Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Соціологія -> Сім’я як суб’єкт і об’єкт соціально-педагогічного впливу

Сім’я як суб’єкт і об’єкт соціально-педагогічного впливу

Назва:
Сім’я як суб’єкт і об’єкт соціально-педагогічного впливу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
40,51 KB
Завантажень:
582
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Вступ
I Сім’я як суб’єкт і об’єкт соціально-педагогічного впливу
1.1 Сім”я як соціальне явище.
1.2 Функції та основні параметри сім’ї.
1.3 Типологія сімей.
1.4 Проблеми різних типів сімей.
 
II Особливості організації роботи соціального педагога з сім’єю
2.1 Інноваційні підходи до соціально-педагогічної роботи з сім”єю в закладах освіти
2.2 Особливості організації просвітницької роботи з батьками.
2.3 Методика роботи з батьками.
2.4 Напрями та зміст соціально-педагогічної роботи з проблемними сім’ями.
2.5 Досвід використання особистісного підходу у консультативній роботі з підлітками та їх сім’ями.
Список використаної літератури.
Додатки
Висновки.
 
Вступ
Актуальність дослідження . В людській історії настає третє тисячоліття . Яким буде для нас 21- ше століття ? Особливо це хвилює нас тому, що в цьому столітті будемо жити ми, сьогоднішні діти. Наскільки ми готові до майбутнього життя.
Виховання високоморальних якостей сім’янина розпочи-нається зразу із розгляду духовної культури стародавнього населення України. Як розвивалося наше суспільство, такі зміни відбувалися і в сім’ї, в стосунках між людьми. Кохання все частіше стали брати за основу майбутнього шлюбу, а шлюб без кохання визнавався аморальним. Шлюб, це вже початок сімейного життя, а сім’я є мікро-державою: міцна сім’я, міцна й держава.
Коріння історії української родини сягає в сиву давнину. Адже сім’я з її побутом, загальним укладом життя, сукупністю виховних звичаїв і традицій формувалася протягом тисячоліть та зміцнювалася, вдосконалювалася в ході історичного розвитку.
Життєвий шлях людини складається так або інакше в залежності від її уміння протистояти певним труднощам, вмінням створити сім’ю, виховати дітей.
Кожна людина у своєму житті обов’язково стикається із вище названими проблемами. І від того, як вона буде сприймати і відноситись до створення сім’ї, до виховання дітей та спілкування з ними, і буде залежати не тільки її успіх, але і життя інших.
Метою освіти є всебічний розвиток дитини як особистості й найвищої цінності держави, розвиток її талантів, інтелектуальних і фізичних здібностей, виховання високих і моральних рис. Досягнення цієї мети передбачає інтеграції освітніх сил школи, сім”ї, громадськості, що в свою чергу, зумовлює необхідність вивчення педагогічної культури батьків, сімейно-побутових умов учнів, надання допомоги батькам у сімейному вихованні через систему педагогічного навчання, пропоганду кращого досвіду сімейного виховання, залучення батьків до організації поза навчальною виховною роботою.
Сучасний стан розвитку суспільства, вплив урбанізації і науково-технічного прогресу призвели до значного звуження ролі сімейної педагогіки у вихованні дітей, а також загострення багатьох проблем у сфері сімейного виховання , серед яких основними є: поглиблення дезорганізації сімейного життя, посилення конфліктності у відносинах між членами сім"ї тощо.
Низка вищезазначених проблем потребує своєчасного їх розв”язання, тому запропоноване науково-методичне видання є вельми актуальним і потрібним.
В даній курсовій роботі ми розкрили основні проблеми сімейного виховання , визначили функції сім”ї як інституту соціалізації, що зумовлюють її соціальну необхідність, виявила особливості виховання дитини в сім”ях різних типів , а також навели ряд методик , що можуть бути корисними в роботі соціального педагога з сім”єю, розкрили суть такого поняття як сім’я, а також описали про особливості роботи соціального педагога з батьками, охарактеризували різні види сімей та їх проблематику.
Соціально – психологічна значущість проблеми зумовила вибір теми дослідження “ Особливості організації шкільного соціального педагога з сімєю” .
Мета даного дослідження полягає у розкритті психологічної характеристики різних видів сімей та організації роботи соціального педагога з сімєю.
Люди рідко аналізують причини виникнення конфліктів у сім’ї, а саме їх породжують нестача часу на спілкування, приділення більшої уваги роботі , нестача грошей та інше.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Курсова робота на тему: Сім’я як суб’єкт і об’єкт соціально-педагогічного впливу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок