Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Теорія держави та права -> Теорія держави і права як наука

Теорія держави і права як наука

Назва:
Теорія держави і права як наука
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,15 KB
Завантажень:
528
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота
Теорія держави і права як наука


Зміст
Вступ…………………………………………………………. ст. 3-4
Розділ 1. Теорія держави і права в системі
суспільних та юридичних наук:…………………………. ст. 5-16
1.1.) Поняття теорії держави і права...………………… ст. 5-6
1.2. Функції теорії держави і права…………………….. ст. 7-10
1.3. Місце теорії держави і права в системі
суспільних наук…………………………………………….. ст. 11-14
1.4. Теорія держави і права в системі юридичних
наук……………………………………………………………. ст. 15-16
Розділ 2………………………………………………………. ст. 17-19
2.1. Предмет теорії держави і права……………………. ст. 17-19
Розділ 3. Поняття та склад методології юридичної
науки:…………………………………………………………. ст. 20-26
3.1. Поняття методології та її складові………………... ст. 20-21
3.2. Метод – основна категорія методології………….. ст. 22-23
3.3. Характеристика основних методів………………….ст. 24-26
Розділ 4………………………………………………………. ст. 27-28
4.1. Місце теорії держави і права серед інших
юридичних наук…………………………………………….. ст. 27-28
Висновки…………………………………………………….. ст. 29-30
Список використаної літератури………………………... ст. 31-32


Вступ
Проблеми виникнення, природи, сутності держави і права, їх функціонування ролі і значення в житті суспільства, державно-правової дійсності й тенденцій її розвитку, політико-правових процесів і їх відображення у свідомості людей відносяться до числа найскладніших і ключових. Теоретичне осмислення й усвідомлення цих проблем – необхідна умова наукового управління суспільними процесами. Саме життя висунуло теорію держави і права до числа фундаментальних наук.
Право, яке знаходиться в процесі творення в Україні є засобом утвердження Української держави, способом укріплення права українського народу на сучасну державу, інструментом регулювання відносин між людьми, громадянами, особою, державою, України, як держави з іншими державами. Тому сьогодні на перший план вийшла гуманістична й і культурно-творча місія, яка найбільше проявляється в задоволенні духовних потреб людей, в забезпеченні прав і свобод людини й громадянина.
Базовою основою державно-правового будівництва в Україні є українська політико-правова доктрина, яка базується на гарантії прав людини й нації.
На межі двох тисячоліть у світі проходять складні, заперечливі й глибокі зміни й перетворення. Сказане відноситься перш за все до України, яка лише десятиліття тому вирвалась з радянської імперії, відказавшись від політики соціалістичної країни. Адже саме в нашій країні триває перехід від командно-адміністративної до ринкової економіки, саме тут поступово формується громадянське суспільство і правова держава. Подібні перетворення потребують адекватних змін у державному управлінні і правовому регулюванні. В перехідний період порівняно швидко змінюються суспільні відносини, державні органи і діюче законодавство. Усе це ставить перед теорією держави і права непрості проблеми. Вона сама мусить постійно розвиватися, вбирати в себе найновіші світові наукові досягнення про державу й право, виробляти адекватні до реального життя висновки й рекомендації.
Будь-яка теорія, тобто система ідей, понять суджень, набирає статус науки, коли піднімається до вироблення узагальнених і достовірних об’єктивних знань про визначені процеси і явища дійсності, пропонує систему способів прийомів (механізм) використання цих знань у суспільній практиці. Наука включає в себе творчу діяльність вчених для одержання істинних знань, а також усю суму наявних знань як результат наукового виробництва. На відміну від інших видів діяльності наука забезпечує приріст знань, відкриває нові горизонти у відповідні сфери і тим самим стимулює будь-яку іншу діяльність.
Таким чином, заглиблюючись у теорію держави і права, маємо чудову нагоду здобути нові теоретичні знання і практичні навики юридичної науки, тим самим збагатити свій світогляд майбутнього правника, підняти ще на одну відмітку правосвідомість, збагатити правову культуру.
Розділ 1. Теорія держави і права в системі суспільних та юридичних наук
1.1.) Поняття теорії держави і права
Для початку, щоб дати визначення поняттю теорії держави і права, згадаємо, що таке сама держава, її поняття, що таке право, їх взаємне поєднання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Теорія держави і права як наука

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок