Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Самооцінка і рівень прагнень особистості та їх вплив на професійну кар’єру

Самооцінка і рівень прагнень особистості та їх вплив на професійну кар’єру

Назва:
Самооцінка і рівень прагнень особистості та їх вплив на професійну кар’єру
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,74 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Самооцінка і рівень прагнень особистості та їх вплив на професійну кар’єру


ЗМІСТ
ВСТУП
Суспільний розвиток нерозривно пов'язаний з розвитком людей. Самосвідомість і самооцінка кожної людини впливають на її індивідуалізацію професійного вдосконалення, підвищення кваліфікації і професійно-особистісний зріст.
Актуальність роботи. Самооцінка і рівень домагань та націленості особистості та їх вплив на професійну кар’єру є складним психологічним і соціально-економічним явищем. Як психологічне явище самооцінка людини існує вже тривалий час. Вважається, що вона з'явилася майже з виникненням самої людини і суспільних відносин, з функціонуванням яких нерозривно пов'язана. Якщо раніше аналізу явища впливу самооцінки і претензійності на здійснення кар’єри, як правило, приділялося мало уваги, то в останні два-три десятиліття в багатьох країнах актуальність цієї проблеми стала досить великою.
Метою роботи є всебічний аналіз впливу самооцінки та рівня домагань на успішне здійснення професійної кар’єри.
В умовах перехідної економіки України роль особистих домагань і підвищення своєї професійної самооцінки є досить значною і полягає в тому, щоб зберегти ті корисні особистісні якості, які у досить невизначену суспільному становищі дадуть людині можливості показати свої здібності з найкращої сторони.
Предметом досліджень курсової роботи є самооцінка, рівень домагань та претензійності і націленості особистості на трудову діяльність, а також їх вплив на професійну кар’єру.
У даній роботі визначається саме поняття професійної кар’єри, проводиться дослідження самооцінки й індивідуалізації професійного удосконалювання особистості, націленість на здійснення професійого зросту. Вивчення таких питань корисне з практичної точки зору для управління персоналом у будь-якій сфері, а також познавальне з психологічної точки зору. Можна сказати, що такий досвід корисний для самої людини в плані корекції і корекції її самооцінки.
Соціально-психологічні, суб'єктивні регулятори поведінки у сфері праці є предметом дослідження також при вивченні мотивації праці. Однак у цьому випадку йдеться про механізми, що впливають на сам процес трудової діяльності, визначаючи якість праці у її найширшому розумінні (точність дотримання заданих процесуальних і результуючих характеристик трудової діяльності, її інтенсивність, продуктивність, творчі компоненти тощо).
З'ясовуючи мотиви праці, дослідник отримує відповідь на запитання: чому саме індивід, група, категорія населення працює добре або ж погано, «викладається» у праці сповна чи частково, отримує від роботи більше чи менше задоволення та переживає ті чи інші емоції. Саме тому при вивченні мотивації праці генератором і «носієм» мотиву, а отже — і об'єктом дослідження виступає особистість або конкретна організована спільнота людей (колектив).
1. Формування самооцінки та її вплив на розвиток особистості
1.1. Формування самооцінки
Насамперед слід зазначити, що дослідження формування самооцінки особистості не носить однозначного характеру. Воно може виражатися в аналізі змін побудови мотивів, їх ієрархії та змістоутворення, у порушенні самооцінки і рівня домагань, порушення спілкування, самоконтролю і саморегуляції в аналізі формування нових патологічних мотивів і потреб (14).
Відомо, що особистістю людина не народжується, а стає нею в процесі спільної з іншими людьми діяльності і спілкування з ними. Роблячи ті або інші дії, людина постійно (але не завжди усвідомлено) звіряється з тим, що очікують від неї навколо. Іншими словами вона як би "приміряє" на себе їхні вимоги, думки, почуття. Відштовхуючись від думок оточуючих, людина виробляє механізм, за допомогою якого відбувається регуляція її поведінки - самооцінка.
Під самооцінкою прийнято розуміти оцінку особистістю себе, своїх якостей і місця серед інших людей (12).
Психологічні дослідження переконливо доводять, що особливості самооцінки впливають і на емоційний стан, і на ступінь задоволеності своєю роботою, навчанням, життям, і на відносини з оточуючими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Самооцінка і рівень прагнень особистості та їх вплив на професійну кар’єру

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок