Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Соціологія -> Соціально-психологічні механізми впливу засобів масової інформації.

Соціально-психологічні механізми впливу засобів масової інформації.

Назва:
Соціально-психологічні механізми впливу засобів масової інформації.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,62 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота з соціології
Соціально-психологічні механізми впливу засобів масової інформації.


ЗМІСТ


Вступ
У сучасний період розвитку українського суспільства успішне рішення політичних, економічних і соціальних задач усе більше залежить від дії такого суб'єктивного фактора як соціальна активність особистості. Важливу роль у формуванні активності грають засоби масової інформації. Про зростаючу роль друкованих видань, радіо і телебачення в суспільному житті країни свідчать їхній бурхливий ріст, поширеність і доступність масової інформації. Друковане й усне слово, телевізійне зображення здатні в найкоротший термін досягти самих віддалених районів, проникнути в будь-яке соціальне середовище.
Широкі можливості засобів масової інформації викликають необхідність вивчати механізми їхнього функціонування і розвитку, ефективність впливу на аудиторію.
На відміну від традиційного підходу до вивчення ефективності засобів масової інформації, обмеженого аналізом споживання аудиторією масової інформації, при якому виміряються головним чином масштаби "охоплення" газетами, радіо і телебаченням багатомільйонних аудиторій, системний підхід дозволяє визначити, що масштаби реального впливу ЗМІ на соціальну активність особистості поки ще далекі від очікуваного.
Установлено, що масово-комунікаційна діяльність сучасної людини, зв'язана зі споживанням, використанням і виробництвом масової інформації, при тотальній поширеності і доступності інформація стає необхідною умовою і засобом здійснення практично будь-якої соціальної діяльності: суспільно-політичної, пізнавальної, трудової і ін. Однак це відбувається лише тоді, коли зміст і форма масової інформації змінюється відповідно до інформаційних інтересів і потреб людей.
Соціологічне дослідження проблем ефективності ЗМІ, впровадження їхніх результатів у журналістську практику буде сприяти більш повному відображенню процесу соціально-економічного розвитку суспільства.


Актуальність теми: в умовах відкритості суспільства, його гуманізації та демократизації засоби масової інформації все активніше впливають на формування визначених соціальних орієнтирів й одночасно сприяють розвитку задатків і здібностей особистості.
Об’єкт дослідження: соціально-психологічні механізми впливу засобів масової інформації.
Предмет дослідження: форми і методи управдіння виховною функцією засобів масової інформації.
Мета дослідження: визначити роль і значення масової комунікації в суспільстві на різних етанах його існування.
Гіпотеза: комплекс засобів масової інформації, сприяє розповсюдженню соціальної інформації та формування у моподі соціальної активності.
Завдання дослідження:
1. Проаналізувати стан теоретичної теорії засобів масової інформації в системі соціального формування особистості;
2. Виявити функції засобів масової комунікації в суспільстві, встановити їх взаємозв’язки;
3. Визначити специфіку формування ціннісних орієнтацій старшокласників засобами радіо.


І. Масова інформація в системі соціального формування особистості
1.1. Форми і засоби засобів масової інформації
Засоби масової інформації - могутня сила впливу на свідомість людей, засіб оперативного повідомлення інформації в різні куточки світу, найбільш ефективний засіб впливу на емоції людини, здатна переконувати реципієнта щонайкраще. Особливо чітко це виявляється у відношенні електронних ЗМІ. В міру розширення технічних можливостей їхня роль зростає. А по емоційному впливу на почуття і свідомість людей вони залишаються поки
неперевершеними і збирають саму велику аудиторію.
У засобах масової інформації, а особливо на телебаченні питання
підвищення ефективності виступів тісно зв'язані з рівнем організації творчого процесу, форм і засобів соціально-політичного виховання журналістського, художнього і технічного персоналу. Насамперед. це добір проблем, рішення яких може бути підтримано і підказане аудиторією, і створення перспективних планів роботи ЗМІ, що їх включають.
Важливе місце в арсеналі засобів, що активно сприяють росту ефективності виступів ЗМІ, займають питання підбору і розміщення кадрів Добре підготовлені і професійні виступи ЗМІ безсумнівно більш діючі й ефективні, ніж матеріали з низьким професійним рівнем підготовки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Соціально-психологічні механізми впливу засобів масової інформації.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок