Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Соціологія -> Правове забезпечення діяльності служб соціального захисту населення

Правове забезпечення діяльності служб соціального захисту населення

Назва:
Правове забезпечення діяльності служб соціального захисту населення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,30 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота
Правове забезпечення діяльності служб соціального захисту населення


ЗМІСТ
стр.


Вступ
Соціальна політика сучасної держави - комплекс соціально-економічних заходів держави, підприємств, організацій, спрямо-ваних на послаблення нерівності у розподілі доходів та майна, на захист населення від безробіття, підвищення цін, знецінення тру-дових заощаджень та ін.
Головними напрямами проведення соціальної політики є: захист рівня життя за допомогою різних форм компенсації від підвищення цін і проведення індексації; надання допомоги найбіднішим сім'ям; надання допомоги у разі безробіття здійснен-ня політики соціального страхування, встановлення мінімаль-ної заробітної плати для працюючих; розвиток освіти, охорони здоров'я, навколишнього середовища переважно за рахунок дер-жави; проведення активної політики, спрямованої на набуття громадянами кваліфікації, гарантування процесу трудової діяль-ності відповідно до чинного законодавства (дотримання трива-лості робочого дня, надання оплачуваних відпусток, створення профспілок тощо) та ін.
Тема "Правове забезпечення діяльності служб соціального захисту населення" дуже актуальна в наш час. Після становлення політичної незалежності в Україні перед соціальним комплексом відкрилися нові можливості розвитку. Активізувалася діяльність служб соціального захисту населення, почали розвиватися програми соціального захисту і забезпечення населення. З наукової точки зору ця тема важлива тим, що при її вивченні розглядаються проблеми соціального захисту населення, недоліки законодавства, їх причини та визначаються способи вирішення цих проблем. Практичне значення полягає у необхідності знання своїх прав та обов’язків, що дозволяє практично використовувати конституційні і законодавчі гарантії, надані громадянам державою.
При виконанні даної курсової роботи були використані законодавчі акти та наукова література: книга Литвина В.М. “Україна на межі тисячоліть (1991 – 2000 рр.)”, в якій дуже широко висвітлений сучасний стан соціальної сфери в Україні, також книги “Абетка української політики” та “Україна на перехідному етапі: Політика. Економіка. Культура” в яких зазначені проблеми, які стали перед соціальним комплексом України після здобуття незалежності. Також в роботі використовувалися періодичні видання.
Об’єктом дослідження даної курсової роботи є соціальний комплекс України, предметом – дослідження діяльності служб соціального захисту населення в різних сферах соціального комплексу України, і правові акти та закони, якими вони керуються в своїй діяльності.
Мета даної робити заключається в дослідженні законодавчої бази, якою керуються служби соціального захисту населення та визначити її недоліки, після чого можна запропонувати шляхи її удосконалення та визначити перспективи розвитку.
Завдання дослідження:
Проаналізувати зміст державної політики в сфері сім’ї та молоді.
Розкрити сучасний стан та організаційно-правові засади здійснення соціального захисту та пенсійного забезпечення.
З’ясувати особливості правового забезпечення охорони здоров’я в Україні.
Дана курсова робота складається з чотирьох розділів, в яких розглянуті всі складові соціальної сфери України, діяльність служб соціального захисту населення в цих сферах, та законодавчі акти, якими керуються ці служби в своїй діяльності. Також розглянуті проблеми та перспективи розвитку соціального комплексу України.


1. Державна політика в сфері сім'ї та молоді
1.1. Організаційно-правове забезпечення реалізації молодіжної політики
Правові засади політики у справах сім'ї та молоді сформульовані в ст. 51 Конституції України, згідно з якою сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою. Держава постійно дбає про матеріальну підтримку молоді, про що свідчить низка законів України та інших нормативно-правових актів.
Так, Закон України «Про сприяння соціальному становленню і розвитку молоді України» визначає загальні засади створення та реалізації організаційних, соціально-економічних, політико-правових умов соціального становлення та розвитку молодих громадян України в інтересах особистості, суспільства та держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Правове забезпечення діяльності служб соціального захисту населення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок