Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Психодіагностика свідомості дорослої людини

Загрузка...

Психодіагностика свідомості дорослої людини

Назва:
Психодіагностика свідомості дорослої людини
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,67 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Психодіагностика свідомості дорослої людини
курсова робота з психології


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. З розвитком наук, особливо історії та біології, поступово формувалися погляди на походження людини та її свідомість.
Найважливішою передумовою для виникнення людської свідомості було своєрідне ускладнення умов життя, в яких жили людиноподібні істоти – антропоїди. Під впливом умов життя центральна нервова система у них стала набагато складнішою структурно та функціонально. У великих півкулях головного мозку поступово розвивалися тім'яні, скроневі й особливо чолові долі, які здійснювали вищі пристосувальні функції. Надто помітно розвинулися вони у людини під впливом праці. Про це свідчить те, що у мавпи чолові долі становлять 0,4 відсотка великих півкуль, у орангутанга та шимпанзе – 3,4, а у людини – 10 відсотків.
У процесі біологічного етапу розвитку психіки виникли передумови для появи вищих, специфічно людських форм психіки – свідомості. Знання біологічного етапу розвитку психіки як передісторії людської свідомості дає можливість науково пояснити її виникнення.
Протягом історичного розвитку в різних видах діяльності у людини поступово формувалися специфічно людська, свідомо спрямовувана пізнавальна діяльність, уява, людські почуття та якості волі, різноманітні психічні властивості, які істотно відрізняються від інстинктивної психічної діяльності тварини.
Праця, суспільний спосіб життя – ось основні передумови історичного розвитку людської свідомості як вищої форми психіки, в якій виявляється ставлення людини до свого середовища, здатність змінювати природу, пристосовувати її до своїх потреб. Цих особливостей психіки у тварин немає. Вони не виокремлюють себе з навколишнього середовища, пасивно пристосовуються до нового.
Знання умов виникнення та розвитку свідомості у людини має велике значення для її формування.
Тому дослідження свідомості є важливим і актуальним.
Об'єктом дослідження курсової роботи є вивчення свідомості.
Предмет дослідження – особливості психодіагностики свідомості дорослої людини.
Метою курсової роботи є дослідження особливостей психодіагностики свідомості дорослої людини.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:
здійснити теоретичний аналіз методів вивчення особистості підлітка;
сформулювати адекватну гіпотезу теоретико-емпіричного дослідження;
здійснити емпіричну перевірку сформульованої гіпотези;
сформулювати висновки теоретико-емпіричного дослідження.
Гіпотеза дослідження полягає в припущенні про те, що свідомість дорослої людини має дуже складну структуру і вивчення її можливе лиши через вивчення її структурних елементів.
Практичне значення курсової роботи полягає у можливості науко-вого використання результатів дослідження. Використати дане дослід-ження можна в практичній роботі психолога на підприємстві, в установі, організації.


Розділ 1. Теоретичні передумови дослідження людської свідомості
1.1. Свідомість як форма відображення людиною дійсності
1.1.1. Природа людської свідомості
Суттєва відмінність людини як виду від тварин полягає в її здатності міркувати і мислити абстрактно, роздумувати про своє минуле, критично оцінюючи його, і думати про майбутнє, розробляючи і реалізовуючи розраховані на нього плани і програми. Все це разом узяте пов'язано з сферою людської свідомості.
Свідомість є вищим рівнем відображення людиною дійсності, якщо психіку розглядають з матеріалістичних позицій, і власне людською формою психічного початку буття, якщо психіку трактують з ідеалістичних позицій. В історії психологічної науки свідомість стала важкою проблемою, яку дотепер не вдалося вирішити з матеріалістичних або ідеалістичних позицій, але на шляху її матеріалістичного розуміння виникало безліч найскладніших питань. Саме з цієї причини глава про свідомість, не дивлячись на найважливіше значення цього явища в розумінні психології і поведінці людини, дотепер залишається однією з найменше розроблених.
Незалежно від того, яких філософських позицій дотримувалися дослідники свідомості, з нею неминуче пов'язували так звану здатність рефлексії, тобто готовність свідомості до пізнання інших психічних явищ і самої себе.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота на тему: Психодіагностика свідомості дорослої людини

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок