Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Релігієзнавство -> Основні етапи розвитку протестантизму в Україні (ХVІ – перша половина ХХ ст.)

Основні етапи розвитку протестантизму в Україні (ХVІ – перша половина ХХ ст.)

Назва:
Основні етапи розвитку протестантизму в Україні (ХVІ – перша половина ХХ ст.)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,53 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Основні етапи розвитку протестантизму в Україні (ХVІ – перша половина ХХ ст.)


Вступ
Панні течії протестантизму.
Лютеранство.
Кальвінізм.
Методисти.
Сучасний протестантизм в Україні.
Баптизм.
Євангелізм.
Церква Євангельських християн-баптистів.
П’ятидесятництво.
2.4.1. Воронаєвці.
2.4.2. Шмідтові.
2.4.3. Смородинці.
2.4.4 Мельниківці.
2.4.5. П’ятидесятники-суботники.
2.4.6. П’ятидесятники-доскональці.
Адвентизм.
Євговізм (“Свідки Єгови”)
Висновок


Вступ
Протестантизм(від лат. protestanis — той, хто заперечує, не погоджується) виник в епоху ран-ніх буржуазних революцій у краї-нах Західної Європи в XVI ст., коли поширились антифеодальні й антикатолицькі рухи.
Причиною виникнення протестан-тизму були соціально-економічні та ідеологічні суперечності феода-лізму.
В надрах феодалізму складали-ся нові, капіталістичні суспільні від-носини. Здійснювалося первісне нагромадження капіталу, зростала торгівля, виникала капіталістична мануфактура. Нові продуктивні сили вступили у суперечність з феодальними суспільними відно-синами.
Католицька церква сама була великим феодалом, католицизм панував у всіх сферах духовного життя, церква освячувала фео-дальні порядки, користувалася необмеженою владою. Всюди, де назрівав протест проти старих порядків, з'являлися папські бул-ли, виникали постаті в темних су-танах, палали вогнища інквізи-ції. Все це зумовило зростання
активності виступів опозиції до католицької церкви, що набула характеру масового суспільного руху з широкою соціальною ба-зою. Князі й королі домагалися політичної незалежності від Риму, промисловці й торговці — вимагали вільного підприємництва, ліквідації різних податків і феодальної роздрібненості, збідніле дворянство та лицарство намагалося звільнити своїх підданих від пограбування церквою й усунути її як свого конкурента, діячі культури і науки прагнули звільнитися від впливу омертвілої цер-ковної догми, селяни та міські низи — позбутися нестерпного гніту всієї суспільної піраміди.
Антифеодальний, антикатолицький рух дістав назву Рефор-мації. Його безпосереднім напрямом було виникнення нової течії у християнстві — протестантизму. Ця течія об'єднала різні напря-ми християнства, що відокремилися від католицизму. Спочатку протестантизм .був представлений лютеранством, кальвінізмом і англіканством. Продуктом пізнішого розвитку протестантизму є баптизм, адвентизм, методизм, євангелізм тощо. Нині протестан-тизм найбільш поширений у країнах Європи й Америки, в багатьох країнах Азії і Африки. У світі налічується близько 345 млн. його послідовників.
Протестантські напрями різняться один від одного, проте усім їм властиві спільні риси. Головним є створення національної, простої та дешевої церкви. Звідси заперечення ролі церкви як посередника у спасінні, верховенства влади римського пани, а також ролі духовенства і чернецтва як посередника між Богом і людьми, ряду церковних обрядів, постів, пожертвувань, Театра-лізованого богослужіння, пишних прикрас церкви і багатої одежі священиків. Заперечується віра в догмат про чистилище, відки-дається культ ангелів, святих, поклоніння мощам, іконам. Число таїнств скорочено в основному до двох — хрещення і причастя. Богослужіння проводиться національною мовою і складається в основному з проповіді, колективної молитви і псалмоспівів. Осно-вою віровчення є Біблія, особливо Новий Завіт. Допускається довільне тлумачення віруючими Біблії. Наголос робиться на осо-бистій глибокій вірі як засобу спасіння душі. Церква визнає зверхність державної влади.
Протестантські течії по-різному реформували католицизм. Гли-бина перебудови залежала від історичних і соціальних умов краї-ни, в якій складалася нова віра, від характеру віровчення антикатолицького руху, де відбувалася Реформація.
Виступаючи проти католицької церкви як невід ємно-го інституту феодалізму, ідеологи протестантизму запере-чували її посередницьку роль між людиною і Богом, куль-тову практику, догматичні положення. Свої ж" реформи протестанти обґрунтовували "справжнім прочитанням"
Біблії, яку вони оголосили єдиним джерелом одкровення, авторитетом у питаннях віри.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Основні етапи розвитку протестантизму в Україні (ХVІ – перша половина ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок