Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Свідомість та самосвідомість

Свідомість та самосвідомість

Назва:
Свідомість та самосвідомість
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
35,57 KB
Завантажень:
593
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Так, наприклад, існують спеціальні шкали, що встановлюють соціальну зрілість дітей, здатність їх до самостійного задоволення простих пот
реб, умінню адаптуватися до різноманітних умов навколишнього середовища


План
Вступ
Теоретична частина
Поняття свідомості та самосвідомості в психолого-педагогічних даних.
Розвиток самосвідомості в ранньому віці.
Особливості формування самосвідомості в період дошкільного дитинства.
Проблема усвідомлення та регуляції молодшими учнями своєї поведінки.
Роль дитячої літератури у формуванні самосвідомості та характеру дітей.
Практична частина
Аналіз діагностичних методик.
Методичні рекомендації для батьків і вчителів.
Висновок
Список використаної літератури
Додатки
Вступ
Дитинство—період, коли закладаються фундаментальні якості особи, що забезпечують психологічну стійкість, позитивні етичні орієнтації на людей, життєздатність і цілеспрямованість. Ці духовні якості особи не розвиваються спонтанно, а формуються в умовах вираженої батьківської любові, коли сім'я створює у дитини потребу бути визнаним, здатність співпереживати і радіти за інших людям, нести відповідальність за себе і інших, прагнення навчитися багато чому.
Зараз ми завзято сперечаємося про економічну ситуацію у світі, про конституцію України, про глобальні проблеми людства. Складно уявити, що минеться кілька років, і ми так само завзято будемо обговорювати переваги та недоліки тих чи інших Памперсів. Як би це не було сумно чи, навпаки, радісно усвідомлювати, в першу чергу ми не майбутні економісти й менеджери, а ми - майбутні батьки, що накладає на нас не тільки відповідальність за наших дітей, а й створює певні зобов'язання перед суспільством.
Особистість - це сукупність різних рис та вад характеру, що роблять людину унікальною, несхожою на всіх інших. Вона містить у собі не тільки духовні властивості, але й фізичні, розумові, емоційні і соціальні, а також відбиває властивості, уроджені або обумовлені навколишнім середовищем.
Фізичний розвиток безпосередньо впливає на самооцінку і погляди дитини. Фізичні здібності і вродлива зовнішність є запорукою успіху підростаючої дитини в складному світі.
Розумовий розвиток відіграє головну роль у розвитку інтересів, поглядів і інтелектуальних здібностей дитини.
Емоційний розвиток є також невід’ємною частиною, оскільки любов батьків або її відсутність на довгий час залишає відбиток на особистості дитини. Підростаюча дитина піддається також зовнішньому емоційному впливу.
Гнів, біль, смуток, радість, сум, сміх, лемент, шепіт тощо - усе це створює навколишню атмосферу і визначає поведінку дитини.
Велике значення має й соціальний розвиток, і перш за все розвиток здатності до спілкування, що є надзвичайно важливим не лише для дитини, а й для дорослої людини.
І, нарешті, слід пам’ятати про те, що у дітей є певні духовні потреби про які, на жаль, батьки дуже часто забувають або на які не звертають уваги.
Нещодавно проведені дослідження показали, що зі 100 опитаних пар молодих батьків тільки 17% дійсно готові ними бути. Але ж ми повинні не просто поповнити нашу перенаселену земну кулю новими представниками людства, а й дати суспільству повноцінну Особистість. Що ж це таке - Особистість дитини? Як виховати дитину, щоб вона була Особистістю? І як допомогти молодим батькам у вихованні? Отже, у першій частині своєї роботи я розкриваю поняття особистості дитини і її складові, зокрема, що таке свідомість і самосвідомість дитини, а у другій ми упритул наблизимося безпосередньо до питань виховання Особистості.
1.1. ПОНЯТТЯ "СВІДОМІСТЬ" ТА "САМОСВІДОМІСТЬ" В ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИХ ДАНИХ
Проблемі самосвідомості присвячено немало досліджень у вітчизняній психології. Ці дослідження сконцентровані в основному навколо двох груп питань. У роботах Б. Г. Ананьєва, Л. И. Божович, Л. С. Виготського, А.Н.Леонтьєва, С.Л.Рубінштейна, А.Г.Спіркіна, В.В.Століна в загальнотеоретичному і методологічному аспектах проаналізовано питання про становлення самосвідомості в контексті більш загальної проблеми розвитку особи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Курсова робота на тему: Свідомість та самосвідомість

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок