Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Соціологія -> Іван Франко і соціологія

Іван Франко і соціологія

Назва:
Іван Франко і соціологія
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
36,55 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
ЗМІСТ
1. Соціально-політична думка в Україні про національно-культурне відродження та державність.
2. Співпраця Франка у журналі "Друг"
3. Нові видання Франка та Павлика: "Громадський друг", "Дзвін", "Молот"
4. "Дрібна бібліотека": Франко знайомить Галичину з Європою
5. Франко - редактор журналу "Світ"
6. Франко і видання русько-української радикальної партії
7. Видання Франком журналу "Житє і слово". "Літературно-науковий вісник" та участь у ньому Франка
Висновки
Список використаної літератури


Соціально-політична думка в Україні про національно-культурне відродження та державність.
На початку XX ст. соціально-політична думка в Україні відобра-жала перехід українського національно-визвольного руху від стадії культурного українофільства і просвітництва до організованого прос-вітництва народу і активізації боротьби за визволення народу з-під гніту поміщиків і капіталістів. Своєрідним кредо ряду політичних мислителів в Україні ставала підтримка і розвиток національного руху за встановлення державності в Україні, за суверенність в сою-зі з Росією на автономних засадах.
Проблеми виникнення держави, її розвитку, функцій, соціальної суті займають значне місцеве творчості Івана Франка (1856-1916) — українського письменника, громадсько-політичного діяча. Навчався у Львівському університеті. Один з організаторів Русько-Української радикальної партії, брав участь у виданні її пресових органів та ін. Характеризуючи політичні погляди Івана Франка, можна виділити: аграрну проблему, її вирі-шення в Галичині, загальні принципи розв'язання селянського пи-тання; проблеми робітників, обґрунтування їх ролі в боротьбі за со-ціальне і національне визволення; проблеми суспільства і держави. На ранньому етапі творчості Іван Франко — соціаліст, але не вис-тупав за диктатуру пролетаріату, натомість акцентував увагу на загальнолюдських, а не класових цінностях. Значну увагу приділяє і проблемам економічного, політичного і соціокультурного розвитку України. Йому імпонує російсько-федеративний принцип устрою сус-пільства. Кожна громада вільна, і ніхто не має нав'язувати їй якісь правила, встановлювати норми, порядок. Федерація — найоптимальніша форма організації життя суспільства.
Розкриваючи в 70-х роках XIX ст. революційний перехід від капіталіс-тичних відносин до соціалістичних, Іван Франко відмічає, що «велика, всесвіт-ня революція поволі рознесе теперішній порядок, а постановить новий». Під «всесвітньою революцією» Іван Франко розумів «не всесвітній бунт бідних проти багатих, не всесвітню різанину», а «великий ряд таких культурних, наукових і політичних факторів, будь вони криваві, або й зовсім ні, які змі-нюють всі тогочасні поняття і основу і цілий розвиток, у якогось народу повертають на зовсім іншу дорогу». .Вбачаючи в соціальній революції докорінне перетворення всієї системи соціально-економічних і політичних відносин, Іван франко підкреслював і те, що соціальна революція не має обов'язково приводити до «всесвітньої різні», що є результатом тиранії та жорстокості панівних сил, низького рівня матеріального та духовного роз-витку суспільства. Далекий від думки, що в умовах капіталізму вже усунена будь-яка можливість насильства, кровопролиття у здійсненні революції, Іван Франко підкреслював, що така можливість є, але реальність її здійснення може зменшуватися з подальшим матеріальним і духовним прогресом сус-пільства. Та з прогресом суспільства, з розширенням матеріальної і духовної сфери можливість у мирному завершенні революції зростає. І тут Іван Франко проводить думку про освіту народу, з тим, щоб відвернути страшний крива-вий вибух через посилення гноблення, зростання бідності та збільшення пролетаріату.
В умовах же соціалізму держава зникає. На думку Івана Франка, держа-ву та політику замінить діяльність самих громад, спільностей. І знову об'єд-нані великі народності або зв'язки зможуть за власною згодою улагоджува-ти можливі міжнародні суперечки, вести через обраних справи міжнародного обміну та ін. На тому і завершиться вся влада в суспільному устрої.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Іван Франко і соціологія

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок