Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Релігієзнавство -> Види молитви

Види молитви

Назва:
Види молитви
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
33,34 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
„Роди молитви”.
1.1.Молитва прослави.
„Усі народи, що створив Ти їх прийдуть, поклоняться, о Господи, перед Тобою і прославлятимуть Твоє ім’я”.
(Псалом 86,9)
Оповідає старо – юдейська легенда, що коли Господь Бог сотворив світ, але ще не було людини, тоді Він запитав Ангелів, що вони думають про все, чого Він доконав. Тоді один Ангел каже: „Боже, Твої діла великі, чудні й дивні, але тут ще одного бракує. Треба, щоб у всесвіті лунав сильний, ясний, дзвінкий голос, що всюди й завжди, вдень та вночі, голосив би пісню слави і прослави Творцеві за всю його доброту”. Інші Ангели виказали ту саму думку. На те Господь Бог:
„Ваша заввага слушна так, я сотворю велике створіння і дам йому світлий розум, щоб він пізнавав мої великі діла і за те славив мене.”
І сотворив Господь Бог чоловіка й наділив його бистрим розумом.
Господь Бог хоче нашої молитви. І людина, як Боже створіння, зобов’язана молитися бо молитва лучить її з Богом. На першому місці стоїть тут молитва прослави Творця [О.Ю.Я.Катрій ЧСВВ „Господи навчи нас молитися”, - Нью-Йорк – 1981 – Торонто.].
Вистане станути серед природи і глянути накруги себе, щоб збудився в нас подив і питання: Звідкілля ж усе це взялося? Наївно дехто каже, що матерія сама від себе постала зі співа і різних сил природи. Чи малюнок сам від себе малюється? Чи хата сама будується? Чи тварини самі себе створили? Бачачи лад у природі приходимо до висновку, що той, хто створив її, мусить сам бути розумом всесильним; подивляючи красу світу, бачимо чудового Творця, бо краса – це його прикмета, а його твір – його „ікона”, відмітка його краси.
Усвідомлюючи, що ввесь світ створений для нас, для всіх людей, щоб ми користали з нього – як не дійти до переконання, що ж той, хто створив усе для нас є добрий, і ласкавий, і повний любови. Ось причини прославляти нашого Господа, Творця неба і землі. Так находять молитву поети і так вони своїми поезіями моляться. Нагадаймо Шевченка:
„Уже прокликали до гаю,
А я собі у бур’яні
Молюся Богу... І не знаю,
Чого маленькому мені
Тоді так приязно молилось,
Чого так весело було?
Господнє небо, і село,
Ягня, здається, веселилось!
І сонце гріло, не пекло!”
„мені тринадцятий минало”
Мало того. Нагадаймо, як сьогодні ми встали вранці, головне коли ж прокинулися не лінивими, а повними енергії до якогось доброго діла. Бог дарував нам ще один день творчого життя! Тому що Він цього хоче, ми ічнуємо, і це підсвідомо, відчуваємо. Є мільйони творінь на землі, і перед нами було їх багато, і все нові особи і речі починають своє існування, але ми – кожний і кожна з нас – маємо особливе місце в бажаному серці [Патріарх Мирослав Іван „Прийдіте поклонімося”, - Рим, 1991р.]. Хвалебна молитва зобов’язує людину подвійно: раз – з огляду на її саму, другий раз – з огляду на матеріальний світ, речником якого вона є перед Богом.
Як кожне Боже створіння, людина повинна обертатися до Бога, уподібнюючись до Нього і відтінюючи у своєму розвитку риси Божої досконалості, що їх Творець зібрав у її природі. Це перше підставове поширення хвали Богові, яке й нерозумні створіння виконують несвідомо, розвиваючи у собі Божі елементи, котрі є істотними складниками їхньої природи.
Людина, як істота, обдарована елементами Духа, а значить, розумна та вільна, повинна цю хвалу поширювати свідомо, так керуючи діяльністю всіх своїх здатностей, щоб наближатися до Бога щораз ближче і через те щораз дужче випромінювати хвалу на честь Творця [Яцек Воронецький „Повнота молитви”, - Кайрос, 1997р.]. На те нам даний язик, - каже Св. Єронім, - „щоб ми Бога славили”.
Тож найбільш совершенна, досконала й Богові наймиліша молитва це молитва прослави і звеличання Господа Бога. Кращої молитви від неї немає, якщо добре вглянути у три інші роди молитви, то побачимо, що в кожнім з них ми маємо на цілі властиво не Господа Бога, а нас самих, молимося задля себе. Молимося, бо потребуємо Господа Бога. І так у молитві подяки, ми дякуємо Богові, бо ми щось від нього одержали, бо він сповнив нашу просьбу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Види молитви

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок