Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Релігієзнавство -> Християнство: передумови виникнення, історія, символи, свята.

Християнство: передумови виникнення, історія, символи, свята.

Назва:
Християнство: передумови виникнення, історія, символи, свята.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
37,84 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Курсова робота з релігієзнавства
Християнство: передумови виникнення, історія, символи, свята.


План
1. Вступ
2. Історичні передумови виникнення
3. Біблія – священна книга християн
4. Хрест – священний знак християн
5. Утворення християнської церкви
6. Розкол у християнстві
7. Особливості календаря християнських свят
8. Християнське віровчення
9. Християнські таїнства
10. Християнські свята
11. Храмові свята
Вступ
Християнство є однією з найпоширеніших релігій сві-ту, яка має до 1,5 млрд. послідовників у Європі, Америці, Африці, на Близькому Сході та в інших регіонах. Це — друга за часом виникнення (після буддизму) світова релі-гія, яка охоплює три головні напрями — православ'я, ка-толицизм, протестантизм.
Історичні передумови виникнення
Зародилося християнство в середині І ст. н.е. у східних провінціях Римської імперії серед єврейського населення Палестини у процесі злиття іудаїстських сект, існуючи на перших порах як сектантське утворення в межах іудаїзму. Різні чинники прислужилися до його виникнення. Одним із найвпливовіших серед них був соціально-політичний, що виявився у глибокій кризі Римської імперії, супроводжу-ваній невдоволенням населення існуючими порядками, по-встаннями і навіть громадянськими війнами.
Особливо глибокою була криза в палестинській про-вінції Іудеї, яка гостро переживала втрату незалежності. Однак серед іудейського народу не було єдності в оцін-ках свого соціально-політичного становища і в поглядах на майбутнє, що засвідчувало спрямування різних суспіль-но-політичних рухів. Активну непримиренність, що пе-редбачала необхідність збройної боротьби, виявляв рух зелотів, який об'єднував соціальні низи суспільства. Знач-но консервативнішу позицію займали саддукеї, до яких належала іудейська знать, а також фарисеї, до яких вхо-дили торгівці, лихварі, середні землевласники, середні та нижчі служителі культу. Осібною була позиція есеїв — здебільшого знедолених людей, які жили общинами, вели спільне господарство, мали спільне майно. Багато пред-ставників цієї течії дотримувалися аскетизму, безшлюб-ності, ритуальної чистоти (перед спільними трапезами здійснювали обмивання, носили білий одяг), дотримува-лися суботи. Вони вірили у всевладність Бога, безсмертя душі, потойбічне життя, обов'язковим вважали вивчення священних книг. Саме в річищі ортодоксального іудаїз-му були започатковані витоки християнства.
Тоді палестинськими землями бродило немало пропо-відників, які віщували наближення приходу месії, що, ставши царем іудейським, врятує народ. Довкола них форму-валися сектантські утворення.
Подібні процеси відбувалися і в інших землях Римсь-кої імперії, в якій усе гострішало протистояння між раба-ми і вільними громадянами, між населенням Риму і про-вінцій, між спадковою знаттю і новою соціальною силою — розбагатілими вершниками (вошами імперії). Усе це від-бувалося на фоні занепаду античних порядків, уже нездат-них згармонізувати суспільне життя. Утвердження нових норм внутріполітичного життя, які спиралися на військо, бюрократію, місцеву знать, населення сприймало зі знач-ними переживаннями^Різноманітні форми протесту про-ти нових відносин зосередило в собі християнство, яке, за-перечуючи рабовласницькі порядки, проголошуючи рів-ність усіх людей, вселяло сподівання на подолання гніту, здобуття свободи.і
У формуванні християнства відіграла помітну роль і централізація державної влади, що потребувала відпо-відної релігійної опори, якою було уявлення про єдино-го Бога. Економічне, політичне спілкування народів Рим-ської імперії живило у їх свідомості уявлення про над-національного Бога-спасителя всіх людей незалежно від національності.,
Головними ідейними джерелами християнства були іу-даїзм, релігійно-філософські вчення Філона та Сенеки (сто-їцизм), ідеологія кумранської общини есеїв, релігії схід-них народів Римської імперії.
Християнство тісно пов'язане з іудаїзмом, від якого воно успадкувало найдавнішу частину Біблії — Старий Завіт (в іудеїв він називається Танах), вчення про єдиного Бога, пришестя месії, створення світу за шість днів, кінець світу, а також багато сюжетів та образів для створення життєпису Ісуса Христа.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Християнство: передумови виникнення, історія, символи, свята.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок