Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Система явищ, що вивчаються в сучасній психології

Система явищ, що вивчаються в сучасній психології

Назва:
Система явищ, що вивчаються в сучасній психології
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
11,37 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Система явищ, що вивчаються в сучасній психології


Зміст
Вступ . . . . . . . . .3
1. Джерела знань про психіку . . . . .4
2. Галузі психології . . . . . . .6
2.1. Галузі теоретичної психології . . . . .6
2.2. Галузі науково-прикладної психології . . .8
2.3. Галузі практичної психології . . . . .12
3. Задачі психології в системі наук . . . . .15
4. Особливості вивчення закономірностей психічних явищ .18
Висновки . . . . . . . . .19
Список використаної літератури . . . . .20


ВСТУП
Кожний, хто вивчає психологію і хоче глибше оволодіти цією наукою, має усвідомити, для чого йому потрібні ці знання. Саме усвідомлення особистісного значення психологічних знань сприятиме засвоєнню складних понять і категорій та їх ефективному використанню в житті, навчанні та професійної діяльності.
Психологія – одна із найцікавішіх і найважливіших галузей людського життя. Психологія як наука за допомогою спеціальних методі розглядає і вивчає об’єктивні, реально існуючи психічні явища і факти. Узагальнюючи результати досліджень у системі наукових понять, вона виявляє особливості, закономірності побудови та розвитку психіки, функціонування її механізмів.
Оволодіння системою психологічних знань сприяє зростанню психологічної культури окремої людини і всього суспільства, покращенню якості життя, психічного здоров’я людини, підвищення рівня професійної діяльності, громадської поведінки.
За системно-структурним принципом психіка є складною системою взаємопов’язаних елементів, таких як пам’ять, воля, мислення, уява та інші, які розглядаються як складові елементи цілого. Психіка виступає при цьому як особлива відкрита система зі зворотними зв’язками. На кожному рівні детермінації психіка ввімкнена у регуляцію взаємодії суб’єкта з широкою біологічною системою (на рівні індивіда), їз створюваними культурно-історичними цінностями суспільства та предметного світу (на рівні особистості).
Специфіка психічної дійсності вимагає розробки й застосування спеціальних методів її пізнання та формування. В умовах сьогодення відбувається значне поширення меж та можливостей психологічної науки.


1.Джерела знань про психіку
Існує кілька джерел психологічних знань. Це народна психологія, Життєва або побутова психологія, релігійна психологія та наукова психологія. В умовах науково- технічного поступу для адаптації до сучасного виробництва треба спиратися на наукові психологічні знання. Водночас при реформуванні суспільства доцільно враховувати особливості нородної психології, національного менталітету, загальнолюдські цінності.
У кожної людини накопичується досвід психічного життя, складаються уявлення про психічні можливості особистості. Формується індивідуальна життєва психологія. Якій притаманні безпосередність, життєдайність, особистісність. У життєвій психології втілюються надбання народної, релігійної, наукової психології, реалізується організуюча функція психологічних знань. Життєва психологія людини дедалі більше стає об’єктом уваги практичної психології.
Релігійна психологія людини характеризується спрямованістю до Божества і базується на вірі у певні постулати духовного життя. Релігійна психологія значною мірою впливала на формування духовних цінностей протягом усієї історії людської цивілізації. На засадах релігійної психології виховується переважна частина людства і в наш час. У пізнанні психіки релігійна психологія ґрунтується на ідеалістичних догматах. Релігійна психологія не поступається народній, життєвій та науковій за своїм значенням у морально-психічному житті людини.
Останнім часом набуває поширення парапсихологія – сукупність нетрадиційних поглядів на незвичайні явища та «таємниці» психіки, зокрема такі, як екстрасенсорне сприймання, телекінез, левітація, полтергейст, яснобачення. Ці явища не вдається дослідити за допомогою методів психологічної науки, що має справу з об’єктивними явищами та фактами, котрі можуть бути схарактеризовані якісно і кількісно. Парапсихологічні явища неможливо визначити як об’єктивно існуючи, дати їх науковий опис, пояснити їхню природу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Система явищ, що вивчаються в сучасній психології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок