Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Психологічна культура педагога

Загрузка...

Психологічна культура педагога

Назва:
Психологічна культура педагога
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,22 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КУРСОВА РОБОТА
З ПСИХОЛОГІЇ
Психологічна культура педагога


Зміст
Вступ 3
Розділ 1. Поняття психологічної культури та її структура 5
Розділ 2. Проблема становлення психологічної культури педагога 14
Висновки 22
Список використаних джерел 25


Вступ
Нове століття в освітній політиці позначилося впровадженням в життя ідей і стратегій модернізації освітнього процесу, що було зумовлене прагненням вивести вітчизняну систему освіти на європейський, а то й світовий рівень. В зв'язку з цим є необхідним переосмислення вимог до особистості майбутнього фахівця, в тому числі і педагога. Основна увага повинна бути спрямована на знаходження оптимальних механізмів поєднання особистісних якостей людини і технології підготовки спеціаліста з урахуванням сфер його майбутньої діяльності.
Своєрідним орієнтиром у підготовці педагогічних кадрів могла б слугувати професійна культура вчителя. Адже саме культура фокусує систему ціннісних орієнтацій, які становлять основу суспільних та особистісних уявлень суб'єкта, регулюють його діяльність, реалізуються у засобах та результатах цієї діяльності.
В усі історичні епохи вчитель репрезентував виховну функцію суспільства і завжди був предметом особливої уваги з боку психологічної науки і педагогічної практики. А складність та актуальність поставлених перед ним завдань вимагали адекватного поєднання його психологічних, психофізіологічних та соціально-психологічних якостей, тобто відповідної психологічної культури.
Більшість шкільних проблем обумовлені саме низьким рівнем психологічної культури (а той і відсутністю її взагалі) певної частини педагогів, а також традиційною психологічною безграмотністю в організації навчально-виховного процесу і педагогічної взаємодії. Сучасні педагогічні підходи часто виявляються неефективними як для вирішення завдань навчання, так і для виховання.
Можна привести багато прикладів, коли відсутність елементарної психологічної культури постає головною причиною виникаючих проблем, труднощів чи конфліктів в соціальній взаємодії людей, а також стресів, хворобливих станів, криз і навіть катастроф в житті і діяльності, як окремих людей, так і життєдіяльності суспільства в цілому.
Тож тема даної курсової роботи є актуальною і вимагає детального розгляду і вивчення.
Об'єктом дослідження виступає особистість педагога.
Предметом дослідження є психологічна культура як складова професійної культури особистості педагога.
Завдання роботи полягає в тому, щоб обґрунтувати поняття психологічної культури як системи, визначити її складові, дати їхню узагальнену характеристику.
Джерелами до вивчення теми послугували різноманітні праці українських і зарубіжних дослідників.
Структура курсової роботи: робота складається зі вступу, двох розділів, списку використаних джерел.


Розділ 1. Поняття психологічної культури та її структура
„Психологічна культура" є порівняно новим поняттям і поки що доволі рідко використовується в науковій літературі. Воно утворилося на перехресті різних наукових областей: філософії, культурології, соціології, етики і психології.
В книзі „Психологическая помощь й консультирование в практической психологии" дається визначення психологічної культури як турботи про своє психічне здоров'я, вміння самому виходити із психологічних криз і допомагати близьким людям [24, с.7].
На думку О.І.Моткова, психологічна культура - це комплекс розвинутих спеціальних потреб, здібностей і вмінь людини [2], с.24]. Психологічна культура проявляється в самоорганізації і саморегуляції будь-якої життєдіяльності людини, різноманітних видах її базових прагнень і тенденцій, в ставленні особистості до себе, до людей, до живої і неживої природи, до світу в цілому [21].
Л.С.Колмогорова вводить поняття загальної психологічної культури, відділяючи його від поняття професійної психологічної культури, і дає йому наступне визначення: це складова базової культури особистості як системної характеристики людини, яка дозволяє їй ефективно самовизначитися і самореалізуватися в житті, а також сприяє успішній соціальній адаптації і саморозвитку [15, с.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота на тему: Психологічна культура педагога

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок