Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Походження і психологічні характеристики лідерства

Загрузка...

Походження і психологічні характеристики лідерства

Назва:
Походження і психологічні характеристики лідерства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,18 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1 Походження і психологічні характеристики лідерства
Поняття і суть лідерства 5
Теорії походження лідерства 8
Типологія лідерства 13
Стилі лідерства 17
РОЗДІЛ 2 ОСНОВНІ ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ЛІДЕРА
Якості, властиві лідерові 20
Оточення лідера 21
Функції лідера 23
Етика лідера 24
РОЗДІЛ 3 ДОСЛІДЖЕННЯ ОСОБОВИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ
В ГРУПІ 271
3.1. Виявлення лідерів і групі 29
3.2. Вивчення особових особливостей лідерів 30
ВИСНОВКИ 37
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 40
ВСТУП
Актуальність роботи. На лідерів був завжди попит. Проте останнім часом вони потрібні, можливо, більше, ніж коли-небудь, тому що у всіх галузей економіки розвернулася боротьба, за якість в умовах жорсткої конкуренції. Лідери багато можуть зробити в такій ситуації, і часто роблять це.
Одна людина, працюючи поодинці, може досягти дуже небагато чого. Саме тому для досягнення крупної мети створюються різні групи і суспільства. Але група без особи, здатної вести її до досягнення мети, так само безпорадна, як і одна людина. Вождь, або лідер, може надавати, і часто надає, величезний вплив на групу людей і на їх спільну діяльність по досягненню загальної мети.
Вплив вождів на долі людей може бути і позитивним, і негативним. Наприклад, Гітлер. З простого капрала він став диктатором, який, хай і недовго, але управляв народами майже всієї Європи, примусивши їх, вступити один з одним в криваву бійню. Розуміючи, який великий внесок в розвиток суспільства можуть зробити талановиті лідери, дуже важливо зрозуміти, звідки вони беруться, і що робить їх такими могутніми.
Лідерство – найважливіший компонент ефективного керівництва. Воно зустрічається скрізь, де є стійке об'єднання людей. Саме слово «лідер» означає «вождь», «ведучий». Не дивлячись на простоту цього поняття, що здається, в сучасній науці, за наявності спільності вихідних позицій різних авторів, лідерство характеризується неоднозначно.
Поняття лідерства широко поширене в соціології, політології, психології і ряду інших наук про людину і суспільство. Цьому феномену присвячені обширні теоретичні і емпіричні дослідження. Вивчення лідерства має безпосередню прагматичну спрямованість. В першу чергу, воно служить розробці методів ефективного керівництва, а також відбору лідерів. У країнах Заходу створені різноманітні психометричні і само центричні тести і методики, які успішно використовуються на практиці.
Аналіз природи лідерства показує, що воно виникає з певних потреб людей і їх об'єднань, які і покликані задовольняти лідери. Детальніше природу лідерства розкривають його різні теорії.
Проблема лідерства є однією з кардинальних проблем соціальної психології, бо цей процес не просто відносяться до проблеми інтеграції групової діяльності, а психологічно описують суб'єкта цієї інтеграції. Коли проблема позначається як «проблема лідерства», то цим лише віддається дань соціально-психологічної традиції, пов'язаної з дослідженням даного феномена. У сучасних умовах проблема повинна бути поставлена значно ширше, як проблема керівництва групою. Тому украй важливо зробити перш за все термінологічні уточнення поняття «лідер».
Об’єкт - лідерство як одна з найгостріших проблем психології.
Предмет – вивчення психологічних особливостей лідерів в різних ситуаціях.
Гіпотеза полягає в тому, що лідери володіють досить позитивними і корисними психологічними особливостями, які допомагають їм у складних ситуаціях. Це енергійність, жаданням діяльності, ініціативність, відчуття нового, оптимізм, співчуття, уміння радіти чужим успіхам, що важливо для даного часу, старанні, з високим відчуттям довга. Це також прагнення бути в центрі уваги, уміння добиватися своїх цілей за всяку ціну. Поведінка лідерів залежить від людини, з якою вони мають справу, наголошується висока пристосовність до людей.
Мета моєї курсової роботи - проаналізувати проблему лідерства в психології. Для цього я ставлю перед собою наступні завдання:
1. Охарактеризувати поняття і суть лідерства.
2. Розглянути теорії походження такого феномена, як лідерство.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота на тему: Походження і психологічні характеристики лідерства

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок