Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Теорія держави та права -> Земська та міська реформа 60 – 70-х років ХІХ століття в Російській імперії

Земська та міська реформа 60 – 70-х років ХІХ століття в Російській імперії

Назва:
Земська та міська реформа 60 – 70-х років ХІХ століття в Російській імперії
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,42 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Курсова робота
З історіі держави та права
Земська та міська реформа 60 – 70-х років ХІХ століття в Російській імперії
Зміст
Вступ…………………………………………………………………. 2
Розділ І. Причини проведення реформ………………………….. 5
Розділ ІІ. Земська реформа 1864 р…………………………….... 11
Розділ ІІІ. Міська реформа 1870 р……………………………… 26
Висновки………………………………………………………….. 41
Список використаної літератури………………………………… 43
В С Т У П
Актуальність дослідження
Приступаючи до висвітлення даної теми слід зауважити, що розкриття і характеристика земської на міської реформ 60 – 70-х років ХІХ століття в Російській імперії має неабияке значення при вивченні історії держави і права України. Ця тема має важливе наукове методологічне значення, отримуючи як основне завдання описання, вивчення, пояснення і співставлення реформ 60 - 70-х років ХІХ століття, які були проведені в Російській імперії (і в Україні) і мали досить велике значення для населення тогочасної України. Варто сказати, що вивчення даної проблеми в курсі історії держави і права України на сучасному етапі актуальне в кількох напрямках.
По-перше, реформаторський курс Олександра ІІ відносно місцевого управління в Російській імперії стосувався й України, оскільки остання входила в склад вищезгаданої держави. В цьому плані актуальність роботи вбачається у більш глибокому вивченні історії держави і права України через призму історії Росії, що дає змогу більш змістовно і вірно проаналізувати історію українських земель під владою Російської імперії в другій половині ХІХ століття.
По-друге, дослідження і аналіз реформ, що проводилися в Російській імперії відносно місцевих органів управління взагалі цікаве у розумінні реформаторської діяльності як такої. Слід зауважити, що ці реформи є прикладом чи не найкращої реформаторської діяльності російського царизму в галузі місцевого управління. В цьому розрізі можна сказати, що актуальність даної роботи вбачається також в можливості не тільки дослідити процес реформ, а й взяти певні досягнення і здобутки міської і земської реформ в Російській імперії при розбудові правових підвалин суверенної України та, базуючись на досвіді попередніх поколінь, уникнути помилок і розчарувань у сьогоденні.
По-третє, глибоке вивчення історії українського народу на будь-якому етапі його існування спонукає теперішнє і прийдешнє покоління до поваги, любові і наслідування найкращих здобутків рідної нації.
Все вищеокреслене дає можливість вважати розкриття проблеми прийняття та проведення земської та міської реформ в Російській імперії актуальним, потрібним і необхідним при вивченні історії держави і права України.
Мета роботи - з’ясувати сутність і наслідки земської та міської реформ в Російській імперії в другій половині ХІХ століття.
Цим зумовлюються такі завдання:
Через призму соціально-економічної та політичної ситуації в країні
схарактеризувати зовнішні та внутрішні чинники, що стали причинами та передумовами проведення реформаторської діяльності царизму в галузі місцевого управління.
Розкрити характер, сутність, основні напрямки і завдання земської та
міської реформи.
Дати характеристику земським і міським установам, проаналізувати їх
компетенцію.
Розглянути причини, що спонукали до обмеження царизмом прав
земельних і міських установ.
Дати характеристику взаємовідносинам органів міського і земського
самоврядування з органами влади на місцях.
Дослідити різницю в порядку утворення органів міського і земського
самоврядування.
Предметом дослідження є законодавча база земської та міської реформ в Російській імперії другої половини ХІХ століття.
Об’єктом дослідження виступає роль вищезгаданих реформ в процесі перебудови державного життя на місцевому рівні.
Теоретичну цінність роботи складає синтез всіх джерел, присвячених реформаторській діяльності царизму в галузі місцевого управління. проведення дослідження може бути використане як матеріал з проблемних питань історії держави і права України другої половини ХІХ століття, що складає його практичну цінність.
Логічне обгрунтування структури роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Земська та міська реформа 60 – 70-х років ХІХ століття в Російській імперії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок