Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Соціологія -> Соціальне програмування як технології соціальної роботи

Соціальне програмування як технології соціальної роботи

Назва:
Соціальне програмування як технології соціальної роботи
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,04 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота з соціології
„Соціальне програмування як технології соціальної роботи”


План
Вступ
1. Соціальне програмування
2. Соціальне програмування в системі соціального керування і технології соціальної роботи. Концепція програмно-цільового керування і соціального програмування
3. Технології та їх взаємозалежність
Висновок
Використана література


Вступ
Серйозні труднощі, з якими зштовхнулася незалежна Україна в останнє десятиліття, змушує вчених-суспільствознавців більш пильно і глибо-ко аналізувати систему соціального керування, що відбуваються в ній зміни. На рубежі XX-XІ століть керування стає могутнім фактором соціального розвитку. Використовуване як механізм дозволу протиріч воно може як сприяти прогресові, так і перешкоджати йому. Тому подолання кризового стану, що переживає наша країна, багато в чому залежить від того, наскільки ефективно організована управлінська діяльність на всіх рівнях господарювання.
Соціальні перетворення українського суспільства привели до серйозних трансформацій у системі керування. Відбулося звуження сфери застосування методів цільового керування, і особливо планування. У нині діючій системі соціального керування функції, раніше виконувані плануванням, розподілені між прогнозуванням і програмуванням, тобто прогнозам і програмам запропоновані ті властивості, що їм об'єктивно не властиві. Така підміна одного інструмента іншим породжує протиріччя між суб'єктами господарського і громадського життя і знижує ефективність управлінської діяльності на всіх рівнях. Необхідно відтворити систему планового керування і чітко визначити в ній місце і функції соціального прогнозування і програмування. Це тим більше важливо тому, що ключовими тенденціями сучасного етапу соціального розвитку є розширення безпосередніх зв'язків між учасниками суспільного виробництва за допомогою формування робочих мереж (network) і зміцнення прямих форм кооперації, зростання ролі суб'єктивного фактора соціально-економічних перетворень і обумовлене їм ускладнення механізмів соціальних цілей. Отже, потрібно не звужувати, а розширювати сферу застосування цільових методів керування і використовувати прогнозування, планування, проектування і програмування не як взаємовиключні, а як доповнюють один одного.
1. Соціальне програмування
Соціальне програмування - явище сучасного життя, виникнення якого обумовлено дією таких фундаментальних факторів, як поглиблення поділу суспільної праці, інтеграція наукового знання, ріст керованості соціальних процесів. Будучи таким воно являє собою соціальний механізм, за допомогою якого реалізуються мети суспільного розвитку, тобто виступає як форма соціального керування. Програмування зародилося в 20-х рр. нинішнього сторіччя, його становлення відбувалося паралельно в різних країнах, а розвиток - нерівномірно в різних сферах громадського життя. У нашій країні історія програмування тісно переплітається з історією народногосподарського планування, у рамках якого воно трансформувалося в програмно-цільовий метод.
Програмно-цільовий метод виконував функції узгодження територіального і галузевого аспектів планування, визначення ведучої ланки на довгострокову і середньострокову перспективу, а також комплексного рішення на плановій основі актуальних народногосподарських проблем. При цьому узгодження територіального і галузевого аспектів розвитку здійснювалося за допомогою розробки програмного розрізу плану, визначення ведучої ланки - за допомогою розробки комплексних програм науково-технічного прогресу й основних напрямків соціально-економічного розвитку країни, а рішення актуальних народногосподарських проблем - за допомогою розробки і реалізації цільових комплексних програм. За планом зберігалася ведуча роль в організації керування соціальними процесами: у його рамках визначалися мети, пріоритети розвитку, здійснювався розподіл ресурсів, формувалися стимули і параметри управлінського контролю. Виходячи з місця програмування в системі народногосподарського планування і функцій, що пропонуються йому, розроблялася його методологія.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Соціальне програмування як технології соціальної роботи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок