Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Соціологія -> Соціокультурні зміни в суспільстві, світі та в людині.

Соціокультурні зміни в суспільстві, світі та в людині.

Назва:
Соціокультурні зміни в суспільстві, світі та в людині.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
63,24 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36 
Цимбрикевич Й.С.
Соціокультурні зміни в суспільстві, світі та в людині.
м. Івано-Франківськ
2004
Передмова.
Здійснювані людиною в нашу епоху науково-технічний прогрес, процеси модернізації, трансформації, глобалізації викликають соціокультурні зміни в суспільстві, у світі в цілому, та й в самій людині. Виникають і розвиваються нові види діяльності (екологічна, соціальна, інформаційна), нові сфери суспільного буття (соціально-гуманітарна, інформаційно-комунікативна), нові форми суспільної свідомості (антропоцентрична, гуманістична, соціальна). Людство в цілому стало суб’єктом діяльності. Виникають континентальні союзи суспільств (Європейський Союз), зростає сила міжнародних світових організацій (політичних, неполітичних, економічних, правових).
Нові суспільно-світові явища (тероризм), банкрутство гуманістично-прогресивних світоглядів, переміщення величезних потоків людей, ідей, цінностей змінюють стереотипи поведінки людини, її потреби, інтереси, погляди.
Понятійно-категоріальний апарат соціально-гуманітарних наук необхідно привести у відповідність до цих нових суспільних, цивілізаційних та культурних змін.
Так багато нових змін сталось в суспільстві, світі, в життєдіяльності людини і так мало в соціальній філософії, її поняттях, категоріях, принципах, концепціях, законах. Суспільно-гуманітарні дослідження змушені звернутись до поняття “капіталу” (“людський капітал”, “соціальний капітал”, “культурний капітал”, “організаційний капітал” і т.д.), більш глибше з’ясувати поняття “соціальність”, “соціальне”, від соціальних змін переходити до пошуків теорій та законів суспільного розвитку, від аналізу суспільства як системи до світ-системи, світ-суспільства, світ-порядку.
Класовий підхід до аналізу і оцінки суспільних явищ замінюється загальнолюдським підходом до аналізу суспільства і світу, оцінки суспільних і світових процесів. Звертають на себе увагу процеси сходження від індивідуального до соціального, суспільного, світового через групове, колективне, етнічне, національне, народне, космополітичне і від соціального, суспільного, світового, взагалі будь-якої спільноти до індивідуального, особистісного, тобто одиничного. Відчувається криза понятійно-категоріального апарату соціальної філософії, її ідентичності у зв’язку з розвитком економіки, соціології, екології, людинознавства, антропології, практичного використання її в житті та діяльності людей.
Культура суспільства і світу щораз менше стає релігійно-подібною, а більше інформаційною, науко- і технікоподібною, технологічною. Сьогодні соціологія поставляє величезну кількість емпіричного і теоретичного матеріалу, що стосується процесів в суспільстві, світі, життєдіяльності людини. Соціальна філософія недостатньо їх використовує і узагальнює.
Синергетика змінила наше уявлення про суспільство і світ як системи. Складно організованим системам не можна нав’язувати схему розвитку. Слід сприяти їх власним тенденціям розвитку, поставити їх на шлях самоуправління. Хаос, незрівноваженість можуть вийти на якесь нове утворення. У певні моменти, зокрема в момент нестійкості малі впливи, збурення можуть вплинути на всю систему. Малі біфуркації розростатись до макроструктур. Дії людини в суспільстві та світі можуть мати відчутні впливи.
Складні системи мають декілька альтернативних шляхів розвитку. На складну систему в переважній більшості слід діяти малими, але правильно організованими впливами, вибирати певну архітектуру впливів. Тобто, діяти-управляти за принципом: слабке, певним чином організоване впливання, діяння викликає великий очікуваний ефект. Середовище є носій майбутніх форм організації. Воно еволюціонує до відносно стійкого стану. Теперішнє системи визначається минулим і майбутнім. Щодо людини, то відомо, що установки усвідомлені і неусвідомлені визначають її поведінку, вчинки.
Крах соціалізму диктатури партії, відмова від апологетики марксизму-ленінізму, нові інформаційно-комунікативні технології, глобалізація, становлення ознак інформаційного суспільства, зміна уявлення про науку і науковість склали нову ситуацію в світі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36 Курсова робота на тему: Соціокультурні зміни в суспільстві, світі та в людині.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок