Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Соціологія -> Етнічна ідентичність сучасної української молоді

Етнічна ідентичність сучасної української молоді

Назва:
Етнічна ідентичність сучасної української молоді
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
34,35 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Етнічна ідентичність сучасної української молоді


Зміст
Вступ
Розділ 1. Теоретичні та методологічні проблеми дослідження етнічної ідентичності
1.1. Сутність поняття «етнічна ідентичність»
1.2. Структура етнічної ідентичності.
1.3. Характеристика процесу формування етнічної ідентичності
Висновок до розділу 1
Розділ 2. Етнічна ідентичність сучасної української молоді
2.1. Структурні характеристики і основні чинники формування етнічної ідентичності сучасної української молоді.
2.2. Регіональні особливості параметрів етнічної ідентичності студентської молоді.
2.3. Інтеграційні процеси в поліетнічному просторі України. Висновок до розділу 2
Висновки
Список використаної літератури
Додатки


Вступ
Актуальність теми дослідження. На рубежі тисячоліть у перехідних суспільствах з надзвичайною гостротою постала проблема суспільного та індивідуального вибору, особливо молодого покоління.
Зі зміною соціально-економічної ситуації відповідно наступає зміна у світоглядних позиціях, орієнтацій них системах людей. Тому перед науками гуманітарного профілю, що в своїй сукупності складають вчення про людину, про її природу та існування, постає проблема теоретичного з’ясування новітніх тенденцій в орієнтаціях людської свідомості та поведінки. Відтак дедалі більша увага звертається на дослідження різних аспектів феномену ідентичності.
Актуалізація даної проблеми в сучасному суспільстві зумовлена не тільки розвитком людської індивідуальності, а й демократичними змінами в постсоціалістичних країнах, зростанням міжетнічної напруженості й конфліктів, посиленням міграційних процесів. В Україні, в зв’язку з особливостями її історичного розвитку, проблема ідентичності має поряд із загальносоціальним яскраво виражене етнічне та національне забарвлення. При цьому особливої уваги потребує з’ясування етнічної та національної ідентичності української молоді з огляду на те, що саме молодь у найближчому майбутньому стане визначальною силою у збереженні й подальшому розвитку національної державності.
Відповідно до сьогодення в Україні, як і в інших країнах пострадянського простору, де в міру занепаду старого режиму, розмивання старих відносин і зростання загального почуття невпевненості і невизначеності люди вбачають в спільності мови і культури якусь абсолютну певність та цінність, де на уламках соціальної стабільності і планової економіки мова стає потужним чинником інтеграції у роздробленому, аморфному суспільстві, етнічна ідентифікація відіграє особливо велике значення.
Звичайно, щоб здобути впевненість та цінність люди можуть ідентифікувати себе з певними соціальними групами, такими як: політичні партії, релігійні та професійні об’єднання, неформальні об’єднання молоді тощо. Але за допомогою включення в ці групи прагнення до психологічної стабільності може бути не завжди реалізоване. Опора може виявитися не надто стійкою, оскільки склад цих груп постійно змінюється, їх існування обмежене в часі, саму людину можуть виключити з групи за якісь проступки. Всіх цих недоліків позбавлена етнічна спільнота. Щоб належати до певної нації чи етнічної спільноти, від людини нічого не вимагається. З цієї спільноти не можна вигнати, виключити. Людина об’єктивно в ній існує від народження і залишається в ній. В процесі пошуку орієнтирів в перенасиченому інформацією і нестабільному світі це робить привабливою таку спільноту в свідомості людини. Відтак дослідження етнічної ідентичності молоді є надзвичайно актуальним завданням сучасної науки.
Аналіз зарубіжної літератури з даної проблематики засвідчує особливу увагу до неї таких вчених як Е. Еріксон, Е. Фромм, Е. Сміт, Т. Кузьо, Д. Сорос та багато інших.
Дане дослідження будується насамперед на теоретичних та методологічних розробках таких вітчизняних вчених, як: Л. Виготський, О. Потебня, Т. Стефаненко, Ж. Уталієва, Ф. Файзулін, В Ядов, Ю. Бех, П. Ігнатенко, В. Янів, Л. Орбан-Лембрик, Г. Солдатова тощо.
Мета дослідження – вивчення стану етнічної ідентичності сучасної української молоді, особливостей процесу її формування; дослідження чинників формування етнічної ідентичності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Курсова робота на тему: Етнічна ідентичність сучасної української молоді

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок