Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Соціальна ситуація розвитку студента

Соціальна ситуація розвитку студента

Назва:
Соціальна ситуація розвитку студента
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,65 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Соціальна ситуація розвитку студента


Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ I. ХАРАКТЕРНІ ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ СТУДЕНТСТВА
1. А) ОСОБЛИВОСТІ ОНТОГЕНЕЗУ.
2. Б) ЯКІСНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ В ОСОБИСТОСТІ МОЛОДОЇ ЛЮДИНИ.
РОЗДІЛ II. СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ
А) ЗАГАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ.
Б) СУЧАСНІ РИСИ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ.
РОЗДІЛ III. АДАПТАЦІЯ ПЕРШОКУРСНИКІВ В УМОВАХ ВИЩОЇ ШКОЛИ
ВИСНОВОК
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ


ВСТУП
Вивчаючи окремі психологічні процеси, стани та явища, пов'язані з життям вищої школи, психологи не можуть обійти увагою розвиток і становлення в її рамках основного суб'єкта, заради якого вона існує і функціонує. Безсумнівно, психологічні особливості молодої людини, навколо якої "крутиться " навчальний процес, уже давно зумовили виділення психології вищої школи в окрему галузь знань і наукову дисципліну. Однак кількість досліджень, присвячених як у цілому даній галузі, так і окремим її аспектам, на даний час все ще залишається невеликою. Це, звісно, викликано і об'єктивними труднощами дослідження психологічних якостей дорослої людини, і традиційним зосередженням уваги на психологічних процесах діяльності середньої школи та вікового розвитку дітей і підлітків. Тому обсяг літератури, яка присвячена соціально-віковим особливостям студентства досить невеликий, особливо бракує найновіших праць по соціальній психології студента, а ті які наявні і використані у роботі ( напр., Шебанової або Цуканової) присвячені вибірковим аспектам даної теми.
Однак спочатку обумовимо основне поняття, з яким будемо працювати. Студентство, за визначенням А. В.Петровського – мобільна соціальна група , метою діяльності якої є організована за певною програмою підготовка до виконання високих професійних та соціальних ролей у матеріальному і духовному виробництві. Психологічні особливості студентства, звісно, пов'язані з попередніми періодами його життя, і з них безпосередньо виростають. У той же час студентський вік становить собою новий і якісно відмінний етап життя, який має власне неповторне значення для всього людського шляху від народження і до спочинку особистості. У зв'язку з дослідженням постає питання вікових меж даної групи. Ананьєв Б. Г. виділяє два періоди студентського віку – стандартний (17-22 роки) та нестандартний (від 23-х рр. і далі). Через те, що останнім часом спстерігається тенденція до помолодшання слухачів вищої школи (хоча у той же час розширення можливостей здобути другу вищу освіту сприяє і зворотній тенденції), ми будемо орієнтуватися переважно на особливості даної вікової групи. Окрім того, увага реферату звертається на особливості входження сучасного молодого покоління у середовище вищої школи та ряд соціально-психологічних процесів розвитку студентських колективів.
Відповідно, об'єктом дослідження виступають психологічні особливості розвитку студентської молоді. Предмет дослідження – це соціальна ситуація розвитку студента. Згідно з визначенням Л.С.Виготського, дане поняття охоплює систему відношень суб'єкта у соціальній дійсності, яка відображена в його переживаннях і реалізується ним у сумісній діяльності з іншими людьми. Її також визначають як взаємодію суб'єкта з соціальними умовами, в яких він знаходиться. Метою реферату і є з'ясувати на основі опрацьованої літератури дані соціальні умови розвитку, тобто об'єктивні умови розвитку онтогенезу, розвиток соціогенезу молодої людини, її соціальний статус та соціальні ролі, які вона виконує, а також відстежити деякі характерні особливості сучасного студентства.


PОЗДІЛ I. ХАРАКТЕРНІ ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ СТУДЕНТСТВА
1. А) ОСОБЛИВОСТІ ОНТОГЕНЕЗУ.
Молодість, у вікових межах якої перебуває переважна більшість студентства, – період, коли людина досягає піку у своєму фізичному розвитку. Вона знаходиться у розквіті сил, енергії, здоров'я, здатності до відтворення потомства та витривалості. На цей час людина оволодіває стійкою статевою ідентичністю, сформованими формами статевої активності. У цей період розвитку активно збагачується психологічний досвід, відбувається включення людини у всі види соціальної активності та оволодіння багатьма соціальними ролями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Соціальна ситуація розвитку студента

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок