Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Соціологія -> Соціологія виховання

Соціологія виховання

Назва:
Соціологія виховання
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,38 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Соціологія виховання


Зміст
Вступ……………………………………………………………………………3-4
Розділ 1. Виховання як один із видів духовно – практичної діяльності……5-7
Мета виховання…………………………………………………….8-9
Закономірності виховання………………………………………..9-11
Принципи виховання……………………………………………11-15
Розділ 2. Роль сімї і школами у вихованні особистості……………………16-21
Розділ 3. Самовиховання: умови, принципи……………………………….22-29
Висновки…………………………………………………………………...…30-31
Список використаної літератури……………………………………………32-33
 
Вступ
Актуальність теми. Проблема виховання, насамперед підростаючого покоління, є однією з так званих вічних проблем. Вона існує стільки ж, скільки суспільство. Якщо фізичне народження дитини є актом чисто біологічним і є якоюсь мірою споріднює нас з іншою живою природою, то весь наступний процес взаємозв’язку людської істоти з оточуючим соціальним середовищем (і насамперед з батьками, братами і сестрами) закладає основи для її соціалізації, в процесі якої людина формується як особистість. Одним із необхідних засобів соціалізації людини є виховання, яке трактується як свідомий соціальний вплив на індивіда з метою підготовки його до виконання тієї чи іншої суспільної ролі, формування у нього необхідних для цього якостей. Для того, щоб зуміти виховати суспільно здорове молоде покоління необхідно мати чітко визначену мету та вивчити закономірності і принципи виховання. Адже без цілеспрямованого впливу всіх ланок соціальних інститутів та соціального середовища на індивіда, без самовиховання, активності людини з метою духовного збагачення і саморозвитку немає повноцінної особистості.
В нас час питання виховання є особливо актуальним. Це час, коли суспільне життя все більше стає змодернізованим, коли інформація ціниться іноді дорожче, ніж людяність, тому необхідно створити такий виховний ідеал особистості, який би потребувало теперішнє суспільство, який би відповідав вимогам часу.
Мета роботи: виявити роль виховання в житті суспільства.
Об’єкт: процес виховання.
Предмет: виховання повноцінної особистості.
Завдання даної роботи:
визначити основну мету виховного процесу;
визначити основні закономірності та принципи виховання особистості;
виявити роль сімейного інституту та освітнього закладу у вихованні особистості;
вивчити основні етапи та прийоми самовиховання.
 
1.
Проблема виховання-одна з вічних соціальних проблем, вичерпне розв’язання якої в принципі неможливе. Але в сучасних умовах проблема засяяла новими гранями у зв’язку з процесами демократизації суспільного
життя в Україні, що визначають основний вектор соціальної політики держави. Осмислення проблем виховання переповнює русло таких наука, як педагогіка, психологія та філософія. Виховання як соціальне явище дедалі частіше стає спеціальним об’єктом дослідження соціологічної науки, що зв’язує підвищення інтересу до питань виховання з соціально-економічними та політичними реформами, які відбулися в Україні. Соціологічні інтереси до виховання виявляються лише там і тоді, де і коли починається демократизація соціальних інститутів. Згортання демократичних перетворень синхронно веде до згортання соціологічного інтересу до виховання. Це-соціально-історична закономірність: наукові дослідження суспільства і людини можливі лише в демократичному суспільстві, де поважається розум і воля інших, де соціально правомочні є здоровий глузд, громадянська думка і масова поведінка.[15;123].
Виховання-процес цілеспрямованого впливу на людину з боку інших людей, формування певної системи особистих якостей. Важливіша проблема забезпечення ефективності виховання-виділення факторів, що визначають істотні риси і спрямованість соціалізації особи, з тим ,щоб максимально використати у виховному процесі. Різні підходи до виділення факторів соціалізації і виховання особи обумовлені різноманітністю концепцій виховання людини. Виховання має різноманітні форми: політичне трудове, моральне, естетичне, патріотичне та інші.[23;45]
Виникає питання: що ж відіграє певну роль у формуванні особи, її соціальної активності і свідомості-зовні вищі надприродні, природні сили або ж соціальне середовище? В концепціях найбільше значення надається моральному вихованню на основі привнесення вічних ідей людської моралі, що здійснюються в формі духовного спілкування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Соціологія виховання

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок