється рівень інтелекту серед населення. При цьому з однієї сторони від середнього рівня опинилися “відсталі”, а з іншої – “надобдаровані”. І накінець, періодично випливало уявлення про те, що інтелект повинен бути успадкованою властивістю і складати в основному перевагу білої “раси”. Це уявлення і до цього часу дискутується на сторінках наукових журналів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Природа інтелекту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок