Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Теорія держави та права -> Загальна характеристика теорії походження держави та права

Загальна характеристика теорії походження держави та права

Назва:
Загальна характеристика теорії походження держави та права
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,33 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота
Загальна характеристика теорії походження держави та права


З М І С Т
Історичний розвиток держави і права:
1. Утворення держави у первіснообщинному ладі
Суспільна влада, теорії виникнення держави.
2. Поняття права, його риси як владного регулятора суспільних відносин.
3. Залежність державних інститутів від рівня
соціально-економічного розвитку.
4. Загальні поняття норм права в регулюванні суспільних відносин.
Висновки
Список літератури
В с т у п
Вивчення держави слід починати з усвідомлення того важливого факту, що цей важливий суспільний інститут, не є зло нав’язане суспільству панівними верствами, що держава і право закономірно виникли в результаті тривалого історичного розвитку цивілізації. Для кожної нації чи народності поява власної держави - це свідчення і доказ переходу від первісного ладу (дикунства і варварства) до більш високого ступеню суспільного розвитку або від пригнобленого колоніального стану до справжньої самостійності і незалежності. Держава - це альтернатива руїні, анархії, безладдю. Вона разом з правом відіграє роль організатора диригента спільної діяльності людей, засобів цивілізованого розв’язання соціальних протиріч і конфліктів. Виникнення, розвиток і функціонування держави підпорядковуються як загальним закономірностям розвитку людського суспільства, так і специфічним, властивим тільки державі. В первісному суспільстві ще не існувало держави, але були наявні інші механізми, які надавали суспільству певної організованості. Відносини між людьми базувалися на системі підкорення (соціальній владі) та регулюванні їх поведінки за допомогою правил (соціальних норм). Влада в первісному суспільстві мала суспільний характер, що підтверджується її основними рисами:
1.Влада базувалась на сімейних відносинах. Основою суспільства був рід, тобто спільність людей на підставі дійсної чи передбачуваної спорідненості, спільності праці чи майна.
2. Влада була безпосередньо суспільною, базувалась на основах первинної демократії, суспільного самоврядування, спиралась на повагу, авторитет та традиції. Загальними справами племені керувала рада, що обиралась із старійшин та воєнначальників.
З.Не існувало спеціального апарату для здійснення влади та органів, що здійснювали б примус від імені держави.
4.Влада була єдиною і забезпечувала взаємодопомогу та співробітництво у суспільстві, де були відсутні класові протиріччя.
Відображала і забезпечувала єдність людей, обумовлену економічною необхідністю. Історично першим типом держави була рабовласницька держава, яка виникла в результаті розпаду першої суспільно-економічної формації-первіснообщинного ладу. Ця формація була основана на первіснообщинному способі виробництва, який характеризується низьким рівнем розвитку виробничих сил, суспільною власністю на засоби виробництва і колективною працею. Первісне суспільство не знало ні приватної власності ні класових розмежувань, ні держави. Всі ці інститути виникають поступово по мірі розвитку робітничих сил і первіснообщинної надбудови, яка їм відповідає.
По даним сучасної науки, первісне суспільство в своєму розвитку пройшло слідуючи, етапи:
первісне стадо, або дородове суспільство;
родовий устрій, який ділиться на матріархат (материнська, родова община) і патріархат (патріархальна родова община);
сільська община. Перший період відповідає кам’яному віку (палеоліту), коли знаряддями праці були загострена палка і примітивні кам’яні знаряддя. Люди жили невеликими первісними стадами і вели бродячий спосіб життя, займаючись збиральництвом, рибальством і мисливством. Все, що вони добували, було загальною власністю стада. З переходом від стародавнього палеоліту до пізнього палеоліту (біля 40-го тисячоліття до н.е) складається родовий устрій. Цьому передувало відкрити способи штучного добування вогню і використання його в корисних властивостях, що в конечному результаті виділило людину із світу тварин; удосконалення способів виготовлення кам’яних знарядь; винахід лука і стріл, рибальського крючка і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Загальна характеристика теорії походження держави та права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок