Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Соціологія -> Державний апарат України

Державний апарат України

Назва:
Державний апарат України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,49 KB
Завантажень:
583
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
"Державний апарат України"


Зміст


ВСТУП
Теорія держави і права — суспільствознавча наука, головним і основним об'єктом дослідження якої є державно-правова організація суспільства на різних етапах його розвитку, закономірності виникнення держави і права і зміна одного типу іншим. Іншими словами, предметом дослідження теорії держави і права є держава і діюче в ньому право з обліком їх формаційної, соціально-економічної і політичної обумовленості і призначення.
Предметом теорії держави і права є закономірності виникнення, функціонування держави і права як головних явищ громадського життя, їхня соціальна і політична сутність, їхній зміст і форми, юридичні відносини і зв'язки, характерні риси правової свідомості і правової культури.
Зрозуміло, усі ці процеси розглядаються теорією держави і права в динаміці. Життя постійно висуває для дослідження нові явища і розстається з віджилими. Сформована проблематика науки регулярно поповнюється новими напрямками дослідження. Без цього основні тенденції розвитку держави і права неможливо зрозуміти. Поява нового, власне, і складає прогрес теорії держави і права. Причому нерідко нове в праві з'являється «на стику» із предметами інших наук у сфері економіки, політики, суспільної свідомості і т.п.
Держава і право вивчаються не однією наукою, а комплексом суспільних наук. Пов'язано це з різнобічною діяльністю численних органів і установ держави. Держава займається економікою, керуванням, політикою, духовною сферою. Усе це сфери інтересу конкретних наук — управлінської науки, економічної, політичної, соціології і т.п. Повне представлення про державу дає тільки погляд на неї з різних сторін, аналіз соціальних, політичних, економічних і інших факторів, що визначають призначення, функції і роль у суспільстві і держави, і права.
В даній роботі більше уваги приділяється саме державі, державному механізму та його важливій складовій частині — апарату держави.
В Україні, як і в інших державах постсоціальстичного простору, залишаються надзвичайно гострими, не вирішеними проблеми сучасної державності, державотворення. Доказом цього є громіздкий, далеко не ефективний державний апарат, причому підданий нескінченно частим реструктуризаціям. І все це за наявності відпрацьованої, офіційно затвердженої концепції адміністративної реформи, яка розпочала свою історію ще з 1992 року. Саме тому з’явилася потреба у якісному оновленні законодавства, реформуванні державного управління, у внесенні змін до системи державних органів, переведенні їх діяльності на "нові рейки" [15, с. 558].
Кожній людині доводиться вступати у певні відносини з тими чи іншими органами держави (з державним апаратом ) та іншими її організаціями. Тому для успішної діяльності кожному суб'єкту необхідно знати призначення і види цих органів, їхні зв'язки, взаємозалежності, юридичні можливості та ін. Саме ці питання висвітлюються у даній роботі.


1. Поняття, ознаки та види органів держави
Орган держави - це особа чи структурована група осіб, які виступають від імені держави й наділені владно-державними повноваженнями, в тому числі правом застосовувати засоби державного примусу і здійснювати державно-організаторські, розпорядчі, судові та інші функції відповідно до свого призначення.
Наявність у державного органу державно-владних повноважень означає, що він здатний встановлювати обов'язкові правила поведінки, тобто юридичні норми та індивідуальні акти й домагатися з допомогою встановлених законами засобів їх здійснення. Від кожного державного органу - окремого чи в групі з іншими - значною мірою залежить рівень розвитку та ефективність діяльності державного апарату в цілому. Тому держава повинна піклуватися про те, щоб стосовно до державних органів чітко була визначена сфера їхньої діяльності та компетенція, були упорядковані їхні взаємовідносини з недержавними органами й організаціями, насамперед органами місцевого самоврядування, щоб державні органи являли собою відносно самостійні, професійні та відповідальні ланки державного апарату [17, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Державний апарат України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок