Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Соціологія -> Біографічний метод у соціології

Біографічний метод у соціології

Назва:
Біографічний метод у соціології
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,87 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота
Біографічний метод у соціології


Зміст


ВСТУП
У структурі соціології виділяють три взаємозалежних рівні: загально соціологічну теорію, спеціальні соціологічні теорії й соціологічні дослідження. Їх називають ще приватними, емпіричними, прикладними або конкретними соціологічними дослідженнями. Всі три рівні доповнюють один одного, що дозволяє одержати при вивченні соціальних явищ і процесів науково обґрунтовані результати.
Соціологічне дослідження – це система логічно послідовних методологічних, методичних і організаційно-технічних процедур, підлеглих єдиної мети: одержати точні об'єктивні дані про досліджуване соціальне явище.
Дослідження починається з його підготовки: обмірковування цілей, програми, плану, визначення коштів, строків, способів обробки й т.д.
Другий етап - збір первинної соціологічної інформації (запису дослідника, виписки з документів).
Третій етап - підготовка зібраної в ході соціологічного дослідження інформації до обробки, складання програми обробки й сама обробка.
Заключний, четвертий етап - аналіз обробленої інформації, підготовка наукового звіту за підсумками дослідження, формулювання висновків і рекомендації для замовника, суб'єкта.


1. ВИДИ СОЦІОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Вид соціологічного дослідження визначається характером поставлених цілей і завдань, глибиною аналізу соціального процесу.
Розрізняють три основних види соціологічного дослідження: розвідувальне (пілотажне), описове й аналітичне.
Розвідувальне (або пілотажне, зондажне) дослідження найпростіший вид соціологічного аналізу, що дозволяє вирішувати органічні завдання. Іде обробка методичних документів: анкети, інтерв'ю, опитного аркуша. Програма такого дослідження спрощена. Обстежувані сукупності невеликі: від 20 до 100 чоловік.
Розвідувальне дослідження звичайно випереджає глибоке вивчення проблеми. У ході його уточнюються мета, гіпотези, завдання, питання, їхнє формулювання.
Описове дослідження – більше складний вид соціологічного аналізу. З його допомогою одержують емпіричну інформацію, що дає відносно цілісне подання про досліджуване соціальне явище. В описовому дослідження можливе застосування одного або декількох методів збору емпіричних даних. Сполучення методів підвищує вірогідність і повноту інформації, дозволяє зробити більше глибокі висновки й обґрунтовані рекомендації.
Самий серйозний вид соціологічного дослідження – аналітичне дослідження. Воно не тільки описує елементи досліджуваного явища або процесу, але й дозволяє з'ясувати причини в його основі. Головне призначення такого дослідження - пошук причинно-наслідкових зв'язків.
Аналітичне дослідження завершує розвідувальне й описове дослідження, у ході яких збираються відомості, що дають попереднє подання про певні елементи досліджуваного соціального явища або процесу.
Підготовка соціологічного дослідження безпосередньо починається не зі складання анкети, а з розробки його програми, що складає з дух розділів - методологічного й методичного.
У методологічний розділ програми входять:
а) формулювання й обґрунтування об'єкта й предмета соціальної проблеми;
б) визначення об'єкта й предмета соціологічного дослідження;
в) визначення завдань дослідника й формулювання гіпотез.
Методичний розділ програми припускає визначення досліджуваної сукупності, характеристику методів збору первинної соціологічної інформації, послідовність застосування інструментарію для її збору, логічну схему обробки зібраних даних.
Істотною частиною програми будь-якого дослідження є насамперед глибоке й всебічне обґрунтування методологічних підходів і методичних прийомів вивчення соціальної проблеми, під якою варто розуміти «соціальне протиріччя», усвідомлюване суб'єктами як значиме для них невідповідність між існуючим і посадовим, між цілями й результатами діяльності, що виникає через відсутність або недостатність коштів для досягнення цілей, перешкод на цьому шляху, боротьби навколо цілей між різними суб'єктами діяльності, що веде до незадоволення соціальних потреб Краткий словарь по социологии.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Біографічний метод у соціології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок