Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Психолого-педагогічна модель викладача вищої школи та шляхи її реалізації

Психолого-педагогічна модель викладача вищої школи та шляхи її реалізації

Назва:
Психолого-педагогічна модель викладача вищої школи та шляхи її реалізації
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,98 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Психолого-педагогічна модель викладача вищої школи та шляхи її реалізації


Зміст
ВСТУП
Узагальнений психолого - педагогічний портрет викладача та сукупність професійно обумовлених вимог у теорії педагогічної освіти.
Основні функції професійної діяльності викладача
1. Загальнопедагогічні функції.
2. Загальнотрудові функції.
Соціально-психологічні риси і властивості характеру сучасного викладача
1. Загальногромадянські риси:
2. Морально-педагогічні якості:
3. Педагогічні якості:
4. Соціально-перцептивні якості:
5. Індивідуально-психологічні особливості:
6. Психолого-педагогічні здібності:
Педагогічне спілкування як творчий процес
Структурна модель системи підготовки викладача вищої школи та її исихолого-педагогічна характеристика
ВИСНОВКИ
Список використаної літератури


ВСТУП
Процес утворення Європейського простору вищої освіти з національних систем шляхом їх збільшення, узгодження та інтеграції передбачає створення загальноєвропейської системи освіти з урахуванням загальнонаціональних переліків напрямів підготовки з єдиним терміном навчання і високим рівнем професіоналізму майбутніх фахівців.
Україні, якій у 2006 році належить приєднатися до Болонської конвенції, доведеться пройти непростий шлях, пов"язаний із адаптацією української системи вищої освіти до європейських стандартів. Перш за все це стосується як впровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу та новітніх методик, так і відповідної підготовки професорсько-викладацького та студентського складу вищого навчального закладу до роботи, яка сприяє взаємній збагаченості європейським досвідом та привабливості системи освіти , залученню в Європу більшої кількості викладачів та студентів.
Соціальне значення та гуманістична сутність професії вчителя здавна привертали увагу багатьох вчених. У працях великого чеського педагога Я.А. Коменського стверджується, що посада вчителя є кращою за усі інші. На думку німецького педагога А. Дістернега, хороший вчитель повинен досконало володіти своїм предметом, любити свою професію й дітей. Справжній вчитель твердо й неухильно втілює свої педагогічні принципи, ніколи не відступає від своїх вимог. Видатний російський педагог К.Д. Ушинський справедливо вважав, що справа вчителя — скромна зовні — є однією з найвеличніших справ в історії людства.
Цінували вчительську професіїо також О.Г. Герцен, Д.І. Писарев, Марко Вовчок, Леся Українка тощо. Л.М. Толстой вважав, що основні риси народного вчителя це — любов до педагогічної праці, до дітей, а також педагогічна майстерність, або «талант». Він навіть запропонував ієрархію професіоналізму вчителя: якщо вчитель любить свою справу, то він буде хорошим вчителем; якщо вчитель любить дітей, як тато або мати, то він буде кращим ніж той вчитель, який прочитав усі книги, але не любить ні своєї справи, ні своїх учнів; якщо учитель поєднує у собі і любов до справи, і любов до учнів, то він — досконалий учитель.
Цінний внесок у розвиток педагогічної думки на Україні дали видатні українські письменники, а також викладачі багатьох навчальних закладів. Г.С. Сковорода свого часу боровся проти схоластики та обмеженості мислення частини викладачів. Т. Г. Шевченко з любов'ю писав про високе покликання вчителів, що метою свого життя вважали самовіддане служіння народу. Велику увагу проблемам учителів у школах Галичини приділяв І.Я. Франко. Б.Д. Грінченко, вчителюючи в с Олексіївка, уклав рукописний український буквар і книгу для читання.
Цікаву «технологію» педагогічної майстерності розкривають досвід й твори видатного українського педагога А.С. Макаренка. Він стверджував, що педагогічна майстерність не є притаманною лише талановитим людям. Цій справі потрібно навчати, як і будь-якій іншій. «Майстерність — це те, чого можна домогтися. Будь-який вчитель, шо працював більш або менш довго, — майстер, якщо він не ледар. І кожний з вас, молодих педагогів, буде обов'язково майстром, якщо він не залише нашої справи, а наскільки він оволодіє майстерністю, — залежить від особистого натиску».

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота на тему: Психолого-педагогічна модель викладача вищої школи та шляхи її реалізації

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок