Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Психологічні особливості діалогу ''студент – комп'ютер

Психологічні особливості діалогу ''студент – комп'ютер

Назва:
Психологічні особливості діалогу ''студент – комп'ютер
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,24 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Психологічні особливості діалогу ''студент – комп'ютер


ЗМІСТ
Вступ
Розділ 1. Комп'ютер і психологічні механізми навчання
1.1. Механізм зворотного зв'язку
1.2. Довизначення учбової задачі як психологічного механізму навчання
1.3. Психологічний механізм динамічного розподілу функцій управління між комп'ютером і студентом
Розділ 2. Діалогова взаємодія студента з комп'ютером
2.1. Сутність діалогу студента з комп'ютером
2.2. Основні параметри діалогу студент-комп'ютер
2.3. Загальнопсихологічні вимоги до діалогової взаємодії студента з комп'ютером
Розділ 3. Психологічні феномени, пов'язані з освоєнням людиною НІТ
3.1. Комп'ютерна тривожність
3.2. Персоніфікація у діалозі "людина - комп'ютер"
Висновки
Література


Вступ
Дослідження в галузі комп'ютерної психології ведуться у різних напрямах: вивчаються основні аспекти діяльності, опосередкованої комп'ютерами; з'ясовуються специфіка організації діалогу з комп'ютером і особливості психічних станів користувачів; досліджується психологія комп'ютерного навчання; виявляються психологічні наслідки інформатизації; розробляється комп'ютерна психодіагностика та ін. Ці проблеми висвітлені в працях О.М. Арестової, Ю.Д.Бабаєвої, А. Бекера, С. Бодкер, В.М. Бондаровської, О.Є. Войскунського, В.А. Дюка, В.Я. Ляудіса, Ю.Б. Максименка, Ю.І. Машбиця, Д. Нормана, Г. Саймана, Ш. Текл, О.К. Тихомирова, І.Г. Шмельова та багатьох інших.
О.К. Тихомиров, О.Є. Войскунський та інші дослідники розглядають два види людино-машинної взаємодії: спілкування між людьми, опосередковане інформаційними технологіями, і спілкування людини з комп'ютером, як із специфічним "партнером". Автори відзначають трансформацію "образу партнера" у спілкуванні і виникнення, як одного з психологічних наслідків інформатизації, феномена персоніфікації комп'ютера.
Слід відзначити, що в даний час відбувається зміщення акценту з вивчення проблеми людино-машинної взаємодії на вивчення психологічних наслідків інформаційних технологій (Ю.Д. Бабаєва, О.Є. Войскунський, Л.П. Гур'єва, О.К. Тихомиров). Підкреслюється, що в емпіричних психологічних дослідженнях виявлено амбівалентність, неоднозначність і суперечливість цих наслідків, з'ясовано, що інформатизація веде як до позитивних змін традиційної діяльності людини, так і до негативних. Виділяються основні принципи і механізми впливу інформаційних технологій на психологічну структуру діяльності і на особистість взагалі.
Специфіку діалогового спілкування з комп'ютером розглядали О.Є.Войскунський, Ю.Б. Максименко, Ю.І. Машбиць, О.К. Тихомиров, П.С. Турзін та ін. Були окреслені особливості комп'ютерного спілкування: воно є жорстко регламентованим, опосередкованим і являє собою своєрідну форму діалогу. Ю.І. Машбиць, В.В. Андрієвська, О.Ю. Комісарова простежили діалектику переходу від простої взаємодії людини з комп'ютером у вигляді "команда - реакція комп'ютера" до складної діалогової взаємодії. Ю.Б. Максименко проаналізував структурне уявлення про діалог на концептуальному, логічному та фізичному рівнях.
Психологічні особливості діалогу "людина - комп'ютер" розглядалися з точки зору ступеня активності комп'ютера у діалозі, розуміння людиною повідомлень комп'ютера, а також ступеня задоволеності людиною діалогом з комп'ютером.
Відзначається, що ефективність організації діалогу людини з комп'ютером зумовлена низкою чинників: з одного боку, рівнем підготовленості користувача, з іншого боку, характеристиками моделі діалогу, на основі якої був розроблений інтерфейс програми.


Розділ 1. Комп'ютер і психологічні механізми навчання
Під механізмами розуміємо конструкти, що описують взаємодію між компонентами системи. Навчання як системне утворення включає дві підсистеми - діяльність педагога (навчальну підсистему) і діяльність студента (учбову підсистему). Психологічні механізми навчання описують взаємодію між ними на психологічному рівні. Основними ми вважаємо такі психологічні механізми, які описують взаємодію педагога і студента на рівні виконуваних ними діяльностей:
- механізм зворотного зв'язку (загальний механізм для будь-якої системи замкненого управління);
- механізм, що відбиває процес переходу від навчального впливу до учбової задачі (довизначення учбової задачі - це частковий випадок психологічного механізму, який має місце в будь-якому управлінні, об'єктом якої є людина);
- механізм динамічного розподілу функцій управління між педагогом (або комп'ютером, що виконує його функції) і студентом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Психологічні особливості діалогу ''студент – комп'ютер

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок