Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Соціально-педагогічні умови попередження девіантної поведінки у підлітковому

Соціально-педагогічні умови попередження девіантної поведінки у підлітковому

Назва:
Соціально-педагогічні умови попередження девіантної поведінки у підлітковому
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,11 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КУРСОВА РОБОТА
Соціально-педагогічні умови попередження девіантної поведінки у підлітковому
віці


ЗМІСТ
ВСТУП…………………………………………………. 3
РОЗДІЛ I. Відхилення у поведінці підлітків як соціально-
педагогічна проблема……………………………………5
1.1. Сутність поняття девіантна поведінка……………………………...5
1.2. Види девіантної поведінки………………………………………….8
1.2.1. Адиктивна поведінка…………………………………………8
1.2.2. Делінквентна поведінка……………………………………..10
1.2.3. Суїцид………………………………………………………...10
1.2.4. Проституція…………………………………………….........11
1.3. Особливості перехідного періоду в підлітковому віці…………...13
1.4. Чинники девіантної поведінки…………………………………….14
Висновки до розділу I………………………………………………......16
РОЗДІЛ II. Соціально-педагогічна превентивна
діяльність із підлітками схильними до девіацій…..17
2.1. Головні напрями виховної роботи з підлітками………………….17
2.2. Превентивне виховання як шлях профілактики девіацій у
підлітковому середовищі………………………………………......20
Висновки до розділу II………………………………………………….21
ВИСНОВКИ………………………………………………………….22
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ВСТУП
Проблема девіантності є однією з актуальних проблем нашого суспільства. Ріст масштабів злочиності, труднощі корекції девіантного поводження, наявність безлічі теоретичних коцепцій обумовлюють особливий інтерес до вивчення цього явища.
Погіршення соціальної ситуації призводить до збільшення кількості дітей, що живуть у винятково важких соціальних умовах. Серед загальної кількості населення України 14 млн. дітей і молоді віком до 18 років. І серед них дітей із малозабезпечених сімей, дітей з проблемами фізичного і психічного розвитку і дітей з девіантною поведінкою – 3,4 млн. Близько 25% відхилень у поведінці неповнолітніх обумовленні так званими пограничними ( тобто такими, що лежать на межі між нормою тата патологією ) нервово-психічними розладами, до яких можна віднести невротичні та неврозподібні реакції, аномалії характеру, зокрема акцентуації та ін.
Якщо серед учнів 6 класів частка дітей, які проживають у сім’ях, де відсутні належний догляд та виховання, становить 6%, то у 8 та 10 класах – по 11%, а серед підлітків, які після базової середньої школи ( 9 класів ) продовжують навчння у прфесійних закладах, сягає 14%. Більш ризикованим середовищем для потрапляння дитини в умови бездоглядності є великі міста, особливо їх окраїни. Більш високим є також рівень залучення до різноманітних бійок – кожний другий ( 55% ) підліток з таких сімей брав участь у бійках.
Зростає також кількість підлітків, які вживають наркотики. Серед дітей, з проявами девіантної поведінки, через куріння різних наркотичних речовин, віком від 15 до 18 років захворюванність на органи дихання займає перше місце. Якщо в 2004 р. кількість курців серед підлітків складала 47,6%, а в 2005 – 48,2% то в 2006р. – 53,1%.
Щодо статевого виховання, то є перебільшена увага батьків до природних проявів підліткової сексуальності, грубість та нетактовність. Особливо шкідливо це відносно дівчат, які є більш емоційними. Анкетування показує, що лише 10,7% опитаних дівчат мають взаєморозуміння з батьками та можуть говорити з ними про, статеві проблеми. При цьому викликає тривогу той факт, що з 55,3% дівчат, що мають сексуальний досвід, лише 3,2% перебувають у довірливих стосунках з батьками і можуть отримати від них відповідну інформацію.
Неможливість отримати від батьків відповіді на питання статевих стосунків змушує підлітків шукати альтернативні джерела інформації. Дослідження засвідчило, що такими джерелами стають: ровесники ( 51,8% ); література ( 44,6% ); відео ( 17,9% ); газети та журнали ( 16,1% ); телепередачі ( 3,6% ).
Одним із суттєвих порушень у розвитку особистості неповнолітніх є суїцидна поведінка. Вона розглядається як наслідок соціально – психологічної дезадапції особистості в умовах мікросоціального конфлікту, що переживаються нею.
Співвідношення між трьома основними діагностичними категоріями осіб, що складають суїциди – психічнохворими, особистостями з пограничними нервово – психічними розкладами та практично здоровими психічно, виглядає таким чином 1,5 : 5 : 1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Соціально-педагогічні умови попередження девіантної поведінки у підлітковому

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок