Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Комплекс професійних здібностей вузівського викладача

Комплекс професійних здібностей вузівського викладача

Назва:
Комплекс професійних здібностей вузівського викладача
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,94 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Комплекс професійних здібностей вузівського викладача


Зміст
Вступ.
1. Розуміння здібностей у діяльнісній концепції вітчизняної психології.
1.1. Здібності й діяльність.
1.2 Структура професійної діяльності вузівського викладача.
1.3 Типологія вчених
2. Структура професійних здібностей викладача вищої школи.
2.1 Гносеологічний компонент.
2.2 Конструктивно-проективний компонент.
2.3. Організаційний компонент
2.4 Комунікативний компонент.
2.5. Перцептивно-рефлексивний компонент.
Список використаних першоджерел


Вступ.
Історичні закономірності соціально-економічного, політичного, екологічного життя в Україні сприяли переходу до нової освітньої парадигми - особисто-орієнтованого підходу, змушують дослідників звернутися до особистості, індивідуальним властивостям викладача вищої школи. Перехідний стан суспільства, ринкова конкуренція, нестабільність не тільки спричинили зміну діяльнісних орієнтацій фахівців вищої школи (заняття бізнесом, наприклад), але й вимагають задуматися над комплексом професійних здібностей викладача - педагога, методиста, вченого. На дослідження проблеми здібностей найбільший вплив зробили праці видатних теоретиків психології Б. М. Теплова, С. Л. Рубинштейна, А. Н. Леонтьева, Б. Ф. Ломова. Проблема педагогічних здібностей стала предметом спеціального розгляду в роботах Н. Д. Левитова, Ф. Н. Гоноболина, Н. Г. Куликова. Здібності, необхідні в науковій праці вивчали Н. В. Кузьміна, З. Ф. Есарева, К. К. Платонов та інші. Метою моєї роботи є розгляд педагогічних і наукових здібностей як комплексу, що включає гностичний, конструктивний, організаційний, комунікативний компоненти. У процесі написання необхідно вирішити наступні завдання:
дати визначення й структуру здібностей у рамках діяльнісної концепції психології;
показавши зв'язок здібностей з діяльністю, розкрити специфіку діяльності фахівця вищої школи у зв'язку між ними.
представити типологію вчених, дану закордонними й вітчизняними фахівцями;
більш повно розкрити й проаналізувати спеціальні здібності як комплекс: гностичні, конструктивно-проективні, організаційні, комунікативні, перцептивно-рефлекторні.
У першій частині розкриваються сутність розуміння здібностей вітчизняними психологами, зв'язок їх з діяльністю, у тому числі й професійною вузівською, у другій частині докладніше розглядаються здібності, необхідні для самореалізації педагога й вченого.


1. Розуміння здібностей у діяльнісній концепції вітчизняної психології.
1.1. Здібності й діяльність.
Рівень здібностей поряд зі спрямованістю особистості й структурою її компетентності є найважливішим суб'єктивним фактором досягнення вершин у професійно-педагогічній і науковій діяльності.Здібності визначаються як індивідуальні властивості особистості, що є умовою успішного виконання однієї або декількох видів діяльності . Поняття здібностей не зводиться тільки до тих знань, умінь і навичок, які вже вироблені в даної людини, а характеризують глибину, швидкість, міцність оволодіння тією або іншою діяльністю. Ф. Гальпан в XIX в. поклав початок експериментам і статистичному дослідженню в цій області індивідуальних відмінностей людей. Здібності виявляються в процесі оволодіння діяльністю й тісно пов'язані із загальною спрямованістю особистості, з тим, наскільки стійкі схильності людини до тієї або іншої діяльності. В основі однакових досягнень при виконанні якої-небудь діяльності можуть лежати різні здібності, у той же час та сама здібність може стати умовою успішності різних видів діяльності. Здібності мають свою структуру:Здібностіелементарні складнізагальні часткові загальні часткові
Структура здібностей Елементарними загальними здібностями є властиві всім індивідам властивості (здатність до суджень, уява, емоційна пам'ять). Ці здібності вважаються вродженими.Елементарними частковими називаються здібності, що становлять окремі властивості особистості на основі індивідуального своєрідного узагальнення відповідних психічних процесів елементарних, але не всім властиві (доброта, сміливість, кмітливість, емоційно-моторна стійкість).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Комплекс професійних здібностей вузівського викладача

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок