Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Розвиток у студентів психологічної готовності до майбутньої професійно-трудової діяльності

Розвиток у студентів психологічної готовності до майбутньої професійно-трудової діяльності

Назва:
Розвиток у студентів психологічної готовності до майбутньої професійно-трудової діяльності
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,66 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Розвиток у студентів психологічної готовності до майбутньої професійно-трудової діяльності


ЗМІСТ
Вступ
§1. Проблеми психологічної підготовки майбутнього вчителя.
§2. Характеристика психологічної готовності студентів до навчально-виховної діяльності
§3. Етапи психологічної підготовки студентів вищого навчального закладу до роботи в школі
§4. Формування готовності студентів до майбутньої діяльності в умовах інформаційно-комунікаційних технологій
Список використаних джерел


Вступ
Професійне становлення молодого учителя в процесі його підготовки в вищій школі передбачає не тільки оволодіння окремими елементами знань, вмінь і навичок, але і його особистісне самовдосконалення, активізацію життєвої позиції, виховання у нього таких якостей, як комунікабельність, тактовність, критичність, скромність і т.д. Тому формування професійних якостей майбутнього педагога – основне завдання вузівського навчання, і при його вирішенні важливим є розуміння психологічного процесу розвитку особистості на різних етапах її онтогенезу.
Професійна готовність студентів складається з ідейної, моральної, психологічної, ділової і фізичної готовності. Психологічна готовність є центральною ланкою серед інших видів готовності і виражається в єдності професійно важливих якостей та направленості студента на майбутню діяльність.
Аналіз вітчизняної та зарубіжної літератури показує, що в основу професійно-педагогічних якостей вчителя-предметника, в тому числі учителя інформатики, покладені [5, с.6]:
- фундаментальна психолого-педагогічна підготовка, яка реалізується за допомогою таких дисциплін як психологія, педагогіка, психодіагностика, педагогічна діагностика і т.д.;
- теоретичні і практичні методи викладання інформатики, а також концепція побудови відповідних навчальних дисциплін, зміст шкільних курсів, підручників, навчальних посібників і т.д.;
- педагогічна практика.
На перших курсах студенти намагаються визначити своє місце в суспільстві, адаптуватися до нового життя, прагнуть зайняти активну позицію в різноманітних соціальних відношеннях, групах. Більшість намагається проявити себе, порівняти себе з іншими і встановити свою власну позицію по відношенню до оточуючих (однокурсників, викладачів), тобто на І і ІІ курсах відбувається розвиток і реалізація особистісної (комунікативної) сторони діяльності. ІІІ курс для студентів є переломним, так як навчальний процес ускладнюється, актуалізується предметно-практична діяльність, що розвивається на ІV і максимально реалізується на V курсі. Важливим вже є світогляд і ціннісні орієнтації, професійні інтереси, перспективи самореалізації особистості в суспільстві.
В процесі становлення особистості майбутнього вчителя особливе значення має педагогічна практика. Вона дозволяє студенту не тільки апробувати отриманий в процесі навчання суб'єктивний досвід саморегулювання в педагогічній взаємодії на практиці, але і реально оцінити правильність вибору професії. Студент може співвіднести свої можливості з вимогами, що пред'являються вчителеві, виявити і усвідомити свої проблеми. Під час педагогічної практики у студента відбувається розмежовування моделі „ідеального" учителя і „реального" учителя, формується образ „оптимального" вчителя, конкретної людини. Для того, щоб майбутній педагог міг вирішити цю проблему, прийняти правильне рішення, йому необхідні психологічні знання.
Зазвичай студенти І-ІІ курсів практично не орієнтуються в своїй майбутній роботі. Зокрема, це можна пояснити логікою навчальних планів: на І-ІІ курсах студенти вивчають суспільно-політичні та гуманітарні дисципліни, що є основою їх майбутньої діяльності. Крім того, будучи членами нової соціальної групи, будуючи нові відносини в студентському середовищі, набуваючи необхідні навички спілкування, вони не задумуються про специфіку майбутньої роботи.
Враховуючи такий стан речей, не варто драматизувати якість рівня психологічної готовності вчителя до праці в школі. Хоча, водночас, не треба спрощувати ситуацію, не помічати негативних тенденцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота на тему: Розвиток у студентів психологічної готовності до майбутньої професійно-трудової діяльності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок