Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Соціологія -> Правове регулювання страхування

Правове регулювання страхування

Назва:
Правове регулювання страхування
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,47 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Правове регулювання страхування


ПЛАН
ВСТУП
1. ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ СТРАХУВАННЯ
1.1. ПОНЯТТЯ СТРАХУВАННЯ
1.2. ВИДИ І ФОРМИ СТРАХУВАННЯ
1.3. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА СУТЬ СТРАХУВАННЯ ТА ЙОГО ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ
2. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТРАХОВИХ ВІДНОСИН
2.1. СТРАХОВЕ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ.
ОСНОВНІ СТРАХОВІ ПОНЯТТЯ
2.2. ЗОБОВ'ЯЗАННЯ З ДОБРОВІЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ
2.3. ДЕЯКІ ВИДИ ДОГОВОРІВ ДОБРОВІЛЬНОГО МАЙНОВОГО СТРАХУВАННЯ
2.4. ДЕЯКІ ВИДИ ДОГОВОРІВ СТРАХУВАННЯ
2.5. ЗОБОВ'ЯЗАННЯ З ОБОВ'ЯЗКОВОГО СТРАХУВАННЯ
3. ОСОБЛИВОСТІ УКЛАДЕННЯ ДОГОВОРУ СТРАХУ-ВАННЯ, ЙОГО ХАРАКТЕРИСТИКА
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ


ВСТУП
Тема даної курсової роботи: “Правове регулювання страхових відносин” є вкрай цікавою і необхідною для сучасних реалій в Україні.
Актуальність теми: Сьогодні здійснення страхування — не монополія держави. Тому страхування в Україні не є винятково державним, а здійснюється також великою кількістю недержавних страховиків. У ЦК 2003 р. страхування регулює гл.67.
Страхувальники мають право укладати із страховиками договори про страхування третіх осіб (застрахованих осіб) лише за їх згодою, крім випадків, передбачених чинним законодавством. Застраховані особи можуть набувати прав і обов'язків страхувальника згідно з договором страхування.
Страхувальники мають право при укладанні договорів особистого страхування призначати за згодою застрахованої особи громадян або юридичних осіб (вигодонабувачів) для отримання страхових виплат, а також замінювати їх до настання страхового випадку, якщо інше не передбачено договором страхування.
Страхування може бути добровільним або обов'язковим.
Добровільне страхування здійснюється на основі договору між страхувальником і страховиком. Загальні умови і порядок проведення добровільного страхування встановлюються пра-вилами страхування, що їх встановлює страховик самостійно. Конкретні умови страхування встановлюються при укладенні договору страхування. Добровільне страхування не може бути обов'язковою передумовою при реалізації інших право-відносин, не пов'язаних зі страхуванням.
Види, умови і порядок проведення обов'язкового страху-вання встановлюються відповідними актами законодавства України. При цьому страхувальник вільним у виборі стра-ховика, якщо інше не передбачено актами законодавства.
Поряд із цивільно-правовими нормами інституту страху-вання існує інститут державного соціального страхування. Головна відмінність між ними полягає в тому, що при держав-ному соціальному страхуванні за робітників, службовців, чле-нів кооперативних та інших організацій внески до фонду соціального страхування, якими відають профспілки, вносять підприємства або кооперативи без будь-яких відрахувань з їхньої заробітної плати, тоді як страхування за нормами ци-вільного законодавства засноване, як правило, на майновій участі у створенні страхових фондів самих громадян.
Страхування виконує ряд функцій: а) компенсаційну, оскільки страхові фонди використовуються насамперед для відшкодування страхувальникам заподіяних збитків; б) пре-вентивну, бо з цих фондів фінансуються профілактичні заходи по відверненню шкідливого впливу стихійних сил природи та Інших негативних наслідків; в) функцію сприяння розвиткові економіки, тому що частина прибутку страхових організацій перераховується у доход державного бюджету.
Важливе місце в правовому регулюванні страхових відносин займає договір страхування.
Договір страхування — це договір, за яким одна сторона (страховик) зобов'язується у разі настання певної події (страхового випадку) виплатити другій стороні (страхувальникові) або іншій особі, визначеній у договорі, грошову суму (страхову виплату), а страхувальник зобов'язується сплачувати страхові платежі та виконувати інші умови договору (ст.979 ЦК).
В курсовій роботі ставимо перед собою мету дослідити загальні особливості та соціально-економічну роль страхування, правові особливості його регулювання.
При написанні роботи були використані різноманітні нормативно-правові акти та спеціалізовані видання, посібники.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Курсова робота на тему: Правове регулювання страхування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок