Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Транзактний аналіз як психотерапевтичний засіб в роботі з клієнтом

Транзактний аналіз як психотерапевтичний засіб в роботі з клієнтом

Назва:
Транзактний аналіз як психотерапевтичний засіб в роботі з клієнтом
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,38 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота на тему:
“Транзактний аналіз як психотерапевтичний засіб в роботі з клієнтом ”
ЗМІСТ


Вступ
Розділ I. Психотерапія як універсальний засіб формування
психічного здоров'я людей
Психотерапевтична дія на особу
Моделі та варіанти психотерапії
Розділ 2. Трансактний аналіз як один з класичних варіантів сучасного психоаналізу
2.1 Модель особистості, заснована на станах “Я
2.2 Погладжування
2.3 Ігри
2.4 Сценарій
2.5 Мета ТА
Розділ 3. Практика транзактного аналізу
3.1. Практичні вправи для груп трансактного аналізу
3.2 Гра в груповій психотерапії
Висновок
Список використаної літератури
 
Вступ
".у кожного часу свої неврози -
і кожному часу потрібна своя
психотерапія."
Віктор Франкл
Сьогодні в нашій країні просто важко зустріти людину без проблем психологічної адаптації або ж психічних розладів. У кого не виявляється названих порушень, ті часто демонструють залежність від психічно активних речовин.
Життя суспільства сьогодні важко представити без алкоголю, тютюну. Все більш владно заявляють про себе наркотики. Коли у людини не виявляється психологічних проблем, психічної адаптації або залежностей від психічно активних речовин, важливо зміряти його інтелект. І якщо результати вимірювання інтелекту показують норму, можна говорити про людину, що становить щасливе виключення з жорстких правил нашого буття.
Три або навіть чотири покоління жителів нашої країни жили в радянську епоху, час, цілком достатній для того, щоб ці люди сталі носіями особливого світогляду, що зайняло міцне місце в свідомості і несвідомому.
Для формування життєвого сценарію або неусвідомлюваного плану життя потрібно три покоління, що переконливо показав Э. Берн (1971). Це відкриття він виразив в короткій фразі: "Для того, щоб виховати леді, потрібно почати з бабусі."
За нашими даними, сьогодні вже народилися ці самі бабусі, внучки яких зможуть стати леді. Зараз їм, цим бабусям, не більше семи-восьми років.
Тепер ми живемо в іншій реальності або навіть в інших реальностях, різко відмінних від радянських. Суперечності життєвих сценаріїв і вимог соціального життя, що склалися, приводять до психологічної нестабільності, до психосоматичних, психічних і наркологічних розладів. І навіть якщо в житті нашої країни більше не буде таких різких потрясінь і поворотів, то висока потреба у фахівцях в області психічного здоров'я утримуватиметься впродовж життя не менше ніж трьох-чотирьох поколінь, тобто в перебігу цілого століття.
Після руйнування ідеології індивідуальний розвиток людини у нас в країні став нічиєю територією. А тим часом ця територія повинна належати культурі. Психотерапія і складає значну частину культури.
Психотерапія - цей, з одного боку, світогляд і філософія життя, з другого боку - набір практичних прийомів і технологій досягнень поставлених цілей. Все це привело до підвищеного інтересу в нашій країні до різних психотерапевтичних напрямів, зокрема - до розробленого Э. Берном менш півстоліття назад транзактному аналізу, який сьогодні визнаний у всьому світі і бурхливо прогресує, тому вибрану мною тему курсової
роботи "Транзактний аналіз як психотерапевтичний засіб в роботі з клієнтом" вважаю актуальною для нашого часу.
Об'єктом даної роботи є теорія і практика сучасної психотерапії.
Предметом є транзактний аналіз в контексті психотерапевтичної дії на особу і міжособові відносини.
Мета роботи:
теоретичне обгрунтовування методик транзактного аналізу різними авторами;
Задачі:
на основі вивчення психологічної літератури проаналізувати ці цілі;
Транзактний аналіз є універсальним засобом (відкритим і доступним) в дозволі внутрішньоособових проблем і міжособових відносин.
Завданнями трансактного аналізу є:
“Допомогти клієнтам звільнитися від сценаріїв та ігор, які використовуються ними у взаємодіях з іншими людьми. Прикликати членів групи до перегляду більш ранніх рішень і прийняттю нових, заснованих на усвідомленні”. Психоаналітики активно працюють із людьми – сценарними гравцями з метою їх вивільнення, активно шукають способи, які б звільняли людину, яка страждає, від її життєвого сценарію.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота на тему: Транзактний аналіз як психотерапевтичний засіб в роботі з клієнтом

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок