Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Соціально-психологічні аспекти утримання засуджених на довічне позбавлення волі

Соціально-психологічні аспекти утримання засуджених на довічне позбавлення волі

Назва:
Соціально-психологічні аспекти утримання засуджених на довічне позбавлення волі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,80 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему:
Соціально-психологічні аспекти утримання засуджених на довічне позбавлення волі


Організація соціально-психологічного супроводження виконання кримінальних покарань у вигляді довічного позбавлення волі є якісно новим напрямом у діяльності кримінально-виконавчої системи України. Цей вид покарання було введено Законом України від 22 лютого 2000 року на виконання Україною зобов’язань щодо дотримання Протоколу № 6 до Конвенції про захист прав і основних свобод людини, що стосуються скасування смертної кари. Остаточно нормативне закріплення цього виду покарання було узаконене Кримінальним кодексом України, прийнятим Верховною Радою України 5 квітня 2001 року.
Практично відразу після скасування смертної кари Державний департамент України з питань виконання покарань, як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, що реалізує єдину державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, був поставлений перед необхідністю організації утримання нової, специфічної категорії засуджених. Згаданим вище Законом від 22 лютого 2000 року було визначено, що засуджені до довічного позбавлення волі утримуються на суворому режимі тюремного ув’язнення.
Діючі на час створення Департаменту норми Виправно-трудового кодексу України передбачали для осіб, які утримуються на суворому режимі тюремного ув’язнення, досить жорсткі режимні обмеження, серед яких: заборона побачень і одержання посилок (передач), обмеження в листуванні, тривалість щоденної прогулянки на свіжому повітрі всього 30 хвилин. Такий режим певною мірою був прийнятний як засіб дисциплінарного впливу стосовно осіб, які утримаються на суворому режимі тюремного ув’язнення, оскільки він встановлювався на нетривалий термін – від двох до шести місяців. Але такі обмеження не відповідали гуманному характеру рішення про скасування смертної кари.
На підставі вищевикладеного Державний департамент України з питань виконання покарань підготував пропозиції про внесення до Виправно-трудового кодексу змін, що передбачають гуманізацію умов утримання засуджених до довічного позбавлення волі. Такі зміни було прийнято Законом України від 11 січня 2001 року.
Згідно з нормами цього Закону Держдепартамент розробив відповідний нормативний акт – Положення про організацію виконання покарання у вигляді довічного позбавлення волі в установах кримінально-виконавчої системи. У Положенні визначено права і обов’язки засуджених до довічного позбавлення волі, з обмеженнями, передбаченими для цієї категорії засуджених, а також тими, що випливають з вироку суду та режиму, встановленого Виправно-трудовим кодексом України для відбування такого виду покарання.
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 20 червня 2000 року № 986, а також з метою приведення умов утримання осіб, засуджених до довічного позбавлення волі, у відповідність з вимогами Кримінально-виконавчого кодексу України, у 2001 - 2003 роках введено в дію 700 місць для утримання засуджених до довічного позбавлення волі. 2005 року також введено в дію 362 місця в секторах максимального рівня безпеки для утримання засуджених до довічного позбавлення волі. Окрім того, у 2004 році з цією метою додатково створено ще 210 місць. Департамент організував переведення засуджених до довічного позбавлення волі із слідчих ізоляторів до установ, у яких створено сектори максимального рівня безпеки для утримання зазначеної категорії засуджених.
Засуджені, які відбувають покарання у вигляді довічного позбавлення волі у виправних колоніях максимального рівня безпеки, утримаються окремо від інших засуджених, які відбувають покарання у виправних колоніях такого виду. Засуджені до довічного позбавлення волі розміщуються у приміщеннях камерного типу, як правило, по дві особи і носять одяг спеціального зразка. За заявою засудженого та в інших необхідних випадках з метою захисту засудженого від можливих посягань на його життя з боку інших засуджених чи запобігання вчиненню ним злочину або при наявності медичного висновку за постановою начальника колонії його можуть тримати в одиночній камері.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота на тему: Соціально-психологічні аспекти утримання засуджених на довічне позбавлення волі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок