Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Соціологія -> Сім

Загрузка...

Сім

Назва:
Сім
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,30 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
“Сім'я як складний соціальний феномен. Сімейні відносини”


ПЛАН
Вступ.
1. Найбільша цінність людини любов.
2. Родина.
3. Розлучення.
4. Народження дитини.
5. Культура подружнього спілкування.
6. Основа соціального здоров’я суспільства.
7. Шлюб.
8. Функції сім’ї.
а). Створення позитивного емоційного фону.
б). Сексуальні взаємини.
в). Дітородна функція.
г). Виховання дітей.
д). Повага та підтримання доброзичливих взаємин.
е). Господарсько-економічна функція сім'ї.
є). Виробничо-трудова функція.
ж). Функція налагоджування родинно-побутового режиму.
з). Функції родинного самовдосконалення.
9. Сім’я і здоров’я.
10. Атмосфера і щастя в сім’ї завдяки дітям.
Висновок.
Література.
Вступ.
Сім'я – це соціальне утворення, члени якого зв’язані спільністю побуту, взаємною моральної відповідальністю і взаємодопомогою. Сім'я – це своєрідний соціальний феномен, суспільство в суспільстві, де існують свої правила і обов’язки. Держава, яка складається з повноцінних, розвинутих і культурноосвічених сімей, багата держава, у неї є майбутнє.
Сім'я несе окрім найрізноманітніших функцій – соціальні функції. До найголовніших можна віднести такі як:
репродуктивну (продовження роду);
виховну функцію;
організація і використання вільного часу;
взаємне піклування і взаємодопомога членів сім'ї.
Сім'я є сферою формування і ареною практичного прояву політичних ідеалів, поглядів, інтересів людини. В сім'ї і через сім’ю формуються первинні ціннісні орієнтації і соціальні установки дитини, підлітка. Не потрібно забувати і про те, що сім'я закладає основи відносин між близькими людьми, формує орієнтації на трудове, суспільно-політичне життя людини.


1. Найбільша цінність людини – любов.
Однієї з найбільших цінностей людини є любов. Саме в ній відкривається нескінченна цінність людської особистості, радість применшення себе заради того, кого любиш, радість продовження себе. Усе це виразилося в такому соціальному інституті як родина, сім’я.
У різні часи в різних народів існували різні погляди на родину, своє місце в ній, місце родини в суспільстві, з'являлося щось нове, але разом з цим залишалося, по суті, унікальним збагаченням людської душі – живої, шукаючої, що розвивається. Ідеальна родина немислима без любові. Любов – це тепло, ніжність, радість. Це головна рушійна сила розвитку людства, то заради чого існуємо всі ми, те що посуває людини до нерозважливо- героїчних учинків.
Не варто виробляти загальних канонів сімейного благополуччя: є різні типи людей, різні традиції і вдачі, і те, що підходить одним, зовсім не підходить іншим. Але кожна людина чекає від свого шлюбу якихось позитивні зміни у своєму житті. І якщо людині чомусь почуття "любов" виявилося недоступним, те це зовсім не виходить, що вона буде не щасливою і духовно обмеженою у своєму житті. Можливо, що люди, що поженилися по розуму чи з розрахунку, більш уживуться разом, і менш будуть душевно вимогливі один до одного. Доля шлюбу – і це винятково важливо – куди більше залежить не від почуттів, з якими люди женяться, а від їхнього характеру – чи доброти (недоброти), чи егоїзму (неегоїзму), чи привітності (байдужості). Саме від цього залежить доля їхніх почуттів, їхньої родини, їхня власна доля. Єдине, що, напевно, є свідомо нещасливим шлюбом – шлюб насильницький. У деяких країнах існує традиція, де родина складається за розпорядженням батьків. Так, і в нас у визначених соціальних шарах населення така ж ситуація має місце.


2. Родина.
Що таке родина? По-перше, родина - це соціально-правовий інститут, що знаходиться під захистом держави. Штамп у паспорті, спільна особиста власність, право на спадкування, роздягнув майна при розводі, і все таке інше.
Ясно, що багато сторін цього інституту зникнуть разом із усіма державно-правовими інститутами, коли відімре держава, і утратять усякий зміст поняття "власність", "спадкування", "майно" і ін.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота на тему: Сім

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок