Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Самооцінка юнаків і дівчат у студентський період

Самооцінка юнаків і дівчат у студентський період

Назва:
Самооцінка юнаків і дівчат у студентський період
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,45 KB
Завантажень:
506
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Самооцінка юнаків і дівчат у студентський період


Зміст
ВСТУП
Розділ 1. Самооцінка в діяльності студентів
1.1. Основні підходи до вивчення самооцінки в зарубіжній психології
1.2. Вітчизняні дослідження самооцінки
1.3. Самооцінка студентської молоді в навчальній діяльності
Розділ 2. Рівні самооцінок
Розділ 3. Самооцінка особистісної зрілості сучасного студентства
Висновки
Список використаної літератури


ВСТУП
Вибір теми даної роботи обумовлений тим, що в теперішній час на сучасному етапі розвитку вищої школи однією з актуальних проблем є проблема самооцінки студентської молоді, зокрема, в їх навчальній діяльності. Проблема самооцінки розглядалась багатьма авторами в руслі філософських, соціальне - психологічних та психологічних досліджень. Інтерес до проблеми самооцінки викликаний її особливою роллю, як провідного компонента у ; структурі самосвідомості. Окрім визначення самооцінки юнаків і дівчат у студентський період як одного з компонентів самосвідомості, у рефераті приділяється увага поняттям саморегуляції та самоконтролю студентів в їх навчальній діяльності. Йде мова про залежність самооцінки від особливостей цієї діяльності та поведінки студентів, тобто результативність навчальної діяльності студентів у вигляді успішності. Характеризуються Я-концепції студентів за трьома групами успішності в навчанні. Визначаються рівні ті адаптованості студентської молоді у навчанні. Розглядається регулююча функція самооцінки по відношенню діяльності студентів. У роботі розглядається також концепція особистісної зрілості студентів та розбіжності між ідеальним та реальним профілем особистісної зрілості. Все це обумовлює актуальність теми. У рефераті визначаються певні рівні самооцінок, простежуються основні підходи щодо вивчення самооцінки в зарубіжній та вітчизняній психології. Це і переконує в актуальності даної проблеми і визначає вибір теми даного реферату „Самооцінка юнаків і дівчат у студентський період".
Об'єктом дослідження виступає теоретична основа самооцінки в діяльності студентської молоді.
Предметом вивчення є процес формування, становлення самооцінки студентів.
Мета полягає у розкритті сутності проблеми за темою реферату та поглядів психологів і педагогів стосовно цього питання.
Для досягнення мети були реалізовані наступні завдання:
1. Зробити критичний аналіз літератури за темою реферату.
2. Показати сутність концепції особистісної зрілості студентів та проаналізувати підходи і погляди різних видатних зарубіжних й вітчизняних вчених з вивчення цієї проблеми.
3. Розкрити роль самооцінки в діяльності юнаків і дівчат у студентський період.
4. Визначити рівні самооцінок студентської молоді.
Даний реферат має наступну структуру: вступ, 3 розділи (перший з них має три підрозділи), висновки, список основної використаної літератури.


Розділ 1. Самооцінка в діяльності студентів
1.1. Основні підходи до вивчення самооцінки в зарубіжній психології
Багато хто з авторів у контексті більш широких теорій підкреслюють центральний характер таких структурних компонентів особистості, як самооцінка, самоповага, уявлення про себе [6,3].
Одним з розвиваючих підходів до питань самосвідомості та самооцінки є феноменологічний підхід. Розвиваючи такий підхід, автори часто ґрунтуються на досвіді психотерапевтичної практики. Прикладом такого підходу до проблем самосвідомості та самооцінки може бути робота Н. Брандена. Автор насамперед визнає той факт, що самооцінка, самоповага, уявлення людини про себе мають кардинальне значення у розумінні її природи та особливостей поведінки: „Природа її (людини) самооцінки чинить глибокий вплив на процеси мислення людини, емоції, бажання, цінності та цілі. Це єдиний і найбільш важливий ключ до її поведінки. Для того щоб психологічно зрозуміти людину, необхідно зрозуміти природу та степінь її самоповаги і стандартів, за допомогою яких вона себе оцінює" [6,3].
Бранден виділяє два взаємозв'язаних аспекту самоповаги. По-перше, вона включає самооцінку ефективності, сили, а по-друге, почуття гідності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Самооцінка юнаків і дівчат у студентський період

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок