Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Психодіагностика: історія розвитку, суть, етапи формування

Психодіагностика: історія розвитку, суть, етапи формування

Назва:
Психодіагностика: історія розвитку, суть, етапи формування
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,82 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота
на тему:
Психодіагностика: історія розвитку, суть, етапи формування


Зміст
Вступ
Розділ І. Історія розвитку психодіагностики
Розділ 2. Суть психодіагностики як науки
Розділ 3. Етапи формування
3.1. Міфологічний етап
3.2. Філософський етап
3.3. Науковий етап
Висновок
Список використаної літератури


Вступ
Психологічна наука в нашій країні нині вступає в якісно новий етап свого розвитку. Разом з обов’язковим курсом «Психологія» на різних факультетах вищих навчальних закладів. Психодіагностика в системі практичної психологічної служби має свої принципові особливості. У деяких дослідженнях вітчизняних та закордонних психологів відзначається необхідність розрізнення психодіагностики науково-дослідної та науково-практичної Льюіс Медіоон Герман Роршаха Г.Мюррей, Девід Векслер. Науково-практична психодіагностика орієнтується на різні записи суспільної практики, на завдання формування всебічно і гармонійно розвинутої особистості. Після деяких нововведень Л.Термена і його колег щодо школи Біне, тести почали використовувати для визначення індивідуально-психологічних властивостей. Найбільші вимоги висувалися до діагностики інтелекту.
В останні десятиріччя відмічається гуманізація робіт з психодіагностики (як дослідницьких, так і практичних). Тепер головною метою психодіагностики стає забезпечення повноцінного психічного та особистісного розвитку, людини. Психодіагностика прагне розробляти такі методи, які б сприяли розвитку дітей, молоді, подоланню труднощів, які виникають. Головна мета психодіагностика – це створення умов для проведення змістовної діагностикорозвивальної робот. У діагностиці необхідно вміти виділити психологічну проблему, правильно поставити запитання. Одержати потрібну інформацію від учителів, батьків, учнів, проаналізувати цю інформацію і зробити висновок, що має не просто практичну спрямованість. Але й спрямованість на аналіз конкретного, одиничного випадку. Психодіагностика – це наука і практика психічного діагнозу. Широке застосування психодіагностика знаходить у сфері консультативної роботи та психотерапевтичної допомоги у вирішенні різних видів питань.
Дані психодіагностики можуть використовуватись для розробки прогностичних питань.


Психодіагностика зародилась в кінці 20 ст і виступає як наука психологічних розбіжностей та претендує на їх вимір, підійшла до початку нового часу закладеної в дискусіях та спорах вимірів інтелекту пройшовши за дуже короткий період часу шлях від Гальтоновських шкал розуму до тестів Біне. Історично склалося так, що х моментів появлення і до кінця 19 ст психодіагностика була орієнтована на вимір індивідуальних розбіжностей інтелекту. І це не випадково якщо згадати про те, які надії про розумі чоловіка покладено 19 ст. Попереду нові перемоги і невдачі дискусії і відкриття яким було ознаменований розподіл психодіагностики у 19 ст.
Розвиток психодіагностики в період з 1901 до кінця 1920 років.
Основними вченими були Льюніс Медісон – його підхід заключався в провірці валідності і надійності заданої школи. Ця шкала була стандартизована на 21000 дітях і 180 дорослих вона охоплювала діапазон від 3х річного віку і до рівня дорослого але не включала тестів для 11 літніх результат виражався як співвідношення розумового розвитку віковим і міг бути перетворений коефіцієнт інтелекта або Айкю /Q. На основі розподілу Айкю /Q Гермен запропонував слідуючу класифікаційну схему Айкю /Q від 90-109 показує на середні розумові здібності, /Q нище 70 можливе при розумово відсталих, /Q вище 140 засвідчує про геніальність.
Окремого нагадування заслуговує вийшовши в світ в 1921 році книга Швейцарського психіатра і психолога Германа Роршаха «Психодіагностика» у цій книзі автор пропонує новий тест. Він вмісти 10 таблиць з симетричними чорно-білими та кольоровими чорнильними плямами дивлячись на які потрібно було сказати, що це може бути, і на що це подібне.
Розвиток психодіагностики з 1930 по 1939 роки.
В середині 30 років в Гарвардському університеті ведуть дослідження Крістіана Морган і Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Психодіагностика: історія розвитку, суть, етапи формування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок