Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Теорія держави та права -> Історична школа права

Історична школа права

Назва:
Історична школа права
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
34,33 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова Робота
З курсу: „Історія вчень про державу і право”
На тему :”Історична школа права”


Зміст


Вступ
Розповсюдження ідей французьких просвітителів, Велика французька революція, якобінський терор, революційні і наполеонівські війни — все це викликало ненависть і відсіч реакційних класів феодальної Європи. Феодальна реакція особливо посилилася після поразки Наполеона у війні з Австрією, Росією і Пруссією. Монархи цих держав утворили Священний союз, до якого пізніше приєдналися монархи інших європейських держав. За революцією послідкували реставрації. Емігранти, що повернулися в країну, особливо реакційні круги феодального дворянства, прагнули ліквідовувати завоювання Великої французької революції. Основним предметом нападок реакціонерів була ідеологія Освіти.
Саме в цей час, у другій половині XVIII століття, почали зароджуватися ідеї, котрі потім стали основою світогляду історичної школи права. Ідеї, що полягли в основу історичної школи права виникли в полеміці з революційними теоріями викликали бурхливу реакцію серед тогочасних діячів галузі права та багатьох супутніх сфер. Саме тому ці вчення, що полягли в основу історичної школи права ще називають реакційними вченнями права.
Сутність вчення полягає в ґрунтовній критиці апріоризму теоретиків природного права, які вважали, що всі принципи права може бути чисто логічно виведені з природи людини. В цій критиці заслуговує уваги положення про залежність права кожного з народів від його історичного розвитку, умов життя, особливостей побутових, виробничих, релігійних, етичних відносин.
Метою даної роботи є дослідження виникнення, формування та утвердження засад історичної школи права.


Розділ І. Походження і поняття права
Право як особлива система юридичних норм і пов'язаних з ними правових відносин виникає в історії суспільства через ті ж причини і умови, що і держава. Процеси виникнення права і держави йдуть паралельно. Разом з тим, у різних народів і в різні епохи правостворення мало свої особливості, проте існують і загальні закономірності.
Економічне і соціальне життя будь-якого суспільства вимагає певної впорядкованості діяльності людей, що беруть участь у виробництві, розподілі і споживанні матеріальних благ. Вона досягається за допомогою соціальних норм. В первісному суспільстві це були звичаї, що зляться з релігійними і етичними вимогами. Соціальне розшарування суспільства, поява в ньому різних соціальних шарів і груп з різними, часто неспівпадаючими, інтересами, привів до тому, що родові звичаї вже не могли виконувати роль універсального регулятора. Якісно нові соціально-економічні умови вимагали нових загальнообов'язкових норм, встановлених (або санкціонованих) і охоронялися державою.
В глибокій старовині ідеологічною силою, що склалася, виступала релігія. Особливу роль вона зіграла у виникненні права у народів, де в господарстві, що проводить, домінували скотарство і землеробство. Так, природної для землеробів, особливо в країнах жаркого клімату, стала релігія Сонця (Месопотамія, Передня Азія, Індія, Давній Єгипет, Месоамеріка, Гірське Перу). Виникнення культу вищого божества сприяло піднесенню племінних звичаїв над звичаями окремих пологів і вело до зміцнення віри в єдиний для всього народу порядок, даний зверху верховним божеством. Жерці, носії нової релігії, виробили уявлення про пори року, що утілилися в стародавніх агрокалендарях, встановлюючих для всіх циклічність проведення сільськогосподарських і іригаційних робіт, що супроводжувалися релігійними обрядами поклоніння Сонцю. Цей порядок підтримувався владою перших міст-держав, що знаходилася в руках царів, військової верхівки і бюрократії.
В Стародавній Греції, Стародавньому Римі і у слов'янських народів, кельтів, германців, де поливне землеробство було нерозвиненим, а польові роботи залишалися справою сільської общини, календарі природи і поклоніння Сонцю не одержали такого явного "одержавлення".
Велику роль у формуванні права зіграли судові органи. Вони сприяли руйнуванню системи звичаїв родового ладу, закріплюючи в своїх рішеннях норми, які відповідали новим порядкам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Історична школа права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок