Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Соціологія -> Соціологія США (шпаргалка)

Соціологія США (шпаргалка)

Назва:
Соціологія США (шпаргалка)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,48 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Соціологія США (шпаргалка)
1.1. Природа г.д. як феномена сусп. свідомості і соц. інст.
Зародження уявлень про г.д. (антична філософія, італійський гуманізм - Н.Макіавеллі, Дж.Локк, Ж.-Ж.Руссо, французкі матеріалісти, Дж.Медісон, И.Кант, Г.Гегель, Дж.Ст.Мілль).
В Англії у 12 ст. з'явл. термін г.д. - Дж. Солсбері. В 17 ст. г.д. стала загальноприйнятим поняттям. Гегел один з перших вивчав г.д. Тард пов'язував г.д. з натовпом ("Г.д. та натовп"). Перші досл. г.д. - в США в сер. 19 ст. під час демокр. виборчої кампанії. Виникнення соц. г.д. пов'яз. з працею Тьоніса "Критика г.д." 1922.
Громадська думка - специфічний прояв суспільної свідомості, що виражається в оцінках (як в усній, так і в писемній формі) і характеризує явне (або сховане) відношення великих соціальних груп (у першу чергу більшості народів) до актуальних проблем дійсності, що представляє суспільний інтерес. Соціологія громадської думки - область соці. досліджень, де предметом аналізу виступають зміст висловлень громадської думки, активність її функціонування й загальні (що характеризуют даний тип суспільства) і специфічні (пов'язані з розвиненістю демократичних гарантій) думки.
Суспільна свідомість - цілісне духовне утворення зі своєю складною структурою. Прийнято виділяти наступні рівні свідомості: - теор. (логічна система знань і подань про навколишню дійсність); - повсякденне (результат соціального досвіду людей, практи- ческого освоєння дійсності, пов'язане з умовами життя людей). У реальному житті ці два типи свідомості взаємозалежні й невіддільні друг від друга. Наступним рівнем суспільної свідомості є: - суспільна психологія (емоційне відношення людей до якої-небудь події, явищу, факту); - ідеологія (сукупність ідей, теорій, цінностей і світоглядних установок). У громадській думці можуть відбиватися всі рівні свідомості.
Саме можливість голосного, публічного висловлення населення по проблемах громадського життя й вплив цієї висловленої в слух позиції на розвиток суспільно-політичних відносин відбиває суть громадської думки як особливого соціального інституту.
Під соціальним інститутом розуміється система відносин, що мають стійкий характер. Стосовно до громадської думки мова йде про те, що в суспільстві зложився й стабільно функціонує особливий механізм реагування на соціально значимі проблеми шляхом висловлення по них суджень зацікавленими верствами населення. Така реакція населення носить не випадковий характер, а є постійно діючим фактором громадського життя. Функціонування громадської думки як соціального інституту означає, що воно діє як свій рід «соціальної влади», тобто «влади, наділеною волею й здатної підкоряти собі поводження суб'єктів соціальної взаємодії». Очевидно, що це можливо лише там, де, по-перше, існує цивільне суспільство, вільне від диктату політичної влади, і, по-друге, де влада зважає на позицію суспільства. У цьому змісті ми говоримо про суспільну думку як про інститут цивільного суспільства.
Основні характеристики інституту громадської думки: механізми нормативного регулювання, ролі, статуси, функції. Взаємодіє з іншими соціальними інститутами.
1.2. Проблеми використання резултатів опитування в проц. розробки передвиборних програм і форм. г.д.
Гамільтон вважав, що якщо думка більшості членів суспільства буде прямо представлена в керівництві державою, це створить погрозу її стабільності й буде суперечити загальнонаціональним інтересам. Медісон. погоджувався з Г. у тім, що саме політичній еліті варто доручити виражати інтереси більшості. Також він визнавав, що Громадська думка погано інформована й роздроблена. Джеферсон. У цілому він уважав суспільну думку здатною до компетентних, стабільних і відповідальних оцінок і тому виступав за повноправне включення її в політичний процес.
Правляча верхівка може діяти 3 способами:
1. спробувати впливати на суспільну думку з метою залучення суспільства на свою сторону;
2. іти на поступки суспільній думці, а значить і співтовариству, затверджуючи як офіційні цінності всі або деякі цінності співтовариства;
3.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Соціологія США (шпаргалка)

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок