Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Діагностика уваги молодших школярів

Діагностика уваги молодших школярів

Назва:
Діагностика уваги молодших школярів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,17 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Діагностика уваги молодших школярів
курсова робота з психології


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. На людину постійно впливає безліч самих різноманітних подразників. Свідомість людини не в змозі охопити одночасно з достатньою ясністю всі ці об'єкти. З безлічі навколишніх об'єктів – предметів і явищ – людина виділяє ті, які представляють для неї інтерес, відповідають її потребам і життєвим планам. Будь-яка діяльність людини вимагає виділення об'єкта і зосередженості на ньому.
Спрямованість і зосередженість свідомості на певних об'єктах або певній діяльності при відверненні від всього іншого називають увагою.
Якщо людина не мобілізує своєї уваги, то в її роботі неминучі помилки, а в сприйнятті – неточності і пропуски. Не зосередивши уваги, ми можемо дивитися і не бачити, слухати і не чути, їсти і не відчувати смаку. Увага організовує нашу психіку на все різноманіття відчуттів.
З увагою пов'язані спрямованість і вибірковість пізнавальних процесів. Увагою визначаються:
точність і деталізація сприйняття (увага є своєрідним підсилювачем, що дозволяє розрізняти деталі зображення); міцність і вибірковість пам'яті (увага виступає як чинник, сприяючий збереженню потрібної інформації в короткочасній і оперативній пам'яті);
спрямованість і продуктивність мислення (увага виступає як обов'язковий чинник правильного розуміння і рішення задачі).
Увага нерозривно пов'язана зі свідомістю в цілому.
Залежно від активності особистості виділяють мимовільну, довільну і постдовільну увагу.
Мимовільна увага виникає без наміру людини побачити або почути що-небудь, без заздалегідь поставленої мети, зусиль волі. Вона може бути викликана несподіванкою або новизною подразника, його силою, рухливістю, контрастом між подразниками.
Довільна увага – активне, цілеспрямоване зосередження свідомості, підтримка рівня якого пов'язана з певними вольовими зусиллями, необхідними для боротьби з сильнішими діями. Подразником у цій ситуації є думка або наказ, який вимовлений про себе і викликає відповідне збудження в корі головного мозку. Довільна увага залежить від стану нервової системи (знижується при засмученому, надмірно збудженому стані і визначається мотиваційними чинниками: силою потреби, відношенням до об'єкта пізнання і установкою (неусвідомлюваною готовністю сприймати предмети і явища дійсності певним чином). Цей вид уваги необхідний для засвоєння трудових навиків, від нього залежить працездатність.
Увага в молодшому шкільному віці стає довільною, але ще досить довго, особливо в початкових класах, сильною і конкуруючою з довільною залишається мимовільна увага дітей. Об'єм і стійкість, здатність перемикатися і концентрація довільної уваги до IV класу школи у дітей майже такі ж, як і у дорослої людини. Що стосується здатності перемикатися, то вона в цьому віці навіть вища, ніж в середньому у дорослих. Це пов'язано з молодістю організму і рухливістю процесів у центральній нервовій системі дитини. Молодші школярі можуть переходити з одного виду діяльності до іншого без особливих утруднень і внутрішніх зусиль. Проте й тут увага дитини зберігає ще деякі ознаки "дитячості". Свої найбільш досконалі риси увага у дітей виявляє лише тоді, коли предмет або явище, що безпосередньо привернули увагу, особливо цікаві для дитини.
Таким чином, викладене вище зумовлює актуальність дослідження курсової роботи.
Об'єктом дослідження курсової роботи виступає психодіагностика розвитку молодших школярів.
Предмет дослідження – особливості діагностики уваги молодших школярів.
Мета дослідження полягає в теоретичному та емпіричному розгляді проблеми діагностики уваги молодших школярів.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:
проаналізувати психологічний зміст проблеми в науковій літературі.
сформулювати адекватну гіпотезу теоретико-емпіричного дослідження;
здійснити емпіричну перевірку сформульованої гіпотези;
сформулювати висновки теоретико-емпіричного дослідження.
Гіпотезу даного курсового дослідження можна сформулювати наступним чином:
Особливості діагностики уваги молодших школярів проявляються у комплексі індивідуальних, особистісних та суб'єктивних якостях конкретної дитини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Діагностика уваги молодших школярів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок