Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> курсова робота українською: Психодіагностика свідомості дорослої людини

Загрузка...

Психодіагностика свідомості дорослої людини / сторінка 5

Назва:
Психодіагностика свідомості дорослої людини
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,67 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Окрім свідомості, у людини є і несвідоме. Це – ті явища, процеси, властивості і стани, які за своєю дією на поведінку схожі на усвідомлювані психічні, але актуально людиною не рефлексуються, тобто не усвідомлюються. Їх за традицією, пов'язаною з свідомими процесами, також називають психічними.
Несвідоме начало так чи інакше представлено практично у всіх психічних процесах, властивостях і станах людини. Є несвідомі відчуття, до яких відносяться відчуття рівноваги, пропріоцептивні (м'язові) відчуття. Є неусвідомлювані зорові і слухові відчуття, які викликають мимовільні рефлексивні реакції у зоровій і слуховій центральних системах.
Неусвідомлювані образи сприйняття існують і виявляються у феноменах, пов'язаних з пізнаванням раніше баченого, у відчутті знайомості, яке іноді виникає у людини при сприйнятті якого-небудь об'єкта, предмета, ситуації.
Несвідома пам'ять – це та пам'ять, яка пов'язана з довготривалою і генетичною пам'яттю. Це та пам'ять, яка управляє мисленням, уявою, увагою, визначаючи зміст думок людини в даний момент часу, її образи, об'єкти, на які напрямлено увагу. Несвідоме мислення особливо виразно виступає в процесі рішення людиною творчих завдань, а несвідома мова – це внутрішня мова.
Є й несвідома мотивація, що впливає на спрямованість і характер вчинків, багато що інше, не усвідомлюване людиною в психічних процесах, властивостях і станах. Але головний інтерес для психології представляють так звані особові прояви несвідомого, в яких, крім бажання, свідомості і волі людини, вона виявляється в своїх найбільш глибоких рисах. Великий внесок в розробку проблематики особового несвідомого вніс З. Фрейд [28].
Несвідоме в особистості людини – це ті якості, інтереси, потреби і т.п., які людина не усвідомлює у себе, але які їй властиві і виявляються в різноманітних мимовільних реакціях, діях, психічних явищах. Одна з груп таких явищ – помилкові дії: обмовки, описки, помилки при написанні або слуханні слів. В основі другої групи несвідомих явищ лежить мимовільне забування імен, обіцянок, намірів, предметів, подій та іншого, що прямо чи побічно пов'язано для людини з неприємними переживаннями. Третя група несвідомих явищ особового характеру відноситься до розряду уявлень і пов'язана із сприйняттям, пам'яттю і уявою: сновидіння, марення, мрії [17, 140].
Обмовки є несвідомо детермінованими артикуляцій мовними діями, пов'язаними із спотворенням звукової основи і смислу вимовних слів. Такі спотворення, особливо їх смисловий характер, не випадкові. З.Фрейд стверджував, що в них виявляються приховані від свідомості особистості мотиви, думки, переживання. Обмовки виникають із зіткнення несвідомих намірів людини, інших її спонукань із свідомо поставленою метою поведінки, яка перебуває в протиріччі з прихованим мотивом. Коли підсвідоме перемагає свідоме, то виникає обмовка. Такий психологічний механізм, лежачий в основі всіх помилкових дій: вони "виникають завдяки взаємодії, а краще сказати, протидії двох різних намірів".
Забування імен є іншим прикладом несвідомого. Воно пов'язане з якимись неприємними відчуттями того, що забуває, по відношенню до людини, яка носить забуте ім'я, або до подій, що асоціюються з цим ім'ям. Таке забування звичайно відбувається проти волі того, що говорить, і дана ситуація характерна для більшості випадків того, що забуває імена.
Особливу категорію несвідомого складають сновидіння. Зміст сновидінь, за Фрейдом, пов'язаний з несвідомими бажаннями, відчуттями, намірами людини, її незадоволеними або не цілком задоволеними важливими життєвими потребами.
Явний, усвідомлюваний зміст сновидіння не завжди, за винятком двох випадків, відповідає прихованим, несвідомим намірам і цілям тієї людини, кому це сновидіння належить. Ці два випадки – дитячі сновидіння дошкільників і інфантильні сновидіння дорослих людей, що виникли під впливом безпосередньо попередніх сну емоціогенних подій минулого дня.
У своєму сюжетно-тематичному змісті сновидіння майже завжди пов'язані з незадоволеними бажаннями і є символічним способом усунення порушуючих нормальний сон імпульсів, що породжуються цими бажаннями.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота на тему: Психодіагностика свідомості дорослої людини

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок