Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Психологія -> Депресія

Депресія

Назва:
Депресія
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,60 KB
Завантажень:
555
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Депресія
курсова робота з психології


ЗМІСТ


Вступ
Згідно з теорією депресія є мінливою комбінацією афектів і афективно-когнітивних взаємодій. Депресія – це навіть більш складний синдром, ніж тривожність: активується більше емоцій і існує більше можливостей для конфліктів в емоційній динаміці. Фундаментальні емоції, пов'язані з депресією, – це страждання (ключова емоція), гнів, огида, презирство, страх, провина і соромливість. Передбачається, що гнів, огида і презирство виявляються як відносно себе, так і відносно інших.
Хоч фундаментальні емоції вважаються первинними і найбільш важливими елементами депресії, часто присутні інші чинники – зниження сексуальної потреби, погіршення фізичного стану і втомленість. Все це може вважатися безпосереднім афектом або побічним продуктом депресії. Ці явища в той же час впливають на інші компоненти депресії і на її течію.
Теорія диференціальних емоцій вважає, що втрата сексуальних інтересів і побоювання з приводу сексуальної адекватності в якійсь мірі визначаються комбінацією ворожості і провини, направленої на себе. Фізичний стан гіршає від почуття слабості і рухової сповільненості, які є результатом емоційних конфліктів. Втома визначається частково витратою енергії на властиві депресії емоційні конфлікти. Такий чи подібний стан спостерігається досить часто в наш час, особливо в Україні, яка знаходиться на етапі становлення держави та її основних інститутів. Соціальна, економічна незахищеність людей, страх перед майбутнім – все це сприяє поширенню депресивних станів.
Отже, актуальність теми дослідження полягає в необхідності емпіричного та теоретичного вивчення депресії.
Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження даної курсової роботи виступають депресивні стани. Депресія, в медицині – психічний розлад: тужливий, пригнічений настрій з свідомістю власної нікчемності, песимізмом, одноманітністю уявлень, зниженням спонук, загальмованістю рухів, різними соматичними порушеннями.
Предмет дослідження. Предметом дослідження даної курсової роботи є психологічні особливості переживання депресивних станів дорослими.
Мета дослідження полягає в теоретичному та емпіричному розгляді проблеми переживання депресивних станів дорослими і в корекційно-методичному плануванні роботи з ними в умовах медичної установи або консультаційного центру.
Основні завдання роботи:
проаналізувати психологічний зміст проблеми в науковій літературі;
провести і проаналізувати емпіричне дослідження.
Гіпотезу даного курсового дослідження можна сформулювати наступним чином:
Особливості переживання депресивних станів дорослими проявляються у комплексі індивідуальних, особистісних та суб’єктивних якостей конкретної людини. Синдромні компоненти депресивного стану особистості об’єднуються у фазові комплекси щодо переживання стресових ситуацій.
Практичне значення курсової роботи полягає у можливості наукового використання результатів дослідження. Використати дане дослідження можна в практичній роботі психолога на підприємстві, в установі, організації.


Розділ 1. Депресія
Депресія – це жахливий стан, коли людина відчуває себе пригніченою, бачить все в похмурому світлі, часто мучиться почуттям провини, сумує, плаче, відчуває гостру нез'ясовну тугу, безнадійність і відчай. Люди з пригнобленою психікою, як правило, обтяжені особистісними проблемами. Вони втрачають інтерес до багатьох занять, рівно як і до соціальних контактів, оскільки не отримують задоволення від спілкування і різних видів діяльності, так і не прагнуть до цього, В крайніх випадках це приводить до повної байдужості і соціальної ізоляції. Характерними симптомами депресії є хронічна втома, млявість, занепад сил, надмірна сонливість або, навпаки, безсоння. При цьому можливі втрата апетиту і ваги (або переїдання і, як наслідок, огрядність) відчуття власної неадекватності і некорисності, постійна тривога, болісне почуття провини, гнітючі спогади про минулі події, неуважність, погана працездатність, періодично виникаючі думки про смерть або самогубство.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Депресія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок