Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Соціологія -> Група ризику і ризикова молодіжна поведінка: соціологічний аналіз

Група ризику і ризикова молодіжна поведінка: соціологічний аналіз

Назва:
Група ризику і ризикова молодіжна поведінка: соціологічний аналіз
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,08 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота
Група ризику і ризикова молодіжна поведінка: соціологічний аналіз


Зміст


Вступ
Актуальність теми роботи. Одним із основних показників рівня розвитку держави і суспільства є стан молоді в країні. Молодь – майбутнє нашої держави, від якості її людського потенціалу залежить доля України. Сьогодні ця категорія населення потребує постійного захисту, допомоги і підтримки з боку держави і суспільства. Така діяльність пов'язана не лише із забезпеченням її матеріального добробуту, не враховуючи, що головне полягає у вихованні правової, громадянської, економічної, культурної, моральної свідомості молоді, реалізації її багатого творчого потенціалу.
Останній час констатується збільшення кількості проявів ризикової поведінки серед неповнолітніх і молоді. Хоч у багатьох випадках порушення норм неповнолітніми не становлять суспільної небезпеки, оскільки характеризуються примітивністю способів вчинення, часто мають виражену дитячу мотивацію, але є небезпечними і в разі відсутності своєчасного реагування вихователів і суспільства можуть привести до деформації особистості. Тому вивчення сутності, причин ризикової поведінки та груп ризику набувають все більшої актуальності як в країні, так і в усьому світі.
Метою роботи являється проаналізувати сутність, особливості ризикової поведінки та причини формування і особливості груп ризикової поведінки.
Для досягнення мети вирішувалися наступні завдання:
Провести аналіз сутності ризикової поведінки;
Дослідити особливості ризикової поведінки в підлітків та молоді;
Розглянути типологізацію груп схильних до ризикової поведінки та типологізацію членів таких груп;
Визначити основні принципи та напрямки роботи по попередженню ризикової поведінки.
Об’єктом дослідження роботи виступає процес соціальної адаптації особистості.
Предметом дослідження виступає сукупність процесів і чинників та взаємозв’язки між ними, що зумовлюють ризикову поведінку підлітків та молоді.
Інформаційною базою роботи являються роботи вітчизняних та зарубіжних фахівців.


Розділ 1. Сутність та форми ризикової поведінки
Поняття ризикової поведінки
Ризикова або девіантна поведінка (від лат. deviato – відхилення) визначає певні способи поведінки, мислення, діяльності людини, які не відповідають встановленим в даному суспільстві нормам і цінностям (злочинність, проституція, аморальна поведінка, пиятика, наркоманія, самогубство тощо) [3, c.24]. У визначенні йдеться про “норми”, які регулюють соціальну діяльність, поведінку людей (правові, моральні, етичні).
Девіантна поведінка поділяється на дві групи [3, 19]: 1) поведінка, яка відхиляється від норм психічного здоров'я (шизоїди, астеніки, епілептоїди; особи з акцентуаціями характеру); 2) поведінка, що має відхилення від соціальних та морально-правових норм, які виявляються у форму проступків і злочинів.
Ризикова, поведінка завжди зв'язана з невідповідністю людських учинків, дій, видів діяльності розповсюдженим у чи суспільстві його групах нормам, правилам поведінки, стереотипам, очікуванням, установкам, цінностям. При цьому одні соціологи за точку відліку ("норму") приймають очікування відповідного поводження [14, 17], а інші- еталони, зразки поводження [15]. Одні думають, що девіантними можуть бути не тільки дії, але й ідеї. Девіантне поводження нерідке пов'язують з реакцією суспільства на нього і тоді визначають як "відхилення від групової норми, що спричиняє ізоляцію, лікування, тюремне чи ув'язнення інші покарання порушника".
Словами ризикова поведінка називають і конкретні дії конкретної людини ("Іванов зробив крадіжку", "Петров споживає наркотики"), і відносно масове стійке соціальне явище: злочинність, наркотизм, проституцію і т.п.
Отже, під ризиковим (девіантним) поводженням розуміється:
учинок, дії людини, що не відповідають офіційно встановленим чи ж фактично сформованим у даному суспільстві (соціальній групі) нормам і чеканням;
соціальне явище, що виражається у відносно масових і стійких формах людської діяльності, що не відповідають офіційно встановленим чи ж фактично сформованим у даному суспільстві нормам і чеканням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Група ризику і ризикова молодіжна поведінка: соціологічний аналіз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок