Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Соціологія -> Відшкодування шкоди, завданої незаконими рішеннями та діями чи бездіяльністю органами дізнання, попереднього слідства, прокуратури або суду

Відшкодування шкоди, завданої незаконими рішеннями та діями чи бездіяльністю органами дізнання, попереднього слідства, прокуратури або суду

Назва:
Відшкодування шкоди, завданої незаконими рішеннями та діями чи бездіяльністю органами дізнання, попереднього слідства, прокуратури або суду
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,13 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Відшкодування шкоди, завданої незаконими рішеннями та діями чи бездіяльністю органами дізнання, попереднього слідства, прокуратури або суду


Зміст


Вступ
Актуальнысть теми. Цінність цивільного права полягає в тому, що воно у своїх нормах містить широкий арсенал засобів впливу на поведінку громадян та організацій через їхні інтереси і за допомогою інтересів. До таких засобів впливу відноситься цивільно-правова відповідальність, яка виступає як спосіб захисту суб’єктів цивільного права. Цивільні правовідносини характеризуються широкою різноманітністю і включають в себе перш за все майнові та особисті немайнові відносини між майново відокремленими та юридично рівними учасниками, що мають суб’єктивні права та юридичні обов’язки і характеризуються тим, що здійснення цих прав та обов’язків можуть забезпечуватися засобами державного примусу.
Одним із видів запожіяння шкоди, зокрема, особистим немайновим права людини є шкода завданна незаконними діями органами дізнання, прокуратури, суду та слідства, що визначається як вид деліктного зобов’язання і передбачає відповідальність.
У процесі реалізації відсильних норм Цивільного кодексу України статтею 1176 передбачено право громадянина на відшко-дування шкоди, заподіяної незаконними діями службових осіб органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури та суду. Важливі питання цього виду відшкодування вирішуються у Законі України "Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, поперед-нього слідства, прокуратури і суд" від 1 грудня 1994 р. Цей закон заповнив прогалину у чинному законодавстві України і розширив порівняно зі ст. 1176 ЦК України сферу захисту цивільних майнових прав: права власності, права на житлове приміщення, немайнових особистих прав (право на честь, право на гідність тощо), а також трудових і пенсійних прав.
Предметом даного дослідження є суспільні відносини з приводу виявлення особливостей шкоди завданої незаконними діями органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури та суду, а також особливостей відшкодування шкоди визначеної Цк України та іншими нормативними актами.
Об’єктом даного дослідження, як вже зазначалося, є цивільне законодавство та провідна наукова література, а саме праці таких видатних науковців-цивілістів як: Д.В. Бобрової, О.В. Дзери, А.С. Довгерта, А.Г. Калпіна, О.А. Красавчикова, Н.С. Кузнєцової, О.С. Йоффе тощо.
Метою та завданням даного дослідження є можливе, на підставі наукової літератури та нині діючого цивільного законодавства, здійснення дослідження правових проблем теорії існування та застосування деліктної відповідальності вказаного виду в сучасних умовах; визначення її правової природи, змісту, видів, форм, функцій та принципів застосування; аналіз засад правового регулювання реалізації громадянами права на захист; характеризація підстав, умов та особливостей застосування цивільно-правової відповідальності.


Розділ 1. Загальна харакетристика відшкодування шкоди як виду деліктного зобов’язання
1.1.Поняття та правове регулювання відшкодування шкоди, заподіяну незаконними діями органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури та суду
Відшкодування шкоди є одним із видів відповідальності за деліктне зобов’язання, визначене таким чинним Цивільним кодексом України та іншими нормативними актами.
Поняття “відповідальність” застосовується в політиці, економіці, соціології. Цей термін дуже часто зустрічається і в засобах масової інформації, але, найбільше він все ж таки використовується у праві. І це є закономірним, оскільки у праві “обов’язок без відповідальності – юридично ніщо, лише добре побажання” Братусь С.Н. Юридическая ответственность и законность. – М.: Юрид. лит., 1976. – с. 75. .
Аналіз юридичної літератури дозволяє виокремити у визначенні поняття «відповідальність» два основних, концептуальних підходи або напрямки – позитивний і ретроспективний. Прихильники першого напрямку вважають юридичну відповідальність різновидом соціальної відповідальності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Відшкодування шкоди, завданої незаконими рішеннями та діями чи бездіяльністю органами дізнання, попереднього слідства, прокуратури або суду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок