Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Релігієзнавство -> Нетрадиційна релігійність та Україна

Нетрадиційна релігійність та Україна

Назва:
Нетрадиційна релігійність та Україна
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,34 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат
Нетрадиційна релігійність та Україна.


Нетрадиційна релігійність та Україна.
Нині в Україні набули поширення так звані нові культи або релігії "нового" віку. Ці новоутворення у духовному житті суспільства у 60-і роки виникли й поширилися у СІЛА, а згодом у Західній Європі. Дана нетрадицій-на релігійність небезпідставно може розглядатись як симптоматичний прояв глибоких кризових процесів у масовій свідомості Заходу, як несподівані метаморфо-зи, що їх переживає релігія в сучасному світі. Певним чином ці культи можна розглядати як єдину ідейно-політичну течію, як продукти саме сучасного етапу розвитку суспільства, що породжені спільними при-чинами і мають спільні характерні ознаки й особли-вості.
Тому є потреба в роз'ясненні широкому загалу особливостей подібних культів, їхньої суті й про-явів.
Дивні випадки, пов'язані з вірою в Бога, дедалі частіше почали з'являтися на сторінках преси, зокре-ма американської. Поліцейський з міста Арлінгтона зупиняє машину і вимагає у водія пред'явити доку-менти, але той заявляє, що документів у нього нема, оскільки він з Церкви Армагедона, в якій не визнаю-ться офіційні імена, а дату і місце свого народження вони вказати не можуть, бо вважають себе "вічними створіннями".
Театральний постановник з Нью-Йорка оголошує себе Христом і знаходить багато послідовників. Коли один з них помирає, псевдо-месія протягом трьох мі-сяців молиться над трупом для його воскресіння.
Поліція примушує поховати небіжчика. На знак протесту "Христос" викидається з вікна хмарочоса.
Групи молоді чекають у безлюдних місцях прихо-ду спасителя з космосу, інші практикують колективне бичування з метою вигнання диявола, треті вперто відмовляються від будь-якої медичної допомоги, на-віть від носіння окулярів.
І все частіше такі факти почали втрачати характер винятковості, невинних дивацтв. Як з'ясувалося, за останні 20—30 років у СІЛА утворилось близько 1000 таких організацій, нерідко з найнесподіванішими і екстравагантнішими способами поведінки і діяльнос-ті. Певна подібність між ними дає змогу розглядати їх як конкретні форми єдиного руху, викликаного гли-бокими зрушеннями в світосприйманні населення країни.
У чому ж полягають характерні спільні риси но-вих культів, які дозволяють твердити про невідпо-відність їх традиційним релігійним течіям?
Однією з таких рис є ігнорування "респектабель-них" церков, гучне викриття їх як прислужників "ду-ховного Вавилона". Апеляція до окремих сюжетів та епізодів священних книг використовується скоріше як вихідний матеріал для побудови власних фантасти-чних доктрин, пройнятих нестримним самозвеличен-ням. Іншими словами, культи майже або зовсім не пов'язані з уже існуючими в країні релігійними течія-ми. Другою властивістю є специфічний соціальний склад. Раніше до "месій" і "пророків" головним чи-ном тягнулися люди з найменш забезпечених і осві-чених верств, особливо літні. Останнім часом в куль-тах більшість становлять юнаки і дівчата з білого се-реднього класу, причому, як правило, ті, що мають хорошу освіту.
Серед культів значне місце посідають "східні" групи та їхні різновиди, які нерідко користуються у своїх побудовах "східною" (буддійською, індуїстсь-кою) містикою.
Для цих релігійних утворень є характерним уяв-лення про лідера культу як про особливого, неповторного спасителя, небесного обранця. Так, лідер Цер-кви уніфікації Сан Мен Мун твердить, що він "роз-мовляв з учителями, включаючи Христа, і в мудрості перевершив їх".
Засновник "Сім'ї любові" сповістив своїх послі-довників, що мав спіритичні контакти з Распутіним (1872-1916 рр.), Жанною д'Арк (бл. 1412-1431 рр.) і навіть ухитрився десь в небесах "переспати" з однією духовною істотою жіночого роду, яку він атестував як "богиню". Не відстають від них й інші самозвані "пророки".
Особливістю культів є також прагнення духовно і фізично ізолювати членів общини від зовнішнього світу, відвернути їх від колишніх цінностей і уподо-бань, паралізувати особисту свідомість, що досягаєть-ся різноманітними засобами психічного впливу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Нетрадиційна релігійність та Україна

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок