Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Теорія держави та права -> Закон України “Про звернення громадян”

Закон України “Про звернення громадян”

Назва:
Закон України “Про звернення громадян”
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
7,81 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
КУРСОВА РОБОТА
З ПРЕДМЕТУ “ТЕОРІЯ ДЕРЖАВИ І ПРАВА”
на тему:
Закон України
“Про звернення громадян”


Даний Закон регулює питання практичної реалізації громадянамиУкраїни наданого їм Конституцією України права вносити в органидержавної влади, об'єднання громадян відповідно до їх статутупропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки вроботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадськихорганів.
Закон забезпечує громадянам України можливості для участів управлінні державними і громадськими справами, для впливу наполіпшення роботи органів державної влади і місцевогосамоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно відформ власності, для відстоювання своїх прав і законних інтересівта відновлення їх у разі порушення.
Громадяни України мають право звернутися до органівдержавної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян,підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності,засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їхфункціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами тапропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою абоклопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних,політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою проїх порушення.
Військовослужбовці, працівники органів внутрішніх справ ідержавної безпеки мають право подавати звернення, які нестосуються їх службової діяльності.Особи, які не є громадянами України і законно знаходяться наїї території, мають таке ж право на поданн звернення, як ігромадяни України, якщо інше не передбачено міжнароднимидоговорами.
Законодавство України про звернення громадян включає цейЗакон та інші акти законодавства, що видаютьс відповідно доКонституції України та цього Закону.
Під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовійабо усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) іскарги.Пропозиція (зауваження) - звернення громадян, девисловлюються порада, рекомендація щодо діяльності органівдержавної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів,посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулюваннясуспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правовоїоснови державного і громадського життя, соціально-культурної таінших сфер діяльності держави і суспільства.
Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням просприяння реалізації закріплених Конституцією та чиннимзаконодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушеннячинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств,установ, організацій незалежно від форм власності, народнихдепутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а такожвисловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання -письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідногостатусу, прав чи свобод тощо.
Скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захистзаконних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю),рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування,підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, посадовихосіб.
До рішень, дій (бездіяльності), які можуть бути оскаржені,належать такі у сфері управлінської діяльності, внаслідок яких:порушено права і законні інтереси чи свободи громадянина(групи громадян);створено перешкоди для здійснення громадянином його прав ізаконних інтересів чи свобод;незаконно покладено на громадянина які-небудь обов'язки абойого незаконно притягнуто до відповідальності.
Звернення адресуються органам державної влади і місцевогосамоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежновід форм власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, доповноважень яких належить вирішення порушених у зверненняхпитань.У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові,місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання,зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, проханн чи вимоги.
Звернення може бути усним (викладеним громадянином ізаписаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим,надісланим поштою або переданим громадянином до відповідногооргану, установи особисто чи через уповноважену ним особу, якщо ціповноваження оформлені відповідно до чинного законодавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Курсова робота на тему: Закон України “Про звернення громадян”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок