Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Психологічні аспекти політичної діяльності, психологія масових явищ

Психологічні аспекти політичної діяльності, психологія масових явищ

Назва:
Психологічні аспекти політичної діяльності, психологія масових явищ
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,64 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Психологічні аспекти політичної діяльності, психологія масових явищПлан:

1. Психологія політичної діяльності

2. Психологічний зміст праці в політиці

3.  Прийоми та методи в політиці

4. Визначення психолого-політичних масових явищ

5. Характеристика масових явищ, як виконання політичних рішень


ВСТУП
Визнання політики як невід'ємної частини людського життя — ідея, що іде своїми корінням глибоко в історію. Людина є політичною у такій же мірі, як біологічною, фізіологічною, соціальною і т.д.
Ще античні мислителі задавалися питаннями про природу політичного життя. Так, Аристотель доводив, що займатися політикою людини спонукує його власна природа. «Держава, — говорив він, — належить тому, що існує по природі... і людина по природі своєї є істотою політичною, а той, хто в силу своєї природи, а не унаслідок випадкових обставин, живе поза державою, — або недорозвинена в моральному змісті істота, або надлюдина.»
Наступна історія політичної думки збагатила представлення про політику як театр дії різноманітних людських потреб і придбаних, і уроджених. Серед них шляхетність і жадібність, любов і ненависть, прагнення до домінування і солідарність, потреба у волі і бажання бути частиною групи.
Визнання важливості вивчення психології як рушійної сили політичного поводження в наші дні одержало вже не тільки загальнофілософську, але і конкретно-наукову форму. Саме політична психологія в другій половині XX століття приступила до дослідження тих факторів, що мотивують включення людини в політику й участь у різних її формах. Психологічна наука, використовувана для розуміння політичних феноменів, диктує і свій підхід до дослідження, свій кут зору на людський вимір політики.
Насамперед, увагу політичних психологів ще у минулому столітті залучили масові стихійні форми політичної поведінки, такі як стихійні бунти, демонстрації, паніка, поведінки натовпу. Починаючи з робіт французького дослідника Гюстава Лебона, політична психологія займається пошуком рушійних сил таких типів політичної дії і знаходить їх, переважно, в ірраціональних, тобто несвідомих структурах психіки людини. Серед вітчизняних психологів цією проблемою особливо цікавився В. М. Бехтерев, що запропонував пояснення впливу натовпу на особистість через механізми вселяння й утворення не тільки індивідуальних, але і колективних рефлексів.
Політичну психологію цікавить не тільки несвідомі прояви людської психології. Особливий інтерес представляє вивчення політики як організованої діяльності, де раціональні інтереси, усвідомлені цілі перетворюються в ті чи інші політичні дії.
З психологічної точки зору важливі обидва ряди феноменів: і усвідомлена політична участь громадян, раціональна постановка ними політичних цілей і прояву ірраціональних імпульсів, неусвідомлена політична активність.
Сучасне політичне життя дає чимало прикладів того, як ірраціональні психологічні механізми впливають на хід політичного процесу. Одним з найбільш яскравих прикладів є непояснене, на перший погляд, поводження депутатів парламенту на своїх засіданнях. Багато їхніх рішень були продиктовані не стільки раціональним розрахунком, особистими чи груповими інтересами, скільки взаємним емоційним зараженням у ході дискусії. Вищесказане і зумовлює актуальність теми даної роботи.
Метою роботи являється проаналізувати прояв і значення психологічних аспектів у політичній діяльності.
Завдання які ставилися при написанні роботи наступні:
Розкрити психологічний бік політичної діяльності;
Проаналізувати психологічний зміст праці в політиці;
Розглянути різні прийоми та методи в політиці;
Провести визначення психолого-політичних масових явищ
При написанні роботи використовувалися праці вітчизняних і зарубіжних фахівців.ПСИХОЛОГІЯ ПОЛІТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Будь-який історик, починаючи з часів античності, прагнув намалювати психологічні портрети, зрозуміти мотиви дій своїх героїв: політичних діячів, народів, груп суспільства. Психологія націй і класів глибоко цікавила багатьох філософів, представників суспільної і політичної думки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Психологічні аспекти політичної діяльності, психологія масових явищ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок