Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Психодіагностика дітей підліткового та юнацького віку

Психодіагностика дітей підліткового та юнацького віку

Назва:
Психодіагностика дітей підліткового та юнацького віку
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,82 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Психодіагностика дітей підліткового та юнацького віку
курсова робота з психології


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Психологічна діагностика сьогодні – одна з основних форм практичного застосування професійних можливостей психологів. Методики психо-діагностики нині широко впроваджуються у нас в країні в професійний відбір і розстановку кадрів, для контролю психічного розвитку особистості і оптимізації навчання, прогнозування поведінки, вивчення особистості в медичних і експертних цілях. У зв'язку з реалізацією реформи середньої загальноосвітньої і професійної школи особливої актуальності набуває широке впровадження психодіагностичних досліджень в сферу освіти.
Особливості роботи психолога з підлітками зумовлені типовими для даного вікового етапу проблемами.
Підлітковим прийнято вважати період розвитку дітей від 11-12 до 15-16 років. Цей період знаменується бурхливим психофізіологічним розвитком і перебудовою соціальної активності дитини. Могутні зрушення, що відбуваються у всіх областях життєдіяльності дитини, роблять цей вік "перехідним" від дитинства до дорослості. Підлітковий вік багатий драматичними переживаннями, труднощами і кризами. У цей період складаються, оформляються стійкі форми поведінки, риси вдачі, способи емоційного реагування, це пора досягнень, стрімкого нарощування знань, умінь, становлення "Я", отримання нової соціальної позиції. Разом з тим це вік втрат дитячого світовідчування, поява відчуття тривожності і психологічного дискомфорту.
Особливості роботи психолога із старшокласниками зумовлені тими проблемами, які є типовими для даного вікового етапу і перш за все потребою підлітка зайняти внутрішню позицію дорослої людини, самовизначитися в навколишньому світі, зрозуміти себе, свої можливості і своє призначення в житті. Не дивлячись на незавершеність процесу формування особи, юнацький вік допускає використання прийомів і методик, розроблених з метою діагностики і корекції поведінки дорослих (природно, за умови їх відповідної адаптації).
Таким чином, викладене зумовлює актуальність дослідження курсової роботи.
Об'єктом дослідження курсової роботи є дослідження властивостей особистості.
Предметом – особливості психодіагностики дітей підліткового та юнацького віку.
Мета дослідження полягає в теоретичному обґрунтуванні та емпіричному дослідженні особливостей психодіагностики дітей підліткового та юнацького віку.
Мета роботи передбачає розв'язання таких завдань:
здійснити теоретичний аналіз особливостей психодіагностики дітей підліткового та юнацького віку;
сформулювати адекватну гіпотезу теоретико-емпіричного дослідження;
здійснити емпіричну перевірку сформульованої гіпотези;
сформулювати висновки теоретико-емпіричного дослідження.
Гіпотеза дослідження полягає в припущенні про те, що особливості психодіагностики дітей підліткового та юнацького віку визначаються конкретними системоутворюючими параметрами, зміна яких характерна для зазначеного віку.
Практичне значення курсової роботи полягає у можливості науко-вого використання результатів дослідження. Використати дане дослід-ження можна в практичній роботі психолога на підприємстві, в установі, організації.


Розділ 1. Психодіагностика дітей підліткового і юнацького віку як психологічна проблема
1.1. Загальна характеристика методів психодіагностики
Слово "психодіагностика" має в психології два основні значення. Одне з них співвідносить дане слово з назвою відповідної області наукових психо-логіч-них знань і досліджень, а інше вказує на специфічну область практичного застосування психологічних знань. Як сфера науки психодіагностика включає принципи, процедури і способи перевірки науковості різних методів психо-діагностики. Як область практики вона орієнтована на професійні знання і вміння, пов'язані з практичним застосуванням її методів. І в тому і в іншому випадку йдеться про способи оцінки психологічних процесів, властивостей і станів людини. Теоретична психодіагностика науково обґрунтовує, як це краще зробити, а практична психодіагностика показує, як це слід робити правильно й надійно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Психодіагностика дітей підліткового та юнацького віку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок