Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Психодіагностика пам'яті молодшого школяра

Психодіагностика пам'яті молодшого школяра

Назва:
Психодіагностика пам'яті молодшого школяра
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,60 KB
Завантажень:
562
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Психодіагностика пам'яті молодшого школяра
курсова робота з психології


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Великі зміни відбуваються в процесах пам'яті молодшого школяра. Прийшовши в школу, діти вже уміють запам'ятовувати довільно, проте це вміння недосконале. Так, першокласник часто не пам'ятає, що було задано додому (для цього потрібне довільне запам'ятовування), хоча легко і швидко запам'ятовує те, що цікаво, що викликає сильні відчуття (мимоволі). Відчуття роблять дуже великий вплив на швидкість і міцність запам'ятовування. Тому діти легко запам'ятовують пісні, вірші, казки, які викликають яскраві образи і сильні переживання.
Спочатку молодші школярі краще запам'ятовують наочним матеріал: предмети, які дитину оточують і з якими вона діє, зображення предметів, людей. Продуктивність запам'ятовування такого матеріалу значно вища, ніж запам'ятовування словесного матеріалу.
Якщо ж говорити про запам'ятовування словесного матеріалу, то на всьому протязі молодшого віку діти краще запам'ятовують слова, що позначають назви предметів, ніж слова, що позначають абстрактні поняття.
У дослідженнях вітчизняних психологів установлено, що на запам'ятовування конкретних і абстрактних слів великий вплив робить єдність сигнальних систем. Так, учні міцно зберігають в пам'яті такий конкретний матеріал, який закріплюється в пам'яті з опорою на наочні образи і необхідний для розуміння того, що запам'ятовується (наприклад, географічні назви, позначені на карті). Гірше запам'ятовують той конкретний матеріал, який не має опори на наочний образ (назви, не пов'язані картою, описи) і не є значущим при засвоєнні запам'ятовуваного.
Абстрактний матеріал також запам'ятовується по-різному. Краще запам'ятовується абстрактний матеріал, який узагальнює ряд фактів (наприклад, взаємозв'язки між окремими географічними явищами). І навпаки, учні погано запам'ятовують абстрактний матеріал, якщо він не розкривається на конкретному матеріалі (наприклад, визначення понять, якщо їх не підкріплювати прикладами).
Конкретно-образний характер пам'яті молодших школярів виявляється в тому, що діти справляються навіть з такими важкими прийомами запам'ятовування, як співвідношення, поділ на частини тексту, якщо при цьому є опора на наочність, наприклад на відповідні ілюстрації.
Це особливо треба знати і враховувати педагогу при організації учбового процесу.
Впродовж всього молодшого шкільного віку учні потребують того, щоб їх робота по запам'ятовуванню спрямовувалась учителем, оскільки самим їм ще важко поставити перед собою визначене, конкретне завдання: запам'ятати точно чи запам'ятати, щоб передати своїми словами, і т.д. Проте експерименти показують, що якщо таке завдання перед ними поставлене, то учні справляються з ним. За відсутності конкретного завдання діти часто вдаються до дослівного запам'ятовування, особливо в тих випадках, коли матеріал дуже невеликий за об'ємом, але насичений за змістом, або учень не володіє достатньою мірою мовою, щоб вільно передати матеріал своїми словами.
Таким чином, викладене вище зумовлює актуальність дослідження теми курсової роботи.
Об'єктом дослідження курсової роботи виступає процес розвитку мови і пам'яті у дошкільному віці.
Предметом дослідження курсової роботи є психодіагностика пам'яті молодшого школяра.
Мета дослідження полягає в теоретичному та емпіричному дослідженні проблеми зв'язку показників пам'яті з розвитком мови у дітей дошкільного віку.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:
дослідити пам'ять і основні етапи її розвитку;
розглянути методи оцінки пам'яті в молодшому шкільному віці;
вивчити відмінності розвитку пам'яті.
Гіпотезу курсового дослідження можна сформулювати наступним чином:
Показники об'єму пам'яті у дітей молодшого шкільного віку проявляються у комплексі індивідуальних, особистісних та суб'єктивних якостях конкретної дитини.
Практичне значення курсової роботи полягає у можливості наукового використання результатів дослідження. Використати дане дослідження можна при розробці шкільної програми в молодших класах загальноосвітньої школи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Психодіагностика пам'яті молодшого школяра

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок