Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Соціологія -> Проблеми і перспективи розвитку сучасного вітчизняного соціального плакату

Проблеми і перспективи розвитку сучасного вітчизняного соціального плакату

Назва:
Проблеми і перспективи розвитку сучасного вітчизняного соціального плакату
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,79 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему:
«Проблеми і перспективи розвитку сучасного вітчизняного соціального плакату»


План
Вступ
Розділ 1. Історія соціального плакату.
1.1. Виникнення і розвиток соціального плакату.
1.2. Завдання та функції соціальної реклами.
Розділ 2. Сучасний вітчизняний соціальний плакат.
2.1. Основні соціальні проблеми.
2.2. Способи боротьби з соціальними проблемами.
2.3. Використання плакатів для боротьби з основними соціальними проблемами.
2.4. Соціальний плакат у різних країнах.
Висновок.


Вступ
Плакат(нім. Plakat від фр. placard - оголошення, афіша, від plaquer - наліпити, приклеювати) - помітне, як правило великоформатне, зображення, супроводження коротким текстом, зроблене в агітаційних, рекламних, інформаційних або учбових цілях. (В іншому значенні - різновид графіки). У сучасному дизайні плакат сприймається як "зведену в чітку візуальну формулу повідомлення, призначене сучасникові для висновків і конкретних дій ". Ця формула відображає певний рівень графічного дизайну та інформує про предмет комунікації.

До особливостей жанру можна віднести наступне: плакат має бути видно на відстані, бути зрозумілим і добре сприйматися глядачем. У плакаті часто використовується художня метафора, різно масштабні фігури, зображення подій, що відбуваються в різний час і в різних місцях, контурне позначення предметів. Для тексту важливим є шрифт, розташування, колір. В плакатах використовується також фотографія в поєднанні з малюнком і з живописом.


1. 1.Виникнення та розвиток соціальної реклами.
Плакат як засіб соціальної реклами й пропаганди має глибоке історичне коріння. Плакати першої світової війни розділяються на три більші категорії — перша пов'язана з рекрутированием солдат в армію, друга — зі збором грошей на війну, третя категорія плакатів — з демонстрацією своїй країні й миру особи ворога. Ці плакати у всіх країнах дивно схожі по своїй графічній структурі й социально-му призначенню. Вони виконували дві важливі функції — інформувати й створювати чіткий негативний образ ворога в населення, а тому сприяли настрою на уничтоже-ние супротивника й допомога всіма силами своїй державі. Найбільш відомими рекру-тинговыми плакатами є плакати-близнюки, що з'явилися в Англії, США й Рада-Ской Росії. Англійський плакат «Твоя країна потребує тебе» з указующим, спрямований-ным на глядача пальцем практично нічим не відрізняється від плаката «Ти записався добро-вольцем?», а разом вони - від американського «Дядька Сэма». Інші плакати представляють із-бій за задумом дизайнерів битву добра й зла. Тут «гарна» своя сторона представлена в образі Святого Георгія, що вбиває змія. Були в цей час і плакати явно романтичної користі, де хлопець-романтик призивав до бою. Вони створювалися під явним впливом извест-ний картини французького художника Де Лакруа «На барикади!». У зв'язку з економічно-мі й продовольчими тяготами війни в різних країнах виникали плакати, призиваю-щие до заощадження продовольчих і паливних ресурсів. Типовим прикладом є плакат із закликом є рибу, оскільки вона харчується сама й не має потреби, щоб її специ-ально годували (а отже, витрачали гроші). Забігаючи вперед, скажемо, що під час сот-рій світової війни в США проводилася спеціальна кампанія за участю найбільшого з-циального психолога К. Левина з метою змінити негативне відношення жителів до установ-ке на споживання в їжу субпродуктів і зменшити в такий спосіб споживання м'яса у вус-ловиях воєнний часу й проблем з бюджетом. В Англії за перші два роки війни було надруковано близько 100 різних плакатів більшими тиражами.
В 1840 г. виникла хромолітографічна печатка, яка дозволила робити кольорові плакати, у яких колір сполучався із чітким текстом. Вони друкувалися тисячами екземплярів. У той же час як у Європі, так і в США відбулися серйозні політичні рухи, що змусили еліту задуматися про засоби впливу на поведінку «середніх жителів».
І все-таки до першої світової війни плакати використовувалися в основному в якості комерційної реклами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Проблеми і перспективи розвитку сучасного вітчизняного соціального плакату

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок