Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Безкоштовно курсова робота скачати: Вплив почуттів на розвиток пізнавальної і вольової діяльності дитини – дошкільника.

Вплив почуттів на розвиток пізнавальної і вольової діяльності дитини – дошкільника. / сторінка 9

Назва:
Вплив почуттів на розвиток пізнавальної і вольової діяльності дитини – дошкільника.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,36 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Після чого, як діти приступали до виконання завдання, і один з них виявив суттєві утруднення в діяльності, я стежила за тим, чи звертається дитина за допомогою к однолітку, і як відгукується на його обернення. Якщо
дослідуємий не допоміг однолітку, то я спонукала його до цього, ставля перед ним відповідні завдання.
Ставити отак експеремент, звичайно було чекати, що його ключевим моментом буде аналіз поведінки дослідуємого після виконання їм практичного завдання, характера його рішення. Разом з цим слідує признати, що виконання завдання – це, як правило, результат дії вже склався раніше у дитини відповідні потреби, мотивів і лежачих в їх основі емоцій.
Тому важно було встановити, якими мотивами і емоціями саме такого, а не другого рішення.


Висновок по експерементальній частині
Я прийшла до висновку, що цей експеремент, в якому передбачались ситуації ососбистого вибору, це підтвердело наявність у дитині двох ліній емоційних прояв (з’язанна с ставленням предмета, дія з ним і з співвідношення з однолітком), а також правильность гіпотізи о дифференцированом впливання умов діяльності на проявлення кожної з цих ліній.
Різна поведінка дослідуємих у поданой ситуації дозволило виділити три группи їх емоційного отклику, чи емоційної чутливості:
високі показники емоційної чутливості, виявленний у формі підтримки дитини однолітку;
середні показники емоційної чутливості, виявленні у формі підтримки сопереживання або співчуття однолітку;
низькі показники емоційної чутливості або повна її відсутність.
Ситуація діяльності для дітей виявилась у данному випадкі полімотивірованна і поліемоціональна: об’єктом емоціональних переживань виступили не тільки окремі предмети, а і дія з ними, до одноліток як умова виполнення діяльності. Проте, як у деяких дітей емоційні переживання і мотиви стали в діяльності головними (в одних випадках зв’язані з направленністю дій на другого, у других – на себе), для інших характерна виражена боротьба мотивів.
Наявність і відсутність боротьби мотивів в поведінці дитини – надзвичайно важливий симптом складеної структури особистості дитини. Її характер може буть одержан при аналізі співвідношення різних систем складності життєвих відношень, разючу боротьбу між ними.
І. Спілкування
1. Вправа „Докажи, запитай”- вступати з власної ініціативи
в спілкування пізнавального характеру з дорослим.
2. Малювання колективне-визначити мотив вибору
товариша для спільної роботи на вказану тему.
3. Гра-діалог „Контакт”- вміння доброзичливо та змістовно
спілкуватись в парі, закінчуючи почате речення. -
достатній : усвідомлені знання, сформовані стійкі
навички етичних норм спілкування; достатній –
навички нестійкі, малий словниковий запас; високий
рівень не визначаємо.
4. Жива картинка –вміти перевтілитись, предати образ та характер запропонованого об’єкта (білочка, метелик, тучка та інше.)
ІІ. Самооцінка
 
Моделювання „Я та мої друзі” – оцінити прояв певних якосткй, рис характеру у товаришів, розглядаючи фото на 3 групи у відповідносі до ступеняпрояву певної якості (доброта, чесність, слухняність).
Тест на розвиток самоконтролю:- описати зображені на картинці ситуації, визначити причини та запропонувати шляхи вирішення проблеми (хлопчик падає з лави, дівчинка не може сісти на гойдалку, хлопчик розлив воду на малюнок та тнше.)
Вправа „Продовж візерунок” – з 3-х рівенів складності вибрати завдання, оцінюючи свої можливості.
ІІІ. Учбова мотивація
Доручення „Слухай і виконуй” – запам’ятовувати і виконувати завдання дорослого, яке складається із двох складових.
Кросворд у картинках – цілеспрямовано виконувати завдання, достати мети. Оцінка: - високий – усвідомлює важливість завдання, працює зосереджено, самостійно, достатній – завдання розуміє, сприймає, потребує допомоги, недостатній – байдужий до одержаного результату, не самостійний.
Ігрова вправа „Відгадай змови” – уміти прявити витримку, дотримуватись правил не відповідати на завдання без виклику або відповідати у визначеній послідовності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Вплив почуттів на розвиток пізнавальної і вольової діяльності дитини – дошкільника.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок